Firmy dla kierowców West Midlands

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 7 kwi 2013, 22:29 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

lesny69 napisał(a): po prostu wstrzeliłem się w dobry okres po miesiącu wymieniłem prawko, kartę kierowcy i otrzymałem kartę CPC.


Mógłbyś przybliżyć w jaki sposób "otrzymałeś" CPC??
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 9 kwi 2013, 18:11 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

To proste jeśli prawko zrobiłeś przed 13 września 2008 roku to idziesz na kurs 35 godzin po kursie otrzymujesz kartę cpc . Natomiast jeśli prawko zrobiłeś po tej dacie no to droga jest dłuższa i kosztowniejsza ( egzamin z teorii i road test ) . Poczytaj na polskich forach o Kwalifikacji Wstępnej i Kwalifikacji Przedwstępnej to polski odpowiednik CPC.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez MadRide » 9 kwi 2013, 20:54 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

przed 13 wrzesnia 2009 na ciezarowki. A autobuchy rok wczesniej wlasnie...
Avatar użytkownika
MadRide
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 sty 2012, 17:33
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 10 kwi 2013, 15:00 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

No tak masz racje ciezarówki 2009 .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez MadRide » 11 kwi 2013, 21:46 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

własnie doczytałem, że do 9 września 2014. Jak ktoś nie zrobi to mu anulują prawko na ciężarówki. Ale przywrócą, gdy się CPC uzupełni... Przynajmniej w UK, nie wiem jak w PL.
Avatar użytkownika
MadRide
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 sty 2012, 17:33
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez listonoszz » 16 sty 2017, 11:13 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Mam prawko od 20 lat na ciężarówki B C E ale od przyjazdu do Anglii , czyli już 7 lat nie jeździłem. W Anglii jeździłem Vanem po prawie całym UK przez 2 lata i na co dzień swoim autem, wiec ruch i drogi nie są mi obce. Chciałbym znów zacząć jeżdzić i w tym celu wymieniłem prawko na Angielskie, mam CPC i kartę tacho, wszystko aktualne. Szukam kogoś kto wciągnie mnie do firmy w której pracuje i wdroży mnie w temat pracy za co będę bardzo wdzięczny.
Avatar użytkownika
listonoszz
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 19 kwi 2016, 16:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez greg2904 » 16 sty 2017, 11:59 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Forti 45 napisał(a):National Express ciagle poszukuje kierowcow w Birmingham.Na tylnych zderzakach co drugi autobus ma reklame :347/week albo wiecej z nadgodzinami ponad 400 F.Firma zrobi ci prawko (jesli nie masz).



strata czasu. byłem na spotkaniu w październiku. zmiany zaczynają się nawet 3 rano a czasami nawet o 18. I niektóre z nich są tak zwane split shifts 4 godziny rano później do 6 godzin przerwy i kolejne 4 godziny. a co do pieniędzy. przez pierwsze 2 lata masz 9.5 na godzinę pomiędzy 2 a 5 rokiem masz 10.5 na godzinę i dop po 5 roku masz 12 na godzinę. powodzenia. acha i jak się zwolnisz wcześniej niż 2 lata pracy u nich płacisz karę za to że oni zapłacili za twoje prawko.

greg2904
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączył: 10 lis 2012, 15:08
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 16 sty 2017, 16:07 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Na split shifts nigdy nie ma 6 godz przerwy.Nie mowie,ze NX to dobra opcja dla wielu ludzi,ale ja osobiscie nie mam az takich powodow do narzekania.

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 sty 2017, 16:15 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

greg2904 nie wiem czemu się gorączkujesz... Praca kierowcy autobusu taka jest i albo ktoś się na to godzi albo nie.

Zmiany zaczynają się nawet o 3 rano - no wybacz, gdyby zaczynały się o 6tej lub o 7mej, to kto by dowiózł ludzi do pracy?

split shift - niektórym to pasuje - na 3 do pracy, o 7mej przerwa, jest czas zawieźć dzieci do szkoły i cos załatwić, i po południu dobić pozostałe 4h. Też ma zalety. Autobusów potrzeba rano - jak ludzie jada do pracy i po południu - jak wracają.

płacisz karę - jaką karę? Po prostu zwracasz im kasę za twoje uprawnienia, za które zapłacili. Gdyby było inaczej, to ludzie przychodziliby, robili prawko i po tygodniu fruuu... Problem z prawem jazdy jest taki, że to jest uprawnienie niezbywalne - nie da się go "zostawić" w firmie przy odejściu... A swoje kosztuje.

A jeszcze co do zmian - to ciekawe co byś powiedział na rooster, jaki dostaliśmy przy przejściu z jednej firmy (3 zmiany tygodniowe w systemie Ranki/popołudniówki rotacyjne i stała nocka) do drugiej (taka sieczka, że dostawałeś rozpiskę na cały rok z góry). I ludzie tak pracują...

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 16 sty 2017, 17:35 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Ja w NX jezdze na tzw ,,Four day rota,, czyli minimalne godziny kontraktowe (38) robie w 4 dni.Reszta nalezy do mojej dyzpozycji.Chce,to ide do roboty.Nie,to siedze w domu lub cokolwiek innego.Czasami jest tak,ze z jednego tygodnia w grafiku mam 3 offy,np czwartek,piatek,sobota.Jezeli kolejny tydzien zaczyna mi sie tez od offow (niedziela,poniedzialek,wtorek) to robi sie juz z tego 6 dni wolnego.Nie chcesz robic,wsiadasz w samolot i lecisz odwiedzic rodzinke,na przyklad.Opcja indywidualna dla kazdego z osobna.

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez greg2904 » 16 sty 2017, 19:57 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

AdamBoltryk napisał(a):greg2904 nie wiem czemu się gorączkujesz... Praca kierowcy autobusu taka jest i albo ktoś się na to godzi albo nie.

Zmiany zaczynają się nawet o 3 rano - no wybacz, gdyby zaczynały się o 6tej lub o 7mej, to kto by dowiózł ludzi do pracy?

split shift - niektórym to pasuje - na 3 do pracy, o 7mej przerwa, jest czas zawieźć dzieci do szkoły i cos załatwić, i po południu dobić pozostałe 4h. Też ma zalety. Autobusów potrzeba rano - jak ludzie jada do pracy i po południu - jak wracają.

płacisz karę - jaką karę? Po prostu zwracasz im kasę za twoje uprawnienia, za które zapłacili. Gdyby było inaczej, to ludzie przychodziliby, robili prawko i po tygodniu fruuu... Problem z prawem jazdy jest taki, że to jest uprawnienie niezbywalne - nie da się go "zostawić" w firmie przy odejściu... A swoje kosztuje.

A jeszcze co do zmian - to ciekawe co byś powiedział na rooster, jaki dostaliśmy przy przejściu z jednej firmy (3 zmiany tygodniowe w systemie Ranki/popołudniówki rotacyjne i stała nocka) do drugiej (taka sieczka, że dostawałeś rozpiskę na cały rok z góry). I ludzie tak pracują...


a kto mówi że się goraczkuje. skoro wam to pasuje to powodzenia wam życzę.

greg2904
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączył: 10 lis 2012, 15:08
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez eve123 » 16 sty 2017, 22:33 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Sluchajcie jest taka agencja w samym centrum,ktora tylko zajmuje sie kierowcami musze znalezc nazwe .bylam tam kiedys przypadkie.fajni ludzie:) Zawsze mozna sprobowac.musze wygooglowac nazwe tylko zeby podac.Zawsze tamtedy przechodzila w drodze do pracy.Bylam tez przy rozmowie z jednym kierowca jal wypytywali go o wszystko i od razu dostal prace na ciezarowke.Jesli ltos zaiteresowany poszukam nazwy.

Dodano: -- 17 sty 2017, 19:49 --

sluchajcie moze Wam sie przyda:) ponizej wklejam link.oni sa w samym centrum - jeszcze jak pracowalam w swojej agencji myslalam kiedys zeby u nich pracowac ale zdecydowalam na co innego.wtedy jeszcze szukali kierowcow

http://www.smartrecruituk.com/latest_jo ... irmingham/

eve123
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 12 sty 2017, 07:48
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA