Pre school a nursery

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez madzian » 28 sie 2012, 22:19 Pre school a nursery

drogie doswiadczone mamusie :) wyjasnijcie roznice :)? czy generalnie te instytucje to, to samo tyle z w nursery mozna dobrac sobie godziny ? nie wiem gdzie lepiej wyslac 3 latka (ukonczy w pazdzierniku) zapisany jest i tu i tu ale decyzje czas podjac :)

madzian
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączyła: 19 sie 2008, 20:36
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 29 sie 2012, 00:12 Re: Pre school a nursery

Pre-school to sa tylko 3 godziny dziennie, darmowe, takie wprowadzenie przed Reception Class.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mimi77 » 29 sie 2012, 05:55 Re: Pre school a nursery

nursery to tez tylko 3 godz.dziennie ale juz w konkretnej szkole i to rowniez wprowadzenie do reception class.moja corcia chodzila do nursery i bardzo jestem z tego zadowolona.nauczyla sie mowic po angielsku bardzo szybko i poznala szkole oraz nauczycieli i chetnie chodzila do szkoly.

mimi77
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 25 cze 2012, 16:33
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 29 sie 2012, 07:43 Re: Pre school a nursery

ewela119 napisał(a):Pre-school to sa tylko 3 godziny dziennie, darmowe, takie wprowadzenie przed Reception Class.



Dokladnie tak, z tym ze mozesz z nich skozystac dopiero od polowy roku szkolnego. Poniewaz z tego co rozumiem Twoje dziecko ma urodziny w pazdzierniku i tracisz kilka miesiecy. Jedynie dzieci urodzone przed wrzesniem sie kwalifikuja. Co do prywatnego kiedy chcesz (w koncu placisz), darmowe godziny beda Ci zwracane z momentem ukonczenia przez dziecko trzech lat. Z pewnoscia bardziej odczujesz fakt ze Twoje dziecko bedzie musialo chodzic rok duzej do Pre-school. Bo szkole zacznie dopiero przed piatym rokiem zycia a nie zaraz po ukonczeniu czwartego. Podam Ci przyklad: moj synek ma 3 lata i 3 miesiace. Przez rok chodzil do prywatnego przedszklola dwa razy w tygodniu. W tej chwili zaczyna Pre-school od wrzesnia. Urodzil sie w czerwcu. Juz w listopadzie bede musiala go zapisac na liste do szkoly na przyszly wrzesien. Jak tego nie zrobie to strace miejsce. Mojej kolezanki synek urodzil sie w pazdzierniku, zalezalo jej zeby zaczol nursery we wrzesniu wiec musiala doplacic kilka miesiecy. Pozdrawiam
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI