Problem z wyplata ... przeciaganie ,, prosze o info

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez karen » 11 lip 2009, 13:23 Problem z wyplata ... przeciaganie ,, prosze o info

Witam!

Mam problem z moim pracodawca. Wczesniej placil nam tygodniowki , pozniej zmienil na dwu tygodniowki a od jakiegos czasu na miesieczna wyplate.

Ostatnio zaplacil 19.06 czyli jezeli to jest miesieczna wyplata bylam pewna ,ze on znow zaplaci 17.07 ...to po 4 tygodniach pracy wyplata w piatym tygodniu,. jednak jak sie dzisiaj dowiedzialam on ma zamiar zaplacic dopiero 24.07 ... czyli po 5 tygodniach pracy placa w 6-tym tygodniu bo powiedzial ,ze to jest miesiecznie i tak musi byc.
Czy to jest fair?
Powiedzialam mu , ze tak mi nie pasuje bo mam ustawione rozne dirct debit itd a on mi powiedzial zebym sie nie martwila,ze bedzie ok ... Co za koles!!!!!!

Czy on ma racje???
Prosze o pomoc. Z gory dziekuje.
Bede dzwonic do Citizen ale chcialabym wczesniej cos wiedziec na ten temat jak Wy macie ze swoimi miesiecznymi wyplatami,. Pozdrawiam!

karen
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączyła: 10 lis 2008, 17:46
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gofer85 » 11 lip 2009, 15:37 Cześć

Cześć
Z tego co mówisz i po sprawdzeniu dat, Twój pracodawca zmienił Ci na system płacenia w przedostatni piątek miesiąca. Musisz go o to zapytać, czy od teraz Twoja wypłata będzie w każdy przedostatni piątek miesiąca.

My z małżonką pracujemy w firmie w której nam płacą każdego ostatniego piątku miesiąca, dlatego w czerwcu mieliśmy wypłatę za 4 tygodnie tzn. od 1.06 do 26.06, płatne 26.06, ale już w lipcu mamy wypłatę po 5 tygodniach, od 29.06 do 31.07, czyli 5 tygodni, stąd wynika to że czasem dostajemy wypłatę co 4, rzadziej co 5 tygodni. Musisz zapytać szefa jak dokładnie ustala wypłatę, jeśli Ci powie że w każdy przedostani piątek miesiąca to będziesz mieć podobną sytuację jak my.

Niemniej jednak powinien o tym poinformować Cię o tym na tyle wcześniej, abyś nie miała problemów z zapłaceniem swoich rachunków.

My mieliśmy raz syt. że wypłata przyszła 2 dni później a mieliśmy ustalony DD za rachunki i przyszła kara do zapłaty, udokumentowaliśmy to pracodawcy i zapłacił za wszystkie kary, oczywiście przeprosił nas za to.

Reasumując po rozmowie z szefem będziesz widziała czy coś kręci z tymi wypłatami czy poprostu zmienił system z tygodniowego na miesięczny.

Pozdrawiam

gofer85
Początkujący
 
 
Posty: 42
Wiek: 38
Dołączył: 2 sty 2008, 14:04
Reputacja: 0
Neutralny

zazwyczaj w kotrakcie jest ustalenie pisemne jak beda realizowane wyplaty, jesli jest kakas zmiana musi miec forme pisemna i zgode pracownika. raczej nie do citizens advice a do employment tribunals. najpierw napisz pismo do pracodawcy z prosba o wyjasnienie i poinformuj ze to nie jest legalne.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez karen » 11 lip 2009, 19:07 Re: Problem z wyplata ... przeciaganie ,, prosze o info

dzieki za odpowiedzi,
Problem w tym ze jak najpierw mielismy tygodniowki to on nas poinformowal ustnie ze zmienia na 2 tygodniowki , nastepnie znow ustnie nam powiedzial,ze zacznie placic miesiecznie.
Nie wiem co o tym myslec.
Nie wiem tez czy godzic sie na ta wyplate tydzien po czasie,Nie jestem pewna czy tak sobie moze to zmieniac.
Mam zamiar dzwonic do Citizen.

karen
Rozeznany
 
 
Posty: 111
Dołączyła: 10 lis 2008, 17:46
Reputacja: 5
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI