Przekkroczenie szybkosci

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

PostNapisane przez Guest » 6 lis 2011, 13:48 Przekkroczenie szybkosci

Jakis czas temu radar zrobil mi zdjecie dostalem pismo z policji i mam do wyboru opcje place mandat 60 funtow i dostaje 3 punkty karne albo place 85 funtowide na kurs i nie dostaje punktow wcale. Tylko znajoma ostrzegla mnie, ze jeli skorzystam z opcji nr.2 to przez 3 lata nie moge popelnic zadnego wykroczenia drogowego bo mi odrazu zabiora prawo jazdy. Orietuje sie ktos czy to jest prawda?

Pozdrawiam

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 6 lis 2011, 13:52 Re: Przekkroczenie szybkosci

Nie jest to prawda.Idź na kurs.Chodzi o to,że ten kurs możesz przejść tylko raz na trzy lata.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pawel0723 » 6 lis 2011, 16:25 Re: Przekkroczenie szybkosci

dokladnie,a tak nie dostaniesz pkt i nie bedziesz mial drozszego ubezpieczenia.

pawel0723
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 lis 2011, 21:50
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 lis 2011, 16:36 Re: Przekkroczenie szybkosci

nie zabiora tobie prawka, idz na kurs jesli chcesz, prawdopodobnie skieruja ciebie tu:
http://www.ttc-uk.com/speed_awareness.htm
kurs to wg mnie totalna sciema, ja bylem na kursie rownoleglym po tym jak mialem wypadek, nie urazajac nikogo ale byly tam tak puste osoby, ze po kursie balem sie z mysla, kto oprocz mnie jezdzi po drogach... np. panienka, ktora nigdy nie uzywa lusterek i boi sie wyjezdzac poza swoje osiedle, albo byla tam babcia, ktora panicznie bala sie rond, przez 40 lat jazdy autem miala w drodze do pracy tylko jedno rondo i nigdy nie wyjechala na inne...

Guest
 
 

PostNapisane przez Guest » 6 lis 2011, 16:56 Re: Przekkroczenie szybkosci

tak myslalem, ze to sa jakies bzdury ale wolalem sie upewnic tak to wiem, ze moge z niego skorzystac raz na 3 lata.

Draco takie kursy to zawsze sa bzdury ale wiesz lepiej przemeczyc taki kurs i miec czyse konto. 8)

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 6 lis 2011, 16:56 Re: Przekkroczenie szybkosci

Podłączę się.
Jeśli ktoś wybierze opcję nr 1 i zostaną mu punkty to czy musi je zgłosić ubezpieczając auto czy nie?

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 lis 2011, 17:07 Re: Przekkroczenie szybkosci

bellaip6, musiec nic nigdy nie musisz, ale jesli ukryjesz ten fakt i wjedziesz w tylek panu, ktory bedzie mial auto warte tylko co cale twoje zycie to ubezpieczalnia moze sie dopatrzyc i zaplacisz odszkodowanie z wlasnej kieszeni... pomysl czy warto...

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 6 lis 2011, 18:07 Re: Przekkroczenie szybkosci

Ja się tylko pytam grzecznie ;)
A jak ktoś wjedzie w mój tyłek,to co wtedy?
Kurcze,w Polsce nie ma takiego głupiego prawa,że trzeba punkty zgłaszać do ubezpieczalni (tak,tak,zawsze mogę wrócić,wiem)
Punkty dostał mój połówek,więc to jego sprawa,ale czy jak ubezpieczę auto tylko na siebie to czy on może jeździć czy musi być dopisany?
No bo wiecie jakie tu ceny ubezpieczeń są i trzeba jakoś się ratować. :lol:

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez pawel0723 » 6 lis 2011, 18:26 Re: Przekkroczenie szybkosci

Dla ubezpieczalni kazdy powod jest dobry, zeby odmowic odszkodowania, a co do prawa ja uwazam,ze jest to dobre rozwiazanie. Dostajesz pkt, to masz drozsze ubezpieczenie,ktore jest i tak juz drogie i dzieki czemu ludzie jezdza tak jak jezdza czyli napewno bezpieczniej. A jak nie podasz połowki do ubezp,to jezdzic nie moze.

pawel0723
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 4 lis 2011, 21:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 6 lis 2011, 18:32 Re: Przekkroczenie szybkosci

musi byc dopisany, zeby mogl jezdzic. chyba, ze sam ma ubezpieczenie full comprehensive na inne auto i moze prowadzic wszystkie samochody z ubezpieczeniem third party.
a jezeli Ty ubezpieczysz na siebie, dopiszesz jego i nie zglosisz jego punktow, a ktos wjedzie w Ciebie to ubezpieczalnia tez moze odmowic Ci ubezpieczenia i okaze sie, ze nikt nie wyplaci Ci odszkodowania.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bellaip6 » 6 lis 2011, 18:38 Re: Przekkroczenie szybkosci

No właśnie,tak jak przypuszczałam,miałam nadzieję,że uzyskam inna odpowiedź.
Ubezpieczenie mam full comprehensive a on jest już dopisany :)

bellaip6
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 16 wrz 2011, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 lis 2011, 19:40 Re: Przekkroczenie szybkosci

Bo ja juz tego nie rozumiem to co oni nie sprawdzaja tych punktow zaraz po zawarciu umowy tylko dopiero w chwili wypadku??? Czy tak czy siak nie warto klamac. Jak mialem wypadek na motorze nie z mojej winy dostalem 14tys funtow odszkodowania. Wrazie czego ja bym nie chcial takich pieniedzy wyciagnac ze swojej kieszeni.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 lis 2011, 20:35 Re: Przekkroczenie szybkosci

xxxx napisał(a):Bo ja juz tego nie rozumiem to co oni nie sprawdzaja tych punktow zaraz po zawarciu umowy tylko dopiero w chwili wypadku???(...)


Tak. Przy zawieraniu umowy WIERZĄ, że podałeś prawdę. Stąd kombinowanie niektórych - a nuż się uda.
A potem płacze po forach i psioczenie na angoli i ich prawo :)
Dzięki temu oszczędzają sobie pracy. Po co sprawdzać wszystkie umowy, jak można tylko te szkodowe :) Poza tym oszczędzają kasę. Jeśli delikwent skłamał/zataił prawdę to tylko kasa dla ubezpieczalni, której nie muszą płacić w razie wypadku. Proste. Więc nie sprawdzanie tez leży w interesie ubezpieczalni.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez Guest » 6 lis 2011, 22:32 Re: Przekkroczenie szybkosci

Tak tylko czasem tez jest tak, ze zapomnisz zglosic jakas pierdole i mozesz miec przez to problem (chodzi mi o sytuacje w trakcie trwania umowy)

Tak poza tym myslalem, ze sprawdzaja takie rzeczy jak punkty itp... bo jesli chodzi o znizki to zaraz przysylaja list zeby im przyslac potwierdzenie

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 7 lis 2011, 07:05 Re: Przekkroczenie szybkosci

Ode mnie jakoś zawsze chcieli jedynie kopie prawa jazdy... Żadnych zniżek itd.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI