Oszustwa w agencjach?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Henrys » 26 kwi 2016, 19:52 Oszustwa w agencjach?

Witam. Temat, który podejmuje może być dość nieprzyjemny. 6 kwietnia przyleciałem do UK. 13 kwietnia dostałem pracę przez Masstemps (już nie ma tragedii że po tygodniu jest jakiekolwiek zajęcie). Pracowałem do niedzieli 17 kwietnia. 21 w czwartek dostałem smsa ze mam wypłatę i............przychodzę do banku po cześć siana, bo jeszcze karty łaskawcy nie przysłali i tam zbaraniałem kompletnie bo siana jeszcze nie mam na koncie i aby opłacić pokój musiałem pobrać pieniądze z polskiego konta. Co robić jak agencja nie płaci pieniędzy i do kogo się z tym udać? Za pierwszy tydzień placą w trzecim tygodniu? Byłem przekonany że w drugim.

Henrys
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 15 lut 2016, 06:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 27 kwi 2016, 01:33 Re: Oszustwa w agencjach?

Byłeś w agencji? Pytałeś? Z postu to nie wynika. Jak na razie to rzucasz oskarżenia bez próby dowiedzenia się u źródła co sie dzieje.
O oszustwie można mówić, jak byłbyś u nich 5-6 razy, a oni Cie wciąż zwodzili i wciąż nie miał kasy.
Podobnie z kartą.
Ja swoją dostałem po miesiącu. Pin przyszedł po 3ch dniach :)

Cierpliwości.
Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Pit82 » 27 kwi 2016, 05:28 Re: Oszustwa w agencjach?

Idz najzwyczajniej w świecie wyjaśnić sprawę w Agencji, może ktoś źle spisał albo ty blednie podałeś numer konta bankowego, rożne mogą być tego przyczyny, najlepiej wyjaśnij u źródła czyli w agencji.

Pit82
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 16 sie 2015, 19:43
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Henrys » 27 kwi 2016, 06:26 Re: Oszustwa w agencjach?

Wiadomo, że dzisiaj idę pogadać do nich o tym. Ale uwierzcie mi, że byłem nieźle przestraszony sytuacją (zwłaszcza że życie w UK na początku trochę kosztuje :? )

Henrys
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 15 lut 2016, 06:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 27 kwi 2016, 07:34 Re: Oszustwa w agencjach?

Znam agencje Masstemps pracowałem dla nich mam sporo znajomych którzy pracują do tej pory i nigdy nie było żadnego problemu.Tak jak wyżej piszą należy pierw wyjaśnić potem oskarżać.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 27 kwi 2016, 10:10 Re: Oszustwa w agencjach?

mam pytanie pracuje jakis polak w tej agencji Masstemps i czy wymagaja dobrego angielskiego dziekuje

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 27 kwi 2016, 18:31 Re: Oszustwa w agencjach?

Nie polak nie pracuje,co do języka podstawy ang.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Henrys » 27 kwi 2016, 19:47 Re: Oszustwa w agencjach?

W Masstepms żadnego Polaka nie ma, ale możesz spróbować na AM2PM na Dudley. Tam jakaś Polka jest. Dzisiaj telefon dostałem.

Henrys
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 15 lut 2016, 06:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 12 maja 2016, 11:39 Re: Oszustwa w agencjach?

Zazwyczaj do wypłaty nie doszło gdyż:
a) brak NIN - czasami księgowe (a czesto młode siksy) nie mają pojęcia co z tym zrobić więc "poczekam do poniedziałku aż Jenny przyjdzie i się wtedy jej spytam jak to zrobić)
b) zły numer konta lub konto nieaktywne - też czasami się tak zdarza
c) papierek na którym zapisaliśmy numer się po prostu w agencji zgubił
d) inne okresy rozliczeniowe - pracujemy np. od pierwszego do siódmego, 14-ego dostajemu payslipa żeby wypłata wpłynęła 21-ego. zdarza się, rzadko ale się zdarza

Tak jak przedmówcy, na spokojnie do agencji podejść, albo jak dobrze mówisz po angielsku to zadzwoń.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Survival » 25 sie 2016, 17:23 Re: Oszustwa w agencjach?

podstawa umowy z agencą:
"angencja ma prawo zwlekać z wypłatą środków za wyświadczona prace z "reasonable period"

nie wiedziałem jak to po polsku ująć.

może to być tydzień może być parenaście tygodni. mają dupy prawo zwlekać.
najgorzej jak wypłacą z inna wypłata z obecnym tax code i nagle połowa pod koronę zamieciona. cóż... przerabiałem to na własnej skórze laaaata temu.

Survival
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączył: 2 gru 2015, 11:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Marian_Pe » 26 sie 2016, 12:41 Re: Oszustwa w agencjach?

Przerabiałem podobną sytuację około 6 lat temu.
Pracowałem dla innej agencji, wypłata przychodziła pierwszy, drugi, trzeci aż do piątego tygodnia, w piątym tygodniu bank zablokował moje konto na jakiekolwiek operacje wpłat/wypłat. Poszedłem do odddziału i po sprawdzeniu wszystkich danych, operacji itp przeprosili (bo to wszystko, na co Bank może sobie pozwolić oficjalnie) i zrzucili winę na osobę, która przyjmowała wniosek o założenie konta. Polka, ale to mało ważne, każdemu mogło się zdarzyć. Nie wysłała jakichś tam danych czy dokumentów do centrali i konto zostało prewencyjnie zablokowane. Po wizycie od razu wpłynęły zablokowane środki i mogłem znowu używać karty :) Z doświadczenia, sprawdziłbym w Banku, jeżeli wszystkie "formalności" do otrzymania wypłaty są dopełnione (poprawny numer konta, poprawne dane do payroll u pracodawcy itp) tymbardziej, że dotarł sms o wypłacie. A płacenie za 2 tygodnie w tył jest dość częstą praktyką tak przy okazji, nie to , żebyś coś tracił. Czytamy umowy :) Pozdrawiam

Marian_Pe
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 8 lis 2010, 20:08
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mario__89 » 26 sty 2017, 19:16 Re: Oszustwa w agencjach?

Agencja mi nie płaciła przez msc czasu co robic

Mario__89
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 23 paź 2014, 10:32
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 26 sty 2017, 22:23 Re: Oszustwa w agencjach?

Bierz umowę z agencją i udaj się do Citizens Advice Bureau są to darmowe porady prawnicze ale nie kiedy oni wykonają jeden telefon do agencji i sprawa się załatwi.Ale upewnij się że podałeś dobre danne w agencji do banku.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 28 sty 2017, 01:29 Re: Oszustwa w agencjach?

Citizen Advice sa do wszystkiego czyli do niczego, takie sprawy kieruje sie do ACAS (oni tez wykonaja jeden telefon i kasa sie magicznie odnajduje)
Najpierw jednak moze sie dowiedz w samej agencji, dlaczego nie masz pieniedzy jeszcze ?

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA