Pytanie do mamusiek

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez vanilia » 19 lis 2008, 11:48 Pytanie do mamusiek

Hej! Dziewczyny mam do was prośbę. Mam koleżankę, która jest w 8 m-cu ciąży. Wiem, że są tu jakieś benefity i jednorazowe becikowe. Czy któraś z was wie jak to załatwić? Jeśli tak to czy któraś z was miałaby czas aby pomóc mojej koleżance i pójść z nią to załatwić, ona kompletnie nie mówi po angielsku, a ja niestety pracuje tak, że kiedy kończę wszystko jest pozamykane. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 19 lis 2008, 12:31 Re: Pytanie do mamusiek

a czy twoja kolezanka ma internet w domu? jak ma to niech sobie poszuka informacji na ten temat juz jest tak rozpisane wszedzie o tych benefitach ze szkoda poraz milionowy sie rozpisywac, Najwazniejsze na temat becikowego. czy ona pobiera working tax credit? jezeli nie to niedostanie becikowego.na child benefit dostanie forme po urodzeniu dziecka,wystarczy wypelnic i odesłac koperta zwrotna ze znaczkiem rowniez tam bedzie a po child tax credit moze sie rowniez starc po urodzeniu dziecka formularz dostepny online wiec bedziesz mogła jej pomoc. Niech teraz sobie nie zaprzata głowy benefitami tylko cieszy sie ostatnimi chwilami ciązy. pozdrawiam.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Mayor1982 » 19 lis 2008, 12:40 hej

nic nietrzeba przez internet zalatwiac,ani wychodzic z domu:)dzwonisz i przysylaja ci do domu papiery wypelniasz wysylasz i czekasz:)ja to wszystko mam:).a becikowego niedostalam,niewiem moze przegapilam ale dostalam wykas wszystkiego co mi sie nalezy i becikowego niebylo.

Mayor1982
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 3 cze 2007, 10:15
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asia.z » 19 lis 2008, 22:11 Re: Pytanie do mamusiek

hej,napisz na mojego maila to podam ci moj nr tel(joana.z@poczta.fm),sprobujemy cos zalatwic.A z jakiej jestes dzielnicy Vanilia?

asia.z
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 48
Dołączyła: 16 sty 2007, 16:37
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez babulki » 22 lis 2008, 14:57 Re: Pytanie do mamusiek

Vanilia pomoz jej znalezc na necie formy do wypelnienia
na becikowe poki co. sure star maternity grant. musi byc podbite przez polozna.

child benefit jak zostalo wspomniane zajmiecie sie po porodzie

child tax credit to tez dopiero pozniej mysle...

wszystkie formularze mozna znalezc albo na necie albo telefonicznie zamowic
a wypelnieniem i wyslaniem nie powinnyscie juz miec problemow

a jak stara sie o macierzynskie od panstwa
to jeszcze postarajcie sie o forme Matternity Allowance

powodzenia!!!
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Wiek: 44
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ulenka21 » 22 lis 2008, 17:26 Re: Pytanie do mamusiek

Zeby dostac becikowe najpierw proponuje wyslac formularz o Child Tax Credit, a po jego przyznaniu dopiero starac sie o becikowe, w przeciwnym razie marne szanse, ze sie dostanie 500L.Na wyslanie formularza o becikowe, ma sie 3 miesiace od urodzenia dziecka, wiec daje sie wszystko zalatwic na czas, niedawno przez to przechodzilam, wiec pamietam:o)

ulenka21
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 42
Dołączyła: 18 sie 2007, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET