Praca jest jak jej sie dobrze poszuka

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez lomax20 » 21 lis 2008, 07:05 Re: Praca jest jak jej sie dobrze poszuka

Z tym czy nielegalne to moze tak nie do konca. Moj pracodawca zapłacił za mnie niecale dwa tysiace funtow agencji :) z drugiej strony mam znajomego, ktory dostawał od szefa po 500f za znalezienie pracownikow do firmy. Kase dostawał po 6 miesiacach od wprowadzenia nowej osoby do zakładu pracy. Oczywiscie w obu przypadkach w podatek został zapłacony, niemniej jednak takie rzeczy sa mozliwe. Natomiast wracajac do podatkow, rejestrowania działalonosci i takie tam to widze, ze wielu z wam towarzysza jeszcze nawyki z Polski. Jak dla mnie to w Anglii dlatego zyje sie normalnie, bo wszyscy łacznie z urzednikami maja do tego bardziej liberalne podejscie i juz nawet nie chce mi sie tłumaczyc dlaczego.

lomax20
Raczkujący
 
 
Posty: 51
Wiek: 111
Dołączył: 1 cze 2008, 17:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 21 lis 2008, 08:32 Re: Praca jest jak jej sie dobrze poszuka

Lomax, mylisz kompletnie pojecia. Zlecanie firmom zewnetrznym znalezienia odpowiedniego pracownika czy gratyfikacja osoby polecajacej dobrego pracownika to zupelnie normalne procedury. Przeniesienie tego obowiazku wiaze sie oczywiscie z kosztami, ale ze strony pracodawcy. W koncu to on daje zlecenie, placi i oczekuje efektu, nikt za niego charytatywnie nie zrobi ani procesu rekrutacyjnego, ani kampanii reklamowej ani realizacji oferty handlowej - przeciez to oczywiste.
Natomiast nielegalne jest pobieranie jakichkolwiek oplat od potencjalnego pracownika, tym bardziej za mglista obietnice podania jakiegos nieweryfikowalnego telefonu..

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez wioleta83 » 2 gru 2008, 13:29 Re: Praca jest jak jej sie dobrze poszuka

Co do hjkier'a - znajomy umowil sie z nim na spotkanie, co do oplaty dla 'managera' powiedzial mu ze zaplaci w pierwszy dzien pracy, no coz... gosc sie nie pojawil... i jak go tu nie drapnac?

wioleta83
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Wiek: 40
Dołączyła: 21 maja 2008, 16:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 2 gru 2008, 20:49 Re: Praca jest jak jej sie dobrze poszuka

lomax20 napisał(a):mam znajomego, ktory dostawał od szefa po 500f za znalezienie pracownikow do firmy
Wiekszosc duzych firm to praktykuje. Tyle ze nikt na tym nie cierpi. Moja kolezanka np. jet tak mila ze jesli dostanie kase za poleconeg pracownika to dzieli sie z nim na pol. Taka jest mila. Dostaje 800 stowek jesli polecona przez nia osoba przejdzie 3 m-ce okresu probnego. To jest, powiedzmy premia. Nic w tym zdroznego czy nielegalnego.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez dariuszszczecin » 2 gru 2008, 21:50 Re: Praca jest jak jej sie dobrze poszuka

To jest historia, od 15 listopada tragicznie z pracą, powspominać przyjemnie.
Na wojnie w Iraku i na kryzysie wzbogacają się nieliczni,większość traci.
Jest tragicznie nowym znalezć prace
Avatar użytkownika
dariuszszczecin
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 28 lis 2008, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Beata » 3 gru 2008, 21:11 Re: Praca jest jak jej sie dobrze poszuka

Praca jest, była i będzie dla tych, którzy naprawdę chcą pracować. Bez względu na to czy to Polska czy Anglia. Ci, którzy jej szukają i długo nie znajdują nie chcą jej znaleźć.

Uważam się za osobę dobrze wychowaną i ku....kurydzami w Ciebie rzucać nie będę. Bo czasem naprawdę aż przykro czytać, jak niektórzy się nawzajem obrażają.
Ale nie życzę sobie już więcej rzadnych wiadomości i komentarzy na mojego prv od Ciebie!

Zdenerwowałam się, a naprawdę rzadko się denerwuję. :mad:
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 42
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA