Rachunek BritishGas - poważny problem

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 12 cze 2009, 13:03 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Jaki Kraj taki dostawca energii.

Mi sie zdazylo ze 2 firmy w tym samym czasie naliczaly mi zuzycie. Scottish Power i British Gas. Najzabawniejsze jest t oze nigdy rachunki nie przychodzily. Oplacalem jedna firme a o drugiej nie mialem zielonego pojecia. Przed wyprowadzka chcalem wyczyscic konto spisalem stan liczników i uregulowalem British Gas ( fakt ze pozostalo do zaplaty ponad 700 ale ok korzystam to place) . Po 2 latach na nowy dom przyszlo pismo z firmty windykacyjnej. Sciagali mnie za niezaplacone rachunki z British Gas ( 700 plus odsetki i koszty manipulacyjen), Plus kolejny list za ponad 18 miesiecy ze scottish Power.

Prawie 6 miesiecy zeszlo mi wisienie na telefonie , garanie z dziesiatkami niekmpetentnych osób. Sprawe wyjasnilem ale moja rada :

- Spisujcie liczniki przed i po wyprowadzce ( zrobic zdjecie tez mozna)
- Agencja ma potwierdzic stan liczników
- Uzgodnic z 1 dostawca co i jak, raty i nie barac estimate , niech przylaza i spisuja licznik ( albo wy im wysylajcie on line ) ich zasrany obowiazek
- Komunikacja z firmami windyfikacjnymi i dostawcami energii tylko przez maila ( gadac z nimi nie ma co bo kazdy mówi co innego i spedzicie wieki opowuiadajc historie po raz setny )
- Rachunków nigdy nei placic gotówka, wszystko zeby przeszlo przez wyciag bankowy
- Nie poddawac sie, ci ludzie nie maja pojecia co , jak , z czego
- I ostatnia rada BIEZCIE DOM Z LICZNIKAMI NA KARTE< 10% drozej ale problem z glowy ( pozatym jest oficjalny zakaz rzecznika konsumentów , by dywersyfikowac ceny dla rónych typów liczników)

Nie dajcie sie w walce z niekompetencja,

Mi zajelo 6 miesiecy , byly grozby sadem , komornikiem , i innymi mechanizmami. Problem w tym ze ja mam zawsze racje, a nawet jak nie mam to potrafie udowodnic ze mam :)

Powodzenia
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 12 cze 2009, 14:18 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

marcin.p napisał(a):Problem w tym ze ja mam zawsze racje


moment moment, nawet ja mowie ze PRAWIE zawsze mam racje, nie mozesz miec zawsze racji stary, to nie wypada. ja robie tak, ze raz, no gora dwa razy na rok przyznaje komus racje. w ten sposob nikt mi nie moze zazucic ze mowie ze mam zawsze racje. ja mam prawie zawsze racje :-)

rozumiesz?

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez hidalgo4 » 12 cze 2009, 19:43 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

i dlatego warto zalozyc sobie w BG konto internetowe, wszystko spr mozna bez prblemow sam podajesz sobie sowje pomary i problem z glowy...

radzic mozna wiele a tak naprawde trzeba siasc z papierami z poprzednich odczytow poszukac dat i odczytow, spr odczyt na dzis i skoczyc z mostku( zarcik) jak cos to zadzwonic badz wysalc przez net odczyt i po wszytkiemu jest
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
Avatar użytkownika
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posty: 410
Wiek: 40
Dołączył: 18 sie 2007, 18:01
Lokalizacja: z Piekla rodem
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sevensoul » 17 wrz 2009, 21:22 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

A ja mam taki problem z gazem.
Licznik gazu mam na kontrakt a w british gazie mam na kartę. Dzwoniliśmy, tłumaczyliśmy a tam nikt nie mógł tego pojąć,że jest taka pomyłka. Przysłali nam karte do ładowania gazu. Przychodzi pan i spisuje stan licznika, ja pytam go sie kiedy przyjdzie rachunek za tydzień i tak pyrzchodzi juz prawie 2 lata.

Skoro w wynajmie najmu mam napisane, że rachunki płać najemca a co z tymi co nie przychodzą a o nie się upominasz. Nie wiem co mam z tym zrobić, czekam na radę

sevensoul
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 17 wrz 2009, 21:07
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 18 wrz 2009, 07:23 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

Upomnij sie na pismie. Wyslij maila albo list, zeby byl dowod na to ze sie up[ominasz. Zaplacic bedziesz musial tak czy inaczej. Najwyzej rozloza ci na raty.

Karte dostales nie do ladowania gazu tylko do placenia za gaz. Dzieki niej nie musisz chodzic na poczte, mozesz zaplaci w lokalnym News Agent. Chyba kazdy taraz taka karte ma.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 18 wrz 2009, 13:43 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

hidalgo4 Racja konto internetowe w BG przydatna sparawa :wink: Od kiedy je założyłam, wiem na czym stoję i wszystko mam zawsze aktualne :grin:

sevensoul Ja mam karty do płacenia ( nie ładowania) za gaz, prąd i wodę. To jeden ze sposobów płacenia za rachunki. Płace w Pay Point'ach a mam ich kilka blisko domu. Rachunki normalnie dostaję.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez kania7 » 18 wrz 2009, 19:44 Re: Rachunek BritishGas - poważny problem

witam ,
a ja mysle ze ten rachunek byl wystawiony bez spisywania licznika , mialem podobna sytuacje , rachunek otrzymalem za 3 miesiace na jakies £500 a po dokladnym sprawdzeniu licznika w dniu wprowadzki i z aktualnym stanem okazalo sie ze nikt go niespisal a rachuunek i tak zostal wystawiony, po zapytaniu pani jak ten rachunek zostal obliczony pani nieumiala mi tego wytlumaczuc , po korekcie okazalo sie ze mam do zaplacenia £300. To jest zawze 200 w kieszeni , musisz sobie sprawdzic wszystkie rachonki jaki miales stan licznika w dniu w prowadzki jak masz teraz i obliczyc ile zuzylws za ile juz zaplaciles do tej pory i ci wyjdzie, na rachunku jest wszystko podane (mam namysli ceny ) . Pozdrawiam .

kania7
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 17 wrz 2009, 14:38
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI