Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Witam, chcielibysmy wywiezc z Anglii samochod na polskich tablicach rej. , ale jeszcze nie teraz tylko za 3 tygodnie jak pojedziemy na Swieta. Jestesmy juz tutaj tym samochodem ponad rok wiec napewno jakby zlapala nas policja to chcieliby zabrac samochod. Mamy juz bilet w jedna strone na prom i tak sie zastanawiamy co bedzie jak nas zlapia chocby w drodze dp Polski? Czy jak pokazemy bilet, ze juz wyjezdzamy to dadza sobie spokoj czy nie? Bo mamy nadzieje, ze jak powiemy, ze juz jedziemy i samochod nie wroci do UK to dadza nam ewetualnie mandat, ale chyba samochodu nie zabiora...? A moze warto zadzwonic do np. DVLA i powiedziec, ze wywozimy samochod za 3 tyg, zeby sobie to zanotowali i jak zlapie nas policja i bedzie sprawdzac to odrazu bedzie notatka, ze zglosilismy wyjazd.... ;) ?

pulpet1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 5 mar 2014, 14:57
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Guciek » 1 gru 2014, 20:21 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

I nagle wszyscy na prom zaczną jeździć. Prawo to prawo

Guciek
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 32
Dołączył: 17 wrz 2014, 18:40
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny

Prawo to prawo ale auta trzeba sie pozbyć więc nie rozumiem tego typu komentarzy...

Pulpet mam tą samą sytuację co Ty. Jak będę jechał na prom to nie będę tego zgłaszał bo "chyba" to nie ma sensu, można sobie tylko pogorszyć sytuację - tak sądzę.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączył: 18 lut 2014, 18:06
Reputacja: 5
Neutralny

Ja nie wiem czym w ogole sie przejmujecie, malo prawdopodobne, ze mandat byscie dostali a kompletnym cudem byloby jakby auto zabrali w momencie kiedy wyjezdzacie z UK... a zglaszanie tego gdziekolwiek jest jakims irracjonalnym pomyslem :)
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

No cuda sie zdarzają ale prawda też jest taka że mają do tego prawo a nawet obowiązek i dlatego trochę jest to niepokojące a tak sobie pomyślałem że jeżeli bym to zgłosił powiedzmy na policję i przedstawił bilet na prom to może dali by mi jakiekolwiek potwierdzenie zgłoszenia wyjazdu i byłby problem z głowy a tak to wogule nie jest powiedziane że na autostradzie pomimo że im pokaże bilet na prom to nie zawiną mi auta na lawetę. Czy możesz na 100% zagwarantować że tak nie bedzie i poprzeć to jakimś przepisem? Pozdro

pulpet1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 5 mar 2014, 14:57
Reputacja: 5
Neutralny

Taa zgloś teraz. Podaj adres to podjadą i za 3 tygodnie będziesz mógł odebrać za "pobraniem".

Trzymaj sobie ten bilet w aucie. Jak mają Cie złapać i zabrać to i tak to zrobią. Z tego co słyszałem to dają tydzień na wywózkę... jak mają ochotę oczywiście.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posty: 151
Dołączył: 2 cze 2013, 23:02
Reputacja: 12
Neutralny

Wieksze szanse, ze Ci zawina na lawete to jak do nich pojdziesz i sie przypomnisz, niz jak na prom bedziesz jechal by opuscic UK. Logika mowi, iz skoro prawo jest lamane to kiedy predzej odpuszcza: gdy masz 100km do promu, czy kiedy wyjezdzasz za 3tyg... odpowiedz cgyba jasna ;) Nie jest powiedziane ze na 100%, ale o to mozna miec pretensje do siebie a nie szukac bez celu takich gwarancji. Sam jezdze pl autem i jade na swieta, a potem jeszcze zamierzam wrocic do UK na pol roku tym autem, a potem kupie anglika bo najwyzszy czas. Co bedzie to bedzie ;)
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny

No ok nie szukam gwarancji tylko tak sobie powiedziałem :-) ale dzieki za dyskusje już wiem że lepiej czekać i wyjechać niż zgłaszać :-) Pozdrawiam

pulpet1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 5 mar 2014, 14:57
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 3 gru 2014, 08:30 Re: Polskie auto na parkingu policyjnym jak odzyskac

pulpet1, koego tutaj ci nic nie dadza zadnych notek papierow potwierdzen gwarancji nie jezdzij teraz autem az do wyjazdu do Polski i nawet jak Cie zlapia to nie moga Ci go zabrac z racji iz wlasnie opuszczasz kraj dobrowolnie wiec nie ma mowy o zabraniu auta c\zy mandacie
Przeciez o to im chodzi by je oddac do Polandi

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 gru 2014, 09:56

Zgłaszając swoja chęć do wywozu samochodu tym samym przyznajesz sie ze swiadomie łamales I lamiesz prawo.
W okresie swiateczny bedzie taki młyn ze samochodami na obcym blachach wjeżdżających I wyjeżdżajacych z UK ze prawdopodobieństwo ze padnie na ciebie bedzie znikome.
Mysle ze policja ma swiadomosc ze w okresie swiatecznym jest duzy naplyw gosci z europy wiec watpie zeby w tym okresie robili jakas nagonke.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Kolego chcesz gwarancji???
Z B-ham do promu spalisz paliwa za ok 30-50 funtów.
Za lawetę zapłacisz max £180-200, więc będziesz "do tyłu" £150.
Więc gwarancja kosztuje = £150
Wszyscy jeżdżą po £1/milę, ale przy dłuższych trasach można się potargować.
Więc w całej sprawie chodzi o £150. :D Jeśli jesteś tu ponad rok, to myślę że to co zaoszczędziłeś(ubezp. i road tax) na tyle że 150 funtów to nie dużo?

Nie chcesz wydać £150, możesz ryzykować, może się uda.
To ,żeby Cię zatrzymali, tak jak pisali poprzednicy, małe szanse, ale to że Ci pstrykną fotkę to już bardziej prawdopodobne. Kara do £1000. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

Pstrykną fotkę co to za nowy pomysł ? I co z talą fotką sobie zrobią.

pulpet1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 5 mar 2014, 14:57
Reputacja: 5
Neutralny

Chodzi o to że od 1 października, czyli od zniesienia tax disc , bardzo "cisną" w sprawach road tax.
Nie ma krążków, i jest udoskonalony system kamerka/fotka, i mogą Cię z taką fotą dojechać nawet w Dover.
Jeśli od ponad roku jeździsz tu na Pl blachach, to mogą Cię potraktować jak auto angielskie bez road tax.
Wyjeb... ich na ponad rok to może i na 150 funa też się uda, a może nie...powodzenia.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 3 gru 2014, 21:29

Przeciez to tak nie działa. Kamery skanuja rejestracje pojazdu po czym sprawdzają w systemie czy ma taxa.
Miejac obca rejestracji wcale cie nie sprawdzą.
Przestan juz schizowac goscia, chyba ze masz lawete I chcesz zarobić.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Nie on mnie nie schizuje ale tak myślałem że to laweciarz tylko pewnie czekał na post typu a moze znasz jakiegoś laweciarza co pojedzie za 150£ :-) Pozdro

pulpet1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączył: 5 mar 2014, 14:57
Reputacja: 5
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI