opiekunka do dziecka-a panstwo

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 30 sty 2010, 19:20 opiekunka do dziecka-a panstwo

Witam
Mam takie pytanie, czy mozna dostac od panstwa czesciowy lub calkowity zwrot pieniazkow za opiekunke do dziecka. Chce pojsc do szkoly lecz mam dwojke malych dzieci w tym jedno idzie od wrzesnia do nursery na 2,5 godziny, a corka zostaje w domku ze mna.
Tak bardzo chce sie zapisac do szkoly, aby zrobic jakis zawod w UK, a narazie nie mam z kim zostawic dzieci. O pracy tez myslalam, ale w pierwszej kolejnosci szkola. Moze ktos cos wie na ten temat.?

[ Dodano: Sob Sty 30, 2010 19:21 ]
Ps. Moj facet pracuje i w domu jest o godzinie 17.30.

[ Dodano: Sob Sty 30, 2010 20:14 ]
juz cos znalazalm
podaje linka moze sie komus przyda http://www.mama.goniec.com/mama/22/22_d ... odzie.html

jest tam sprostownie o niskich dochadach 15 tys funtow
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 30 sty 2010, 21:23 Re: opiekunka do dziecka-a panstwo

Nie wiem czy dobrze zrozumialam, ale chcesz isc do szkoly zeby zdobyc jakis zawod tak? Nie wiem oczywiscie do konca jaki zawod Cie interesuje, ale wiem ze w niektorych szkolach robione sa kursy wieczorowe, zaczynaja sie od 18-18.30. Moze warto zapytac w szkole, ktora jest w miare blisko czy sa tam zajecia ktore by Ciebie interesowaly w godzinach wieczornych, tak zeby nie potrzebna byla opiekunka tylko zeby partner mogl z dziecmi zostac.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 31 sty 2010, 15:09 Re: opiekunka do dziecka-a panstwo

Tak wiem o tym ale to tez dla mnie nie w chodzi w gre przynajmniej na razie bo moje kochane urwisy chodza spac o 19.00 a same nie zasna. Wiec do czasu kiedy sie nie naucza same zasypiac ugrzezlam :(
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 31 sty 2010, 17:11 Re: opiekunka do dziecka-a panstwo

To moze poki jestes w domu sprobuj namowic partnera zeby on zaczal klasc dzieci spac. Na poczatku pewnie bedzie ciezko, wiem po sobie ale to moze Wam jakos pomoc. Osobiscie balabym sie zostawic dziecko pod opieka obcej osoby.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 2 lut 2010, 10:51 Re: opiekunka do dziecka-a panstwo

jesli istniejesz w systemie 'tax credits' dostaniesz refundacje wiekszosci kosztow opiekunki zarejestrowanej w OFSTED pod warunkiem ze pracujesz przynajmniej 16 godzin tygodniowo. dziala to bardzo sprawnie i mozesz to poukladac tak ze zaprowadzasz jedno dziecko do szkoly,drugie do niani, niania odbiera pierwsze ze szkoly a ty odbierasz obydwa od niej po poludniu. jesli chodzi o twoja sytuacje to najlepiej zapytac u zrodla czyli na tax credits helpline 01355359007 (jest tez numer 0845.... ale ja wole ten). jesli masz problem z angielskim popros po polaczeniu o tlumacza. jezeli nie da sie dostac dofinansowania w twoim przypadku moze wart pojsc do pracy na te 16 godzin?

pozdr

pe

KA i PE
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI

cron