Fotoradar a polskie prawko.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 23 paź 2012, 13:28 Fotoradar a polskie prawko.

Witam serdecznie.

Jestem w UK od 2 miesięcy i nie zdążyłem jeszcze wymienić prawa jazdy (odrzucono mi pierwszą aplikację ze względu na brak DOSTATECZNEGO potwierdzenia adresu) Pracuję jako kierowca zawodowy i dzisiaj o 4 nad ranem niestety ujrzałem w lusterku błysk fotoradaru. Najprawdopodobniej miałem kolo 43mil na 40 na A38 przy wlocie do Birmingham z Lichfield dodam że prowadziłem auto służbowe (sam ciągnik siodłowy bez naczepy). Czy ktoś może orientuje się jakie mogą być konsekwencje (mandat, kara, grzywna, wyrok)?? W skrócie mówiąc co mnie czeka?

Z góry dziękuje za wszelkie pomocne odpowiedzi.
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez macius123 » 23 paź 2012, 13:55 Re: Fotoradar a polskie prawko.

WITAM.
Dostaniesz mandat i papiery zebys wymienil prawko na angielskie.

macius123
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 9 cze 2012, 15:22
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 23 paź 2012, 14:59 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Jak jechales 43 to nic nie dostaniesz radary sa ustawione na 10% + 2 mile wiec na 40 niby dopiero od 48 mil strzelaja

To ze radar niby zrobil zdjecie nie oznacza ze skrzynka byla pelna ...

Kara to £60 i 3 punkty na prawko no i oczywiscie jak masz prywatny samochod to musisz zglosic w ubezpieczalni za co pkt wskoczyly ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez karina78 » 23 paź 2012, 15:36 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Alzak napisał(a):Jak jechales 43 to nic nie dostaniesz radary sa ustawione na 10% + 2 mile wiec na 40 niby dopiero od 48 mil strzelaja

To ze radar niby zrobil zdjecie nie oznacza ze skrzynka byla pelna ...

Kara to £60 i 3 punkty na prawko no i oczywiscie jak masz prywatny samochod to musisz zglosic w ubezpieczalni za co pkt wskoczyly ...

....niestety za przekroczenie predkosci nawet o 3 mile mozna dostac mandat :roll: mojemu mezowi radar strzelil fotke w miejscu gdzie bylo ograniczenie do 40 a jechal wlasnie 43...dostal 3 punkty i mandat w wysokosci 60 funtow

karina78
Początkujący
 
 
Posty: 32
Wiek: 45
Dołączyła: 16 lip 2009, 20:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 23 paź 2012, 15:39 Re: Fotoradar a polskie prawko.

musi byc jakas granica bledu i jest to 10% + 2 mile

I tak pozatym jezeli jest to pierwsze wykroczenie to dostaniesz mozliwosc odbycia "speed awareness course"

Maly cytat

" in the United Kingdom ACPO guidelines recommend a tolerance level of the speed limit "+10% +2 mph"
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 23 paź 2012, 17:17 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Alzak napisał(a):Jak jechales 43 to nic nie dostaniesz radary sa ustawione na 10% + 2 mile wiec na 40 niby dopiero od 48 mil strzelaja

To ze radar niby zrobil zdjecie nie oznacza ze skrzynka byla pelna ...

Kara to £60 i 3 punkty na prawko no i oczywiscie jak masz prywatny samochod to musisz zglosic w ubezpieczalni za co pkt wskoczyly ...



niestety...ja takze jestem w klubie tych co dastali 3 punkty i 60 funtów za 3 mile ( wymienne na workshop 4 godziny za 80 funtów...)takze przyjdzie mandat i papiery do wypełnienia na wymiane prawka pod warunkiem ze nasz kolega ma ten papierek na punkty a jesli jest tu 2 miesiace to pewnie nie ma... a bez tego bedzie buba....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 23 paź 2012, 17:41 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Nie będzie żadnej buby. Leśny musisz szybko wyrobić wkladke na punkty do polskiego prawka. Miałem identyczna sytuacje tylko byłem w o tyle gorszej sytuacji ze nawet nie wiedziałem ze mi radar szczelil fote. Wkladke na punkty wyrabialem dopiero po tym jak dostałem pierwszy list z dvla musisz podać im swoje dane itp... Pózniej przychodzi pytanie czy chcesz iść na kurs po którym będziesz miał nadal czyste konto w twoim przypadku napewno ci go zaproponują. Tak dla scislosci mimo tej przygody ciagle mam polskie prawko i nikt mnie nie zmuszał do tego żebym je zmienial

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 23 paź 2012, 19:06 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Może będzie oki , czasami pstrykają aby pstrykać.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Hunteros30 » 23 paź 2012, 19:37 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Co do wymiany prawka to DVLA samo nie zmusi ale jak autko skończy na lawecie a Ty bez prawka to będzie dopiero płacz. Jest okres ( nie pamiętam dokładnie 6mcy lub 1 rok) na wymianę prawka na angielskie jeśli już mieszkasz w UK. Podobna sprawa z autem na Polskich blachach.

Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
Avatar użytkownika
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posty: 451
Wiek: 44
Dołączył: 10 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 42
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 23 paź 2012, 20:19 Re: Fotoradar a polskie prawko.

moj maz dostał na karcie ze prawko ma wymienic do 2015 a juz 8 lat na polskim smiga ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 23 paź 2012, 20:39 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi. Myślę, że poczekam jak się sprawa rozwinie ponieważ jeśli chodzi w wymianę prawka to oni dali d...y. Byłem w BIURZE DVLA żeby złożyć aplikacje na wymianę prawka jak tylko przyjechałem do UK i gość mało tego, że powiedział iż wyciąg z banku wystarczy jako potwierdzenie adresu (wymagane do karty kierowcy nie do prawa jazdy)to jeszcze był się zapytać jakiegoś swojego przełożonego i on też potwierdził, a te osły ze swansea przysłali dopiero po miesiącu i to jeszcze po moim telefonicznym monicie wszystkie dokumenty (2 aplikacje - na prawko i na kartę kierowcy). W liście umieścili informacje, że niewystarczające potwierdzenie adresu. Jako, że teraz się przeprowadziłem i mam podpisany kontrakt na mieszkanie na siebie poczekam jeszcze za jakimś rachunkiem i ponownie złoże aplikacje. Mam więc wszystkie dok. na potwierdzenie tego w razie gdyby sprawa miała zakończyć się sądem a w tym kraju ze strony urzędników można spodziewać się wszystkiego.
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 23 paź 2012, 21:13 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Alzak napisał(a):Jak jechales 43 to nic nie dostaniesz radary sa ustawione na 10% + 2 mile wiec na 40 niby dopiero od 48 mil strzelaja

To ze radar niby zrobil zdjecie nie oznacza ze skrzynka byla pelna ...

Kara to £60 i 3 punkty na prawko no i oczywiscie jak masz prywatny samochod to musisz zglosic w ubezpieczalni za co pkt wskoczyly ...


100% racji
Zawsze jezdze o 5-8mil szybciej niz ograniczenie predkosci (na 30-tce jade 35 do 38 a na 40-tce 45 do 48 itd.) i nigdy jeszcze nie dostalem mandatu.

Oprocz tego liczniki w samochodach strojone sa tak zeby pokazywaly o 5 do 7 km wiecej od rzeczywistej predkosci.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 24 paź 2012, 07:58 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Hunteros nic nie skończy na lawecie miałem już chyba z 10 kontroli i raz tylko policjant twierdził ze muszę mieć wymienione prawko, a jak mu oswiatczylem, ze mam wkladke na punkty to dał sobie spokój. Po za tym na tej władze jest napisane, ze prawo jazdy jest ważne chyba do 2065 nie jestem pewny ale bardzo długo. Ktoś kto jest kierowca jest raczej zmuszony wymienić prawo jazdy na angielskie z wiadomych przyczyn łatwiej znaleść prace.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 24 paź 2012, 08:29 Re: Fotoradar a polskie prawko.

witam. Czy ktoś zna adres z jakiego można pobrać aplikację na tą wkładkę na punkty? Jakie dokumenty są potrzebne? Tylko prawo jazdy? Pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 24 paź 2012, 10:33 Re: Fotoradar a polskie prawko.

Mahol wypelniona aplikacje musisz odeslac do DVLA razem z polskim prawem jazdy, a za jakis czas odesla Ci wkladke i polskie prawko. Z jakiej strony pobrac aplikacje nie mam pojecia (dostalem od kolegi) a jak bedziesz pobieral aplikacje to musisz zwrocic uwage, zeby byla do prawa jazdy wydanego w UE.

Guest
 
 

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI