wyrobienie nowego paszportu

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez letme » 1 mar 2009, 13:28 wyrobienie nowego paszportu

Musze wyrobic sobie paszport bo stary wygasl kilka miesiecy temu, poczytalem strone ambasady w londynie ale samego wniosku do sciagniecia nie znalazlem - czy jest do odbioru tylko w londynie ?(wiem ze trzeba sie tam wybrac zeby wniosek zlozyc jak i odebrac paszport ale mialem nadzieje ze moge sobie wniosek wczesniej sciagnac i wypelnic).
Jesli ktos wyrabial sobie juz nowy paszport w londynie, mozecie powiedziec ile czasu wam to zajelo?

letme
Raczkujący
 
 
Posty: 74
Dołączył: 3 sty 2007, 13:53
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 2 mar 2009, 01:04 Re: wyrobienie nowego paszportu

Po pierwsze, paszport załatwia się w KONSULACIE, a nie w ambasadzie.
Po drugie niestety - trzeba wszystko załatwiać osobiście (mimo iż Anglia, to panują polskie warunki :D)
Po 3cie trzeba się wybrać do Londynu baaaaardzo wcześnie - kilkugodzinna kolejka to norma (tak przynajmniej było jak ja wyrabiałem tymczasowy - w sierpniu). A o 12 przestali wpuszczać... Najpierw sprawdź godziny urzędowania i weź 2-3 godzinną poprawkę na kolejkę.
Po 4te - czekało się kilka miesięcy na paszport - jak mówię - w sierpniu. Pamiętaj, że nie musisz mieć paszportu, jeśli masz dowód. Jeśli nie masz dowodu, to jest gorzej :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez letme » 2 mar 2009, 12:01 Re: wyrobienie nowego paszportu

Dzieki wielkie za informacje.
Dowod mam ale chce sie wybrac poze Europe wiec bez paszportu ani rusz.

letme
Raczkujący
 
 
Posty: 74
Dołączył: 3 sty 2007, 13:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 26 wrz 2009, 07:22 Re: wyrobienie nowego paszportu

hejjjjjjkaaaaa
niewiecie czy bedzie jakos na dniach w bham w domu polskim urzednik z konsulatu polskiego ktoremu mozna dac papiery na paszport?????


czy mozna dac wniosek na paszport razem z wnioskiem o pesel dla dziecka na paszport ksiazeczkowy ??????


bede wdzieczna za info
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 28 wrz 2009, 11:46 Re: wyrobienie nowego paszportu

OLIVKA najlepiej jest tam zadzwonic.Ja dzwonilam to jakas babka raz powiedziala ze bedzioe w pazdzierniku i zebym zadzwonila w sierpniu sie zapisac,zadzwonilam w sierpniu to niewiem czy ta sama czy inn ababka powiedziala ze to plotki i nikogo takiego niebedzie a ja mowilam ze dzwonilam i ktos powiedzial ze bedzie a ona ja niewiem.Wiec najlepiej jest samemu zadzwonic tu prosze masz nr 01216433577 i jak bys mogla to daj znac co tobie powiedzieli bo ja juz niemam cierpliwosci pozdrawiam i powodzenia pa :smile:

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 29 wrz 2009, 12:53 Re: wyrobienie nowego paszportu

dzieki julka
dam znac a jak ty sie tez czegos dowiesz nowego to tez daj znac ;-)

[ Dodano: Czw Paź 08, 2009 16:13 ]
julka masz newsa na priv wiadomosci od olivki :wink:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI