Sprawy zwiazane z powrotem do PL

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez nowy28 » 7 mar 2009, 14:42 Sprawy zwiazane z powrotem do PL

Witam, wracam do Polski niebawem.Slyszalem byc moze blednie,ze po deklaracji w inland revenue o opuszczeniu UK na zawsze i niepodejmowaniu pracy moge starac sie o
zwrot CALEGO podatku zaplaconego do tej pory(w moim przypadku sa to
3 lata).Czy to prawda?Dziekuje

nowy28
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 4 maja 2008, 18:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Oliv » 7 mar 2009, 15:44 Re: Sprawy zwiazane z powrotem do PL

też coś takiego słyszałam ale nie jestem pewna i za bardzo poinformowana więc wole sie nie wypowiadać bo nie chce wprowadzić w błąd

Oliv
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 7 mar 2009, 13:00
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 7 mar 2009, 17:34 Re: Sprawy zwiazane z powrotem do PL

byl juz ten temat. jesli opuszczasz anglie (niekoniecznie na zawsze) to mozesz odzyskac zaplacony w tym roku podatkowym podatek, ale ....................... musisz sie rozliczyc w plu :-). ja tak to zrozumialem, jesli jestem w bledzie to prosze o sprostowanie.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Patrykk » 8 mar 2009, 21:58 Re: Sprawy zwiazane z powrotem do PL

hehe czyli każdy wiec cos po trochu i zarazem nic :) ja z kolei mam informacje ze można taki podatek odzyskać z okresu 5 lat i to tyle a jak bylem w HM REVENUE to facet mnie zbył- być może nie lubi polaków i tyle albo... nie można takiego podatku odzyskać :) pytajmy dalej a dowiemy sie :)

Patrykk
Początkujący
 
 
Posty: 24
Dołączył: 29 kwi 2007, 11:46
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Oliv » 9 mar 2009, 12:10 Re: Sprawy zwiazane z powrotem do PL

znalazłam coś co może Cię zainteresować
http://www.euro-tax.pl/zgloszenie/standalone ;]

Oliv
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 7 mar 2009, 13:00
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 9 mar 2009, 15:04 Re: Sprawy zwiazane z powrotem do PL

Nie ma jak to sobie poprawic humor :). Gdyby byly faktyczne przepisy, to tylko bysmy sobie po kilka miesiecy w roznych panstwach pracowali ;).
Owszem, mozna do 5 lat ubiegac sie o zwrot podatku do wysokosci kwoty wolnej od opodatkowania w danym roku. Owszem, mozna zglosic wyjazd i zakonczenie pracy zarobkowej w UK przed koncem roku podatkowego i starac sie o wczesniejsze rozliczenie - dostajesz zwrot podatku, ze wzgledu na rozliczenie go wg przepisow polskich.
No i oczywiscie wtedy obowiazuej rozliczenie danego roku w Polsce (gdzie kwota wolna od podatku wynosi ok. 500 PLN) :-D :-D :-D

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sushi » 30 mar 2009, 23:09 Re: Sprawy zwiazane z powrotem do PL

Ja jestem w trakcie pogłębiania wiedzy na ten temat bo za dwa tyg wyjazd do PL a nie chcę mieć kiedyś problemów jeżeli zdecyduję się tutaj wrócić. Dzisiaj dowiedziałam się że znajomy zapłacił jakąś karę z HMRC ok. dwóch tyg temu jak próbował po przyjeździe tutaj "odświeżyć" NIN. Podobno poprzednim razem nie rozliczył się czy coś takiego..nie wiem dokładnie o co chodziło.
W każdym razie czekam na P45 z obecnej pracy, otrzymałam też P45 za pracę w grudniu. Wyczytałam na tym P45 co już mam że muszę się ubiegać o P85 jeśli zamierzam wyjechać z kraju. Wiecie coś o tym??
Jutro zadzwonię do HMRC i popytam. Piszcie co wiecie. Pozdr

sushi
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Wiek: 40
Dołączyła: 6 sty 2009, 22:23
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dawidzioo89 » 10 sie 2009, 22:54 Re: Sprawy zwiazane z powrotem do PL

z tego co ja wiem, mozna odzyskac cala kwote zaplaconego podatku, tylko jesli w danym roku podatkowym nie zarobiles wiecej niz ok. 5000tys funtow, wtedy po okazaniu p45, p60 albo payslipow odzyskujesz caly podatek. jesli natomiast zarobiles iwecej niz ta granica, nie nalezy Ci sie zwrot.

dawidzioo89
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 15 kwi 2009, 20:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 11 sie 2009, 08:20 Re: Sprawy zwiazane z powrotem do PL

dawidzioo89 napisał(a):z tego co ja wiem, mozna odzyskac cala kwote zaplaconego podatku, tylko jesli w danym roku podatkowym nie zarobiles wiecej niz ok. 5000tys funtow, wtedy po okazaniu p45, p60 albo payslipow odzyskujesz caly podatek. jesli natomiast zarobiles iwecej niz ta granica, nie nalezy Ci sie zwrot.


5 000 tys funtów? 5 milionów? No to chyba wszyscy dostają te zwroty :-)

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI