Firmy dla kierowców West Midlands

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez JasiuM » 11 lis 2008, 18:25 Firmy dla kierowców West Midlands

Widzę że co chwile pojawia się tu pytanie o pracę w charakterze kierowcy. Może w celu ułatwienia dla przyszłych i teraźniejszych chcących podjąć tą pracę.Stwórzmy listę potencjalnych miejsc pracy dla zainteresowanych.

JasiuM
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 40
Dołączył: 9 lis 2008, 20:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artur01 » 12 lis 2008, 21:35 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Jestem za :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :-D

artur01
Raczkujący
 
 
Posty: 86
Dołączył: 9 kwi 2008, 17:05
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Patrick » 13 lis 2008, 17:35 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Witajcie niezly temacik:) ja mam Prwo jazdy kat. B, C+E D+E obecnie leze w gorsecie w łóżeczku moj wiek to 22 lata moze w miedzy czasie dowiem sie cosik o jakiejsc pracy dzieki na namiary i pozdrawiam forumowiczow

Patrick
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 28 kwi 2007, 05:41
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez JasiuM » 15 lis 2008, 15:48 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Agencja:

Berry Recrutiment
Birmingham Driving Branch

Bank Chambers
756 Warwick Road
Tyseley
Birmingham
B11 2HG

The Best Connection Group

Arcade Balcony
Bradford Street
Walsall
WS1 1PQ

BACKUP STAFF
6 BIRDCAGE WALK
DUDLEY
WEST MIDLANDS

Firma:
3663 First for Foodservice
Buckingham Court
Kingsmead Business Park
London Road
High Wycombe
Bucks HP11 1JU

JasiuM
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Wiek: 40
Dołączył: 9 lis 2008, 20:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 18 lis 2008, 05:08 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Dopisał bym jeszcze First Personel,Extra Personel,Jobs Pertemps oraz Temp Staff wszystkie w centrum.Powodzenia i pozdrowienia dla wszystkich Driverów.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Tomtom460 » 2 kwi 2013, 18:32 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Tak tylko jak nie masz doświadczenia i co najmniej 25 lat to przyjdz do nas jak będziesz miał minimum dwa lata doświadczenia i bla bla bla, wszystkie agencje są takie same. To jak zacząć karierę kierowcy jak nie chcecie dać pracy!!!!!!!!!!!!!

Tomtom460
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 kwi 2013, 18:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MadRide » 6 kwi 2013, 12:56 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

minimum 6 mcy doswiadczenia w ciagu ostatnich 2 lat. Niektore agencje duzo obiecuja, wypelniasz stos papierow i nic, bo... nie masz doswiadczenia ;)
Sam szukam i lekko nie jest.
Avatar użytkownika
MadRide
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 sty 2012, 17:33
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 6 kwi 2013, 18:50 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Ludzie olejcie agencje,uderzajcie bezpośrednio do firm.Agencje maję swoje śmieszne wytyczne(25 lat,dwa lata posiadania prawka danej kategorii,min.6 miesięcy doświadczenia itd.) Kiedyś bylem w agencji zapytać o pracę i mimo odpowiedniego wieku,czterech lat doświadczenia na ciężarówkach w Polsce i czterech latach jazdy autobusem w B-ham dziewczyna w agencji powiedziała,że niestety nie mogą mi zaproponować pracy bo nie mam doświadczenia w jeździe ciężarówką w UK :evil:
Szczęka mi opadła :shock: woziłem po kilkadziesiąt osób dubledeckerem wąskimi uliczkami a ona mi mówi Sorry ale nie jeździłeś ciężarówką :evil: Ale na szczęście jeden znajomy dal mi znać,że w jego firmie szukają kierowcy i po przyjściu jeden gość,potem okazało się,że transport manager nawet nie wziął mojego CV tylko kazał się przewieźć IVECO kawałek po Birmingham i następnego dnia zacząłem pracę.Czasami na jobcentre plus są ogłoszenia dla kierowców gdzie nie jest wymagane doświadczenie.


Powodzonka i pozdrawiam :D

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MadRide » 6 kwi 2013, 22:51 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Hey Eric, widzisz, znajomy dał Ci cynk, że szukają kierowcy. Tak z ulicy to już nie tak kolorowo...
Avatar użytkownika
MadRide
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 sty 2012, 17:33
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Adrian2712 » 6 kwi 2013, 23:16 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

eric27 napisał(a):woziłem po kilkadziesiąt osób dubledeckerem wąskimi uliczkami a ona mi mówi Sorry ale nie jeździłeś ciężarówką


Wiesz,mogę się mylić ale wydaje mi się jednak,ze jest różnica miedzy śmiganiem autobusem po kilkanaście razy dziennie ta samą trasą a przeciskaniem się 24-tonówką po bardzo wąskich,nieznanych uliczkach np.Walijskich zabytkowych miasteczek.A co do szukania pracy kierowcy bezpośrednio w firmie to sam nie dawno przerabiałem ten temat i muszę stwierdzić,ze znalezienie pracy bez pośrednictwa agencji jest bardzo trudne ale wykonalne,czego jestem żywym przykładem.
Avatar użytkownika
Adrian2712
Rozeznany
 
 
Posty: 195
Dołączył: 18 mar 2011, 15:21
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 7 kwi 2013, 08:14 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

National Express ciagle poszukuje kierowcow w Birmingham.Na tylnych zderzakach co drugi autobus ma reklame :347/week albo wiecej z nadgodzinami ponad 400 F.Firma zrobi ci prawko (jesli nie masz).

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 7 kwi 2013, 08:26 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Wydaje mi się, że w obecnych czasach wcale nie doświadczenie odgrywa największa rolę ale dwa inne czynniki.

Pierwszy wg mnie najważniejszy: Język - nie jestem długo w bham bo tylko trochę ponad pół roku ale zdążyłem poznać kilku kierowców którzy po paru latach w UK ani Be ani Me po angielsku i zdziwieni, że nie ma dla nich pracy. Sam będąc osobą odpowiedzialną za transport w firmie nie dałbym sprzętu osobie która po wyjeździe za bramę nie potrafiłaby zadzwonić do mnie i powiedzieć, że ma awarie na trasie gdzie stoi i co się dokładnie stało.

Drugi czynnik to okres w jakim poszukujemy pracy. I tak jak wiadomo osobą które są tu trochę dłużej początek roku jest okresem suchym dla tych co nie mają stałego zatrudnienia potem już się tylko poprawia do momentu wielkiego szału na kierowców jaki jest przed świętami bożego narodzenia.

Oczywiście piszę mając na myśli jakąkolwiek pracę dla kierowców bo jeśli chcemy znaleźć coś w dobrej firmie a nie kołchozie dla kierowców (jakim jest np. City Link z mojego doświadczenia) to doświadczenie w UK na danym typie pojazdu jest bardzo ważne.

Ja przyjechałem do Bham we wrześniu ubiegłego roku bardzo szybko dostałem pracę na class 1 bez doświadczenia na zestawach nawet w PL i bez angielskiego prawka (dodam, że mam 24 lata), po prostu wstrzeliłem się w dobry okres po miesiącu wymieniłem prawko, kartę kierowcy i otrzymałem kartę CPC. Teraz od około 5 miesięcy jeżdżę w jednej firmie gdzie mam swoje auto i jestem zadowolony czekam tylko za kontraktem.

Wracając do głównego wątku jeśli podajecie jakieś namiary na agencje czy firmy to napiszcie coś więcej czy polecacie czy raczej odradzacie współpracę:

Ja od początku współpracuje z agencją LINK 2 na erdingtonie i z góry mówię, że trzeba mieć dużo cierpliwości do nich ale pracy mają sporo.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 7 kwi 2013, 08:50 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Moj kolega jezdzi wywrotka w firmie MCP i u nich wymagane jest doswiadczenie na ciezarowkach.Nie wazne,ze masz nawet kilkunastoletnia praktyke na autobusach.I wcale sie im nie dziwie,gdyz mieli kierowce z doswiadczeniem tylko autobusowym i wyjechal wywrotka w miejsce gdzie byly dosyc ekstremalne warunki i zerwal tylny most.

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MadRide » 7 kwi 2013, 10:30 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

Sprobuje ten link2 w poniedzialek. Zarejestrowalem sie w 247 Response, ale dali mi tylko 2 dni pracy przez tydzien. Class 1 i 2. Ciut za malo, a obiecywali zlote gory ;)
Avatar użytkownika
MadRide
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 sty 2012, 17:33
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 7 kwi 2013, 18:49 Re: Firmy dla kierowców West Midlands

[quote="Adrian2712"]Wiesz,mogę się mylić ale wydaje mi się jednak,ze jest różnica miedzy śmiganiem autobusem po kilkanaście razy dziennie ta samą trasą a przeciskaniem się 24-tonówką po bardzo wąskich,nieznanych uliczkach np.Walijskich zabytkowych miasteczek


Witam :D Obecnie jeżdżę 15,5 tonówką(40 feet lenth),rozwożę pranie po hotelach,wczaśniej jeździlem "skiplorrą",(swoją drogą też ciekawe zajęcie. ładowanie ciężkiego skipa z pomiędzy zaparkowanych samochodów blokując przy tym ruch na kilkanaście minut). Szczerze mówiąc jedyną większą różnicą pomiędzy jazdą autobusem a ciężarówką jest taka ,że banda tzw.school kids nie wrzeszczy mi nad uchem i nie próbuje otwierać drzwi podczas jazdy.Jeżdżę czasami po takich wiochach,że się modlę żeby jakiś "Artic" nie jechał z naprzeciwka albo cofać w takie miejsca,że chłopak,który mnie zastępował w ciągu tygodnia skasował pół kabiny cofając pod hotel i urwał lusterka o żywopłot na wąskiej drodze.


Pozdrawiam i powodzonka :D

Dodano: -- 7 kwi 2013, o 19:32 --

[quote="Forti 45"]National Express ciagle poszukuje kierowcow w Birmingham.Na tylnych zderzakach co drugi autobus ma reklame :347/week albo wiecej z nadgodzinami ponad 400 F.Firma zrobi ci prawko (jesli nie masz).[/quote


Dla wszystkich chętnych kierowców do pracy w National Express dawne TWM kilka linkówhttp://www.coventrytelegraph.net/news/coventry-news/2013/01/29/photos-bus-driver-attacked-by-teenagers-92746-32701358/

http://www.questia.com/library/1G1-6021 ... r-attacked

http://www.birminghammail.co.uk/news/lo ... bus-163152

http://www.birminghammail.co.uk/news/lo ... ked-160618



Powodzonka wszystkim chętnym bus driverom,życzę mocnych nerwow.

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA

cron