Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 29 gru 2007, 17:47 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

ale potrzebujesz nauczyc sie podstaw czy umiesz jezdzic i chcesz podszlifowac przed egzaminem, wogole to zeby isc na egzamin musisz miec profesionalnego instruktora ktory pojdzie z toba na egzamin jesli zdecyduje ze jezdzisz wystarczajaco dobrze by zdac, moge Tobie polecic mojego bylego z tym ze tani nie jest 23£/h...
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez xvioletx » 29 gru 2007, 19:12 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

jeszcze nie zapisywałam sie w ogóle, ale zawczasu kogoś szukam - wtedy to będzie pewnie do podszlifowania
...catch me if you can...
Avatar użytkownika
xvioletx
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 40
Dołączyła: 28 lis 2007, 16:06
Lokalizacja: Birmingham City Centre
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malina1 » 20 sie 2008, 20:41 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Dostalam w Londynie bardzo ciekawa oferte pracy ale niestety musze miec prawo jazdy i to na juz! Chcialabym przebrnac przez to szybko i bezbolesnie. Czy ktos korzystal z podrecznikow EMANO?! Jesli tak, jak bardzo jestescie zadowoleni z tych materialow?! :?: :!: :smile:

malina1
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 20 sie 2008, 20:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bernii » 22 sie 2008, 17:13 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Zanajomy ostatnio poszedl na teorie i uczyl sie kozystajac z testow Emano i zdal :D
To co cię kusi czego ci potrzeba
Zludne bezpieczenstwo, pigulka szczescia
Ja z dnia na dzien nabieram pewności
Nie ma szczescia bez odrobiny szalenstwa!!!
Avatar użytkownika
Bernii
Rozeznany
 
 
Posty: 250
Wiek: 40
Dołączył: 16 maja 2007, 09:09
Lokalizacja: Rzeszow/Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agusok2 » 22 sie 2008, 19:47 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Malina nie kupuj napewno zadnych kasiazek aoni plyty ''iwonas'' kupilam i jest tragiczna nie mozna odczytac z obrazkow niczego ta ksiazka jest poprostu wzieta na ksero kolorowe i poprostu nie widac wszystkiego tak jak powinno byc a plyta wyglada tak jak kasiazka zeskanowana.jedna wielka tragedia i juz nie wspomne jakie dostalam listy jak napisalam ze nie jestem zadowolona z ich produktu.NAWET NIE RYZYKUJECIE.
Na stronie iwonas ludzie niby zachwalaja ale chyba to nie kupujacy tylko ludzie ktorzy tam pracuja. Odradzam kupna czegokolwiek z IWONAS!
SERDECZNIE POZDRAWIAM

[ Dodano: Pią Sie 22, 2008 20:49 ]
SZUKAM INNYCH KSIAZEK KTORE SIE NADAJA DO UCZENIA.ALE JUZ W CIEMNO NIE KUPIE

agusok2
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Wiek: 40
Dołączyła: 21 sie 2008, 21:48
Lokalizacja: woking
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malina1 » 23 sie 2008, 13:37 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Dziekuje wam bardzo za podpowiedz, kupie jednak te ksiazki emano :-) i zabieram sie za nauke.
pozdrowionka :grin:

malina1
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 20 sie 2008, 20:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nutka » 23 wrz 2008, 20:24 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Malina ja tez jestem bardzo zadowolona z materialow EMANO. Przygotowywalam sie do egzaminu korzystajac z ich ksiazek i co najlepsze nie musialam wertowac slownika ang-pol:) Poszlo szybko, egzamin juz zdany:) Jak ktos ma jakies pytania czy watpliwosci - w podreczniku mozna znalesc duzo ciekawych porad i wyjasnien a jak nie to zawsze mozna do nich zadzwonic.
Pozdrawiam :mrgreen:

nutka
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 27 sie 2008, 20:24
Reputacja: 0
Neutralny

witam mam pytanko gzie mozna zrobici prawojazdy na samochud osobowy za pomoco tlumacza

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 22:52 ]
ale angelski umie cienki codzi mi oszkoale z tlumaczem

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 22:54 ]
a ten istruktor to polak

mieczkowski71
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 24 paź 2008, 21:34
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez henio » 28 paź 2008, 17:46 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Witaj Mieczkowski
Czytalem o tym gdzies na forum ale nie molem znalesc zeby ci podeslac. Prawdopodobnie na egzamin mozna zabrac nawet swojego znajomego jakko tlumacza. Ale jeszcze poszukaj.
A na testy to pewnie juz wiesz ze mozesz sie uczyc po polsku, z ksiazek emano - na pewno bedzie ci latwiej no i powodzenia :mrgreen:

henio
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 paź 2008, 17:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jino » 3 lis 2008, 20:20 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

..witam all...oficjalna cena calego zestawu na prawo jazdy w angli<po polsku >to 45f..dzieki ,powodzenia i pozdrawiam :mrgreen:

jino
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączył: 7 sty 2008, 12:59
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez henio » 19 lis 2008, 20:32 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

No tak, masz racje jino. Mysle ze tez mowisz o materialach emano. Za osobowke - komplet materialow - placisz 45L, za ciezarowy i autobusy z tego co pamietam ok 60 L.
Pozdraewiam :wink:

henio
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 paź 2008, 17:39
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ula1 » 15 gru 2008, 21:02 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Panowie, a jaka jest wasza opinia. Warto zainwestowac w te podreczniki, tzn emano podreczniki? Pozdrawiam :)

[ Dodano: Sro Sty 14, 2009 10:32 ]
jesli masz wyslac zone na kat b to lepiej dla niej kupic polskie testy np z emano za 35 funtow i kodeks i troche cwiczen i zdasz bez problemu lepiej niz w polsce naprawde

ula1
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 15 gru 2008, 20:54
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez malcin » 16 lut 2009, 21:02 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Panowie cos milcza :mrgreen: To ja w ramach przedstawicielstwa plci meskiej dodam cos od siebie.
Wlasnie ucze sie z emano, wlasciwie decyzje pomogli mi podjac znajomi, oni w kazdym razie zdali egzaminy i byli zadowoleni. ja poki co tez sobie chwale bo fajnie mi sie z nich uczy.
Jak masz jakies pytania to z checia odpowiem.
Pozdrawiam :wink:

malcin
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 16 lut 2009, 20:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 16 lut 2009, 21:33 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

ja kupilam testy CD, ktore ma tylko IWONAS oraz kodeks drogowy z EMANO. teorie zdalam w ostatni czwartek z calkiem niezlym wynikiem :-D niespodziewalam sie, ze az tak dobrze mi pojdzie :-P
na egzaminie teoretycznym bedziesz slyszal pytania i odpowiedzi w sluchawkach. trzeba tylko podczas bookowania zaznaczyc, ze chcesz miec tlumaczenie. wbrew pozorom nie jest to mylace, tylko troche wolne. jednak nic nie szkodzi wziac tego tlumaczenia, zawsze mozesz nie sluchac. ale mysle, ze nawet jak sie zna angielski b. dobrze to nie zaszkodzi. bo przyznam, ze jak sie przygotowywalam to nie ktore pytania takie "glupie" mi sie wydawaly, niektorych rzeczy po prostu nie da sie doslownie przetlumaczyc.
w kazdym razie jestem z siebie dumna :grin: teraz praktyka :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez vanilia » 17 lut 2009, 13:58 Re: Prawojazdy... kursy testy ubezpiecznie samochodu

Bernii napisał(a):Witam.
Orjetuje sie ktos moze w cenach za h kursu w prywatnych szkolach nauki jazdy??
Ile tych godzin minimum nalezy wyjezdzic ??
Ile kosztuja egzaminy teoria + praktyka ??
Jak z ubezpieczeniem samochodu - osoba z ktora sie jezdzi + osoba ktora sie uczy??
Ponoc w UK jezeli ktos nie jest wpisany w papierach o ubezpieczenie samochodu prywatnego nie moze go prowadzic ??
Zdawal ktos prawko w Birmingham ?? (pomocne adresy??)
Jak z tymi naklejakmi na samochod??
I prosilbym rowniez o inne pomocne informacje dla kogos kto chce tu zrobic "prawko" ktore wam przyjda do glowy.


Mnie uczyl jezdzic maz, wykupilismy ubezpieczenie na niego ja bylam dodana, oprocz tego wzielam 10h w prywatnej szkole, zeby wiedziec co musze podszkolic. Nie ma zadnego minium w godzinach, jezdzisz tyle ile chcesz, to od Ciebie zalezy kiedy chcesz zdawac. Teoria to jakies 30 funtow praktyka 56,50 jak dobrze pamietam. Jesli masz kogos kto ma prawo jazdy min 3 lata to kup sobie auto i popros ta osobe aby Cie uczyla to najtaniej i najlepiej jak moze byc dla Ciebie. Ja zdawalam na Garrets Green i mialam super egzaminatora, zdalam za pierwszym razem i teorie i praktyke. Jesli chodzi o naklejki to na przod i tyl naklejasz czerwone L i do boju :). Na praktyce bedziesz mial jeszcze pytania Show me tell me, czyli np bedzies musial powiedziec gdzie wlewa sie plyn do wspomagania kierownicy itp, jesli wpiszesz Show me tell me to wyjdzie Ci na googlach mozliwe pytania, lub na stronie DSA mozesz znalezc. Jesli masz jakies jeszcze pytania to zglos sie na prv lub gg to Ci powiem wszystko co wiem na ten temat. Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Lut 17, 2009 14:01 ]
mieczkowski71 napisał(a):witam mam pytanko gzie mozna zrobici prawojazdy na samochud osobowy za pomoco tlumacza

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 22:52 ]
ale angelski umie cienki codzi mi oszkoale z tlumaczem

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 22:54 ]
a ten istruktor to polak


mieczkowski 71 na test praktyczny mozesz wiziac znajomego jako tlumacza musi miec skonczone 16 lat to jednyny warunek

[ Dodano: Wto Lut 17, 2009 14:11 ]
Bartsun napisał(a):
Kaliszanin81 napisał(a):Jakie 20 godzin????
Podajesz błędne informacje. Nie ma żadnych wymagań jeśli chodzi i ilość godzin które trzeba wykupić. W zasadzie nie trzeba wogóle wykupywać to tylko i wyłącznie kwestia indywidualna.
Równie dobrze można ich nie wykupywać wogóle i uczyć się jeżdżąc z osobą która skończyła 21 lat i posiada prawo jazdy od 3lat.
I po prostu podejść do egzaminów.


jestes pewien ze nietrzeba przedstawiac swistka z wyjezdzonymi godzinami przed praktycznym egzaminem?

mam prawko od 2000 roku, za tym idzie ze mam wiecej niz 21 lat. prawko wymienione na angielskie ale widnieje na nim "from: 03-11-00" wiec wg prawa moge jezdzic obok kursanta, czyz nie? data wydania prawka jest z tego roku ale chyba wyraznie pisze ze osoba ktora ma prawo jazdy przynajmniej 3 lata...

wiec w takim wypadku jesli jezdzilbym z osoba ktora podchodzi do praktyki, musze ja wpisac w moje ubezpieczenie na samochod ktorym by ta osoba pojechala na egzamin... prawda?

aha jestem po egzaminie na lgv i czy w samochodach na praktyce jest tez cos jak zadawanie pytan, hamowanie awaryjne oraz cwiczenie biegami (gear excercise)? czy jakies dodatkowe manewry sa wymagane?

ps ksiazke z testami moge zamowic online na amazonie albo ebauy... ale jesli pytania sa podobne jak do lgv/hgv to bez wiekszych problemow mozna sie ich nauczyc bo sa naprawde banalne...

ps: a i jeszcze jedno, jesli sie nie zda za pierwszym razem, to za drugim podejsciem 3ba juz przedstawic swistek o jakichs dodatkowych lekcjach?? mowa o praktycznym egzaminie.

pozdro

Nie trzeba zadnego swistka przedstawiam, tylko nie wiem jak jest z poprawa egzaminu bo ja zdalam za pierwszym razem, jesli chodzi o manewry to parkowanie przodem, tylem, zatoczka, luk i zawracanie na trzy, i masz prawo do poprawy manewru. Ja mialam zatoczke i zawracanie na trzy i poszlo znakomicie, aczkolwiek musialam poprawiac zatoczke, tak mi sie nogi trzesly ze egzaminator sie ze mnie smial i ciagle mi przypominal o tym ze mam oddychac. Anglicy sa bardzo wyrozumiali. A i na praktycznym mozesz zrobic 15 bledow i zdasz. A i zawsze jak sie hamuje np przed swiatlami to zanim sie zatrzymasz wrzucasz na 1 i zaciagasz reczny to bardzo wazne i tak czekasz az bedzie zielone. Glupota bo skrzynie psujesz ale takie sa wymogi i jak sie tego nie zrobi to mozna oblac. Jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze. Co do ubezpieczenia to wykupujesz je na autko i dodajesz osobe ktora bedziesz uczyl naklejasz czerwone L i wio :)
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI