Sky broadband. Pytanko

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MężczyznaPostNapisane przez rad » 4 cze 2011, 09:01 Sky broadband. Pytanko

Witam,
mam pytanko odnośnie internetu ze "skaja". Mianowicie, podłączenie do kompa jest za pomocą usb, czy kabla sieciowego?
Wiem, pytanie banalne, lecz gdy byłem w "punkcie handlowym" Sky, pani tam urzędujaca nie była w stanie udzielić mi odpowiedzi. Co chwilę powtarzała, iż muszę mieć telefon, i Oni mają wifi. Na moje stwierdzenie, iż potrzebuje kablowego połączenie komputer - internet, a do wifi mam router w domu, dowiedziałem się, iż kabla nie potrzebuję, a w Argosie mogę kupić dongla wifi na usb do kompa. Nie mówiąc bye, odwróciłem się i wyszedłem....

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez sirol » 4 cze 2011, 09:11 Re: Sky broadband. Pytanko

Dadza ci router wifi a jak potrzebujesz miec na kablu to w ruterze sa wyjscia na kabel sieciowy i tyle w tym temacie.

sirol
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 7 maja 2008, 07:13
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 4 cze 2011, 09:21 Re: Sky broadband. Pytanko

Nie do końca. Potrzebuję od nich Tylko kabel sieciowy. Jest taka opcja? Bezpośrednie połączenie bez routera za pomocą kabla.

Konkretniej, gniazdko sieciowe mam na dole, komp stoi na górze. Potrzebuję, aby przenieśli mi "połączenie" na górę. Dłuższy kabel, cokolwiek.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Status89 » 4 cze 2011, 10:38 Re: Sky broadband. Pytanko

akurat kabel mozna samemu przedluzyc :) tylko musisz skombinowac kilka metrow kabla :)
p0zdro :)
Avatar użytkownika
Status89
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączył: 1 cze 2011, 12:00
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez sirol » 4 cze 2011, 11:14 Re: Sky broadband. Pytanko

Bez routera mozna podlaczyc przez modem adsl ,ale bezposrednio z gniazdka do kompa sie nie da a oto chyba Ci chodzi natomiast router ze sky ma w sobie modem adsl ,krotki kabel sieciowy dostaniesz wraz z routerem a dluzszy mozna kupic praktycznie w kazdym sklepie z kompami.
Ostatnio edytowano 4 cze 2011, 11:24 przez sirol, łącznie edytowano 1 raz

sirol
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 7 maja 2008, 07:13
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Status89 » 4 cze 2011, 11:20 Re: Sky broadband. Pytanko

a jak jeszcze masz wybor to wez z virgin media ;) lepszy i szybszy net ;)
p0zdro :)
Avatar użytkownika
Status89
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączył: 1 cze 2011, 12:00
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 4 cze 2011, 11:41 Re: Sky broadband. Pytanko

Od gniazdka, do kompa mam ładne parę metrów "pod górkę"...
Zależy mi, aby kabel i ewentualny router podprowadzili mi do pokoju. Pani w "punkcie handlowym", nie była w stanie tego tego zrozumieć, po co kabel, przecież wifi jest...

Co do Virgin'a, rozstałem się z nimi po 4 latach. Ostatnie 3-4 m-ce, to był koszmar. Praktycznie, przez dwa weekendy w miesiącu byłem bez neta. Poczynając od piątku rano... Mimo interwencji, zbywali byle czym. Jak przy kolejnym olewaniu, powiadomiłem, iż rezygnuję z ich usług, byli gotowi od razu wysłać "inżyniera" do mnie, aby oblukał co i jak...

Dziś, znajomy "talk -talk" do neta mi polecał, oferta lepsza niż z o2.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Status89 » 4 cze 2011, 11:56 Re: Sky broadband. Pytanko

no ja juz niedlugo bede 5 lat w virgin i nigdy sie nei zawiodlem a wrecz przeciwnie sami mi daja wiekszy transfer danych... nawet nei wiem za co.. a place caly czas taka sama stawke... :)
p0zdro :)
Avatar użytkownika
Status89
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączył: 1 cze 2011, 12:00
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rad » 4 cze 2011, 12:01 Re: Sky broadband. Pytanko

Dziś podejdę ponownie do Sky. Mam nadzieję, iż będzie ktoś "z pojęciem". Jeżeli nie, biorę "talk-talk".

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez sirol » 4 cze 2011, 12:37 Re: Sky broadband. Pytanko

Oni Ci tego nie zrobia poniewaz linie tel juz masz i przez nia net dlatego dostajesz tylko router tu sprawa wyglada inaczej niz w virgin po kablu a i nie licz na to ze w takl-talk bedzie inaczej poprostu kabel musisz sobie pociagnac sam albo szukac oferty nie przez gniazdko tel wtedy pociagna Ci nowy kabelek gdzie chcesz ale z tego co mi wiadomo to tylko Virgin jest godny uwagi jesli chodzi o internet kablowy.

sirol
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 7 maja 2008, 07:13
Reputacja: 1
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI