Talerz do satelity

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez Martyna20 » 20 sty 2010, 12:09 Talerz do satelity

Jak w temacie. Potrzebuje talerz do satelity z konwektorem.
Czy ktos moze wie gdzie to mogę nabyć ?
Bylabym wdzieczna za pomoc.
pozdrawiam
Kyara - moj Świat !
Avatar użytkownika
Martyna20
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 35
Dołączyła: 18 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 20 sty 2010, 12:59 Re: Talerz do satelity

a nie macie tam w Walsall pakuszopów z tymi zabawkami? Powinny być, antenę najlepiej kup większą niż 60cm średnicy (zapewni dobry odbiór w złą pogodę). Może być antena od Sky 60 cm, kosztuje około 25£ do tego jeszcze akcesoria (złączki, przewód, klipsy) myślę że wyniesie około 35£. Możesz przejrzeć ebay. Tylko wtedy musisz wiedzieć jak to wygląda, bo w sklepie wymienisz bez problemu.
No i zależy do czego chcesz to mieć jak do więcej niż 1 tunera (albo rekorder enki) to konwerter minimalnie twin (taki z 2 wyjściami), nie pomyl z monoblokiem (wygląda jak 2 konwertery złączone obok siebie, najczęściej mają ustawiony w środku zez 6° i zaleca się je stosować do anten około 90cm).
Masz jakieś pytania to pisz.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Martyna20 » 20 sty 2010, 16:46 Re: Talerz do satelity

TheRektor napisał(a):Masz jakieś pytania to pisz.

a owszem i mam.. i to nie jedno :)
bo widze, ze znasz sie na tym doskonale od strony technicznej bo to co przeczytalam w Twoim poscie to wyszła jedna wielka ciemna magia (jak na babskie rpzumowanie ) :)
a ja chce sobie kupic talerz do poslatu poniewaz kupilam dekoder a z talerzem nie chcieli mnie wziasc do samolotu hahah :D
wiec moze bys mnie nakierowal na jakies sklepy gdzie moglabym to kupic. Jakies konkretne nazwy. Do e-baya nie jestem przekonana. Z angielskim nie mam problemu wiec moge isc do sklepu z usmiechem :) MA to jaką specyficzną nazwę ?

a tak najlepiej to jakbys mi to sam mógł zamontować ! :D
Kyara - moj Świat !
Avatar użytkownika
Martyna20
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 35
Dołączyła: 18 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez TheRektor » 20 sty 2010, 21:54 Re: Talerz do satelity

To nie ma znaczenia "jaki to talerz". One nie są specjalnie do polsatu. W twoim wypadku najtańszym rozwiązaniem byłaby czasza od SKY (jak już wcześniej pisałem). Tylko nie wiem jaki tuner masz (nie wiem co polsat ostatnio "wypuścił") jeśli z rekorderem tak jak enka (z twardym dyskiem - możesz sobie jedną audycję nagrywać a oglądać co innego), wtedy konwerter twin wszystkie nowe konwertery są full band także na pewno nie kupisz złego.
W Walsall muszą być takie sklepy (wszędzie są) poproś o satelite dish with LNB (tak przeliteruj - oni tak nazywają konwertery). Jeśli to będzie ta antena ze SKY to masz już do niej uchwyt (na którym zamocujesz do ściany). Jeśli inna antena, uchwyt kupujesz osobno, tylko musisz zwrócić uwagę czy elementy do siebie pasują np: uchwyt czasy pasuje do uchwytu ściennego. Jak już wcześniej pisałem potrzebujesz jeszcze przewodu i złączek typu f (jak powiesz w sklepie że chcesz connectors to your receiver and lnb to w zasadzie wystarczy. Musisz to poskładać to do kupy na ścianie i podłączyć. To tak w skrócie wygląda.
Czasem może zdarzyć się tak że sygnał z naszej satelity zasłaniany jest przez drzewo inny budynek. Trzeba to ominąć. Jedna zasada satelita musi w linii prostej widzieć czaszę. Oczywiście nie jest to możliwe aby zobaczyć satelitę która wisi nad ziemią kilkadziesiąt tys. km - co nie jest możliwe (wzrok ludzki nie jest aż tak doskonały). Tutaj nie ma odbić - to nie telewizja analogowa (czasem tak można było odbierać kilka obrazów nałożonych na siebie, dosyć powszechne w Polsce).
Cytat:
...a tak najlepiej to jakbys mi to sam mógł zamontować ! :D

...a to jest nie wykluczone, nie ma problemu po pracy. Pisz jak masz jeszcze pytania. Postaram się pomóc.
...no i masz babo plecak.

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posty: 163
Dołączył: 16 sty 2010, 18:10
Lokalizacja: Mint Lxde & Xfce
Reputacja: 11
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 20 sty 2010, 23:33 Re: Talerz do satelity

W Walsall masz dosyć dobrze wyposażony sklep obok ASDY Living. Bodajże trzeci w kolejności i naztwa się Maplin. Widziałem, że tam stały anteny a i z okablowania wszystko bez problemu dostaniesz.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez benia » 21 sty 2010, 11:13 Re: Talerz do satelity

Witam.Ja takze mam dekoder polsatu,a talerz z konwektorem dokupilam w Maplinie obok asdy living.Jakby cos nie pasowalo to spokojnie wymienia i lepiej wziasc ten wiekszy.pozdrawiam :-)

benia
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 19 cze 2009, 09:01
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI