Reklamacja w sprawie zagubionej paczki

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 31 maja 2010, 20:27 Reklamacja w sprawie zagubionej paczki

Pytanie to jest odnośnie nieszczęsnej paczki wysłanej do polski :(
Chodzi o to że, posyłałam pod koniec kwietnia paczkę do Polski, paczka ta była niespodzianką wiec odbiorca o niej nie wiedział jedyne co to wkręcaliśmy odbiorce by był w domu przez te pare dni bo koleżanka ma po coś tam przyjść no i udało się. Przewoźnik paczki firma DPD paczka ubezpieczona na 100f waga 16,5kg składająca się z 3 kartonów po pampersach posklejane taśmą pakową wszystkie do siebie bardzo mocno i owinięte folią przeźroczystą . Kurier przyniósł paczke do domu osoba odbierająca pokwitowała odbiór i zaraz do nas zadzwoniła by podziękować. W trakcie rozmowy wyszło na jaw że zamiat 3 kartonów są tylko 2 taśmy były pozrywane a te 2 kartony były lekko owinięte folią. No i zaczęło się dzwonienie po wszystkich możliwych numerach... W U.K podali nam numer tel gdzie mamy dzwonić w Polsce i żądać spisania protokołu reklamacyjnego, w Polsce nikt nie wiedział o co chodzi i co mogą zrobić aż w końcu jeden pan spod 5tego numeru telefonu sprawdził po numerze paczki i powiedział że do nich dotarło 12,4kg paczki i nic nie mogą zrobić(ostatni rejest paczki był w Niemczech tam stała 3 dni bo swięta majowe były) zażądałam spisu strat i na drugi dzień przyjechał ten sam pan który przywiózł paczke powiedział ofen że widać po paczce że jest rozerwana i wypisał protokół że brakuje kartonu . Odesłałam ten protokół wraz z rachunkami za rzeczy które były w tej paczce i po 2 tygodniach dostałam odpowiedź odmowną że nie dostane odszkodowania ponieważ protokół nie był spisany na miejscu podczas odbioru paczki. No i w protokole nie jest napisane nic o uszkodzonym opakowaniu tylko o braku więc w myśl tego jeżeli nie jest uszkodzone tzn ze nic nie brakuje. Wiem że to nonsens i krew się we mnie zagotowała napisałam troche słów pod ich adresem i czekam na odpowiedź ale nic nie przychodzi.
Co mogę zrobić ,gdzie się zgłosić ,jakie mam szanse na pozytywne załatwienie sprawy i jakich argumentów używać ? Napisałam że mam czas i mogę wejść na drogę sądową ale bede wtedy roszczyła zwrotów kosztów przesyłki , zawartości paczki, straty pieniedzy za telefony, za czas i nerwy oczywiscie nie chce mi się bawić w sąd kazałam im szukać mojej paczki albo oddać pieniadze , ale chce być przygotowana na kolejną odmowe.
Jeśli jest ktoś kto się zna na takich firmach jak to działa i kto ma szanse klient czy firma to prosze o info.Dzięki
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez maxus » 1 cze 2010, 00:12 Re: Reklamacja w sprawie zagubionej paczki

w polsce posiadałem przez 10lat firmię spedycyjną -odsyłam do ustawy prawo przewozowe -do znalezienia na stronach www.sejm.gov.pl. albo www.lex.pl prawo podejrzewam podobne do tego tutejszego bo zunifikowane.
obawiam się że nie warta skórka za wyprawkę , niestety musi być protokół rozbieżności zrobiony w obecności dostawcy/kuriera inaczej du.. zb...

maxus
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 24 sie 2008, 19:09
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 1 cze 2010, 19:03 Re: Reklamacja w sprawie zagubionej paczki

maxus, dzieki wielkie
tak więc uważajcie na firmy takie jak TANIAPACZKA.CO.UK
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez BRUMMIEBIKER » 3 cze 2010, 02:31 Re: Reklamacja w sprawie zagubionej paczki

wszystkie te firmy wala w h....

niby przewoz pol-ang-pol
a tak naprawde to lipa jest
wszystko sla przez dpd , bo taniej i nie musza tym swoim smiesznym busikiem bujac sie po calej polsce

pamietam jak kilka lat temu wyslalem do polski jakies pierdoly
m.in modnego wtedy discmana
paczka doszla otwarta i discman zniknal
przyznaje ze slabo zapakowalem , tzn okleilem gore kartonu zbyt slabo
ale to chyba nie oznacza ze discman pofrunal jak golabekgdyby karton sie rozpadl to jeszcze ok ale byl po prostu otwarty

wysylalem przez ksiedza z polskiego klubu b'ham, jak zadzwonilem i poprosilem zeby moze kierowca zobaczyl czy mu gdzies pod fotel nie wpadl , to jeszcze opieprz zebralem ze chce pewnie pienadze i ze sa uczciwi
tylko ze ja pieniedzy wcale nie chcialem
dzieciakowi prezent wysylalem na urodziny , a po co mi zasrane 20 funa ???????

w maju 2009 jechalem do polski takim busikiem z paczkami
zalamalem sie
gosc dobrze nie pamietal co wiezie i gdzie
jechalo nas chyba z e 4 osoby plus dwa motocykle, i pilarka 100kg , i cala masa paczek
kluczylismy po uk jak nienormalni, o polsce nie wspomne
sam pukalem do ludzi zeby odebrac paczke ,
i bedac tylko pasazerem musialem gosciowi czesc kasy zaplacic bo mu sie w niemczech pieniadze na paliwo skonczyly a wiozl czesc z nas "po znajomosci"
masakra
nawet promem plynelismy do bolonii "bo byl tanszy" niz do calais
nie powiem
z birmingham do warszawy z trzema walizami dostalem sie za 70 funtow , to tanio
ale nie zaplacilbym wiecej bo mnie przez ....... 35 godzin , TAK 35 GODZIN uwierala kierownica od motoru
gosc mial okrutny burdel z tymi paczkami
jak wysiadalem , zabralem swoje rzeczy i przez pomylke zamiast siatki z resztka jedzenia (resztka , chyba okruchami , bo nie bylem przygotowany na tak dluga podroz , powoli myslalem o zjedzeniu kierowcy ) ...wzialem czyjes zabawki, kucyka pony czy cos w tym stylu
nie chcialo mi sie juz do goscia dzwonic , bo ja mieszkalem po warszawa a on byl chyba z katowic
ale pewnie jakis dzieciak plakal ze mu kucyk zginal

DOSTAJESZ TO ZA CO PLACISZ
umiesz liczyc licz na siebie bo twoje sczescie innych jebie :)

BRUMMIEBIKER
Początkujący
 
 
Posty: 43
Wiek: 47
Dołączył: 30 gru 2007, 03:32
Lokalizacja: BIRMINGHAM
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 3 cze 2010, 19:52 Re: Reklamacja w sprawie zagubionej paczki

BRUMMIEBIKER, O M G ale masz ciekawe życie :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI