Jak obecnie z praca jest w bham?

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez syjon » 4 sty 2007, 18:22 Jak obecnie z praca jest w bham?

Pod koniec tego miesiaca chcem sie w ciemno wybrac do bham. Orientuje sie ktos jaka jest teraz sytuacja z robota? Angielski komunikatywny jest ;p

syjon
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Wiek: 39
Dołączył: 3 sty 2007, 19:21
Lokalizacja: Kostrzyn
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 4 sty 2007, 18:34 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

np. u mnie nie zwalniaja ale redukuja troszke godziny bo ruch jest mniejszy (pracuje w detalu). sam tez nie widze ogloszen, a gazet nie przegladam.
ale na pewno cos tam znajdziesz predzej czy pozniej :p
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 4 sty 2007, 22:00 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

To zalezy od branzy, szczerze mowiac chyba nie mogles wybrac bardziej martwego okresu w roku. W branzy uslugowej zycze Ci powodzenia bo bedziesz go potrzebowal :wink: No chyba ze konkretne stanowisko ( nauczyciel, lekarz czy prawnik....) :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 4 sty 2007, 22:53 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

Albo na jakies magazyny wysylkowe- angole wciaz kupuja przez internet i moze potrzebuja rak do pakowania w pudelka? :roll:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kodi » 5 sty 2007, 02:36 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

U mnie polowe mniej ludzi z agencji pracuje w porownaniu do okresu z przed swiat.... Mala redukcja byla... Ja przyjechalem tu w lutym 2005 i bylo ciezko znalezc jakas prace... to naprawde "martwy" okres... powodzenia bedzie potrzebne :wink:
The_Saints_Are_Coming
Avatar użytkownika
kodi
Stały Bywalec
 
 
Posty: 355
Wiek: 44
Dołączył: 1 sty 2007, 22:11
Lokalizacja: ERDINGTON
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 5 sty 2007, 11:33 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

w niektorych agencjach to nawet ludzie czekaja w kolejce zeby zlozyc aplikacje. troche ciasno jest, moze dlatego. najprosciej maja ci co angieski znaja bardzo dobrze, albo dobrze. ale nawet oni nie maja gwarancji pracy. jesli nie masz tu znajomych to w ciemno lepiej nie ryzykowac. moze byc ciezko.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Magda_bham » 12 sty 2007, 15:42 Z tym tez jest roznie

Hmmmm,
ludzie czekają, zeby zlozyc apikacje w agencjach... Ja mam prace dla kogos, niestety za niezbyt duze pieniadze. Praca jest jednak lekka, cieplutko, tv, w ciagu calego dnia czasem kilka godzin nic sie nie robi. Jetem w stanie placic na razie ok 30-35 funtow dziennie i kiedy spytalam pewna "zdesperowana" czy chcialaby pracowac, powiedziala, ze ona za mniej niz 5.30 nie pojdzie. Od dwoch miesiecy siedzi w domu, języka angielskiego brak, zycze jej powodzenia. Z takimi kwalifikacjami moze liczyc (jak bedzie szczesciara) na 4f pracujac kilkanoascie godzin dziennie w polu. Wiem jakie sa stawki w tej chwili dla osob bez angielskiego, bo ostatnio zalatwilam taka prace paru osobom. Oczywiscie wszystko zalezy kto po co tutaj przyjezdza.

Magda_bham
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 28 gru 2006, 14:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Yardley » 12 sty 2007, 17:01 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

Ja sie z toba nie zgodze ze bez jezyka ludzie pracuja tylko na polu to wszystko zalezy przedewszystkim od szczescia! albo niektore agencje przekonaly sie juz co do polakow i zatrudniaja nawet bez ang
Avatar użytkownika
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posty: 367
Wiek: 43
Dołączył: 23 cze 2006, 18:25
Lokalizacja: Yardley
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Magda_bham » 12 sty 2007, 18:53 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

Nie mowie, ze wszyscy bez znajomosci angielskiego tak pracuja. Realia sa jednak takie, ze zdecydowana wiekszosc niestety musi tyrac w polu i fabrykach. Moze i znasz agencje, ktore sie przekonaly do Polakow, ja tego nie neguje, ale ja znam tez takie, ktore nie chca miec z nami do czynienia. Jesli mamy byc obiektywni to badzmy szczerzy wobec rodakow, ktorzy to czytaja i wahaja sie czy tu przyjechac. Pokazmy im rzeczywistosc taka, jaka ona jest, a czasem nie jest kolorowo. Jakis procent mial szczescie i udalo im sie, kazdy musi sam podjac decyzje o tym co chce robic, i czy mu sie uda w duzym stopniu zalezy od niego. Pewnych rzezczy jednak sie nie przeskoczy i nie ma co opowiadac o szczesciarzach, tylko rzetelnie podawac informacje. Moze tu byc naprawde milo, ale dla niektorych zycie tutaj to istne pieklo. Czasem trzeba przejsc prawdziwa szkole zycia. Znam to z autopsji, przyjechalam tu ze znajomoscia angielskiego, jeszcze na dlugo zanim weszlismy do Unii i mimo tego momentami bylo naprawde ciezko. Dzisiaj z podziwem patrze na tych, ktorym sie udalo.

Magda_bham
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 28 gru 2006, 14:03
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mega_wariat » 13 sty 2007, 11:46 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

MAgda ma racje. Praktycznie wszystkie agencje: wymagaja "jakiejs" tam znajomoscji j. angielskiego, a juz nie wspomne o NIN, o referencjach z pracy w ang. Uwazam ze przyjazd tu bez jezyka to samobojstwo. NIektorym moze sie gdzies udalo zalapac do jakiejs fabryki przez znajomoego. Ale pracujac w tej fabryce przyjdzie praca na stanowisku gdzie polakow nie bedzie i nie bedzie komu tlumaczyc to sie zaczna schody. Anglicy wiedza ze caly czas sa nowu chetni do pradcy i to niektorzy z naprawde dobra znajomoscia jezyka. I bedac tu spotkalme sie juz z taka sytuacja z epolecialy glowy za slaba znajomsci ang. bo cierpliwosc anglikow sie skonczyla. I TU ZNOWU JEST OPINIA NAS POLAKOW, bo juz jak mu przyjdzie zzatrudnic polaka to sie 2 razy zastanowi. A tym co sie udalo to poprostu jakies tam jednostki to sa. A ilu osoba sie nie udalo..... pozdrawiam i zycze powodzenia wszystkim

Mega_wariat
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 13 lis 2006, 18:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bham_ster » 13 sty 2007, 19:15 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

syjon napisał(a):Pod koniec tego miesiaca chcem sie w ciemno wybrac do bham. Orientuje sie ktos jaka jest teraz sytuacja z robota? Angielski komunikatywny jest ;p


No... skoro umiesz się dogadać...najlepiej w "brumi" to dawaj! Pracy od groma - sam mam już dość pracy - zmiana by mi się jakaś przydała a tu coraz "z lepszym komunikatywnym" przybywają.
bez obrazy - oczywiście!
Avatar użytkownika
bham_ster
Początkujący
 
 
Posty: 45
Wiek: 45
Dołączył: 13 sty 2007, 17:40
Lokalizacja: B'ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lukaas85 » 14 sty 2007, 22:38 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

bham_ster napisał(a):
syjon napisał(a):Pod koniec tego miesiaca chcem sie w ciemno wybrac do bham. Orientuje sie ktos jaka jest teraz sytuacja z robota? Angielski komunikatywny jest ;p


No... skoro umiesz się dogadać...najlepiej w "brumi" to dawaj! Pracy od groma - sam mam już dość pracy - zmiana by mi się jakaś przydała a tu coraz "z lepszym komunikatywnym" przybywają.
bez obrazy - oczywiście!

Jak przyjezdzaja z lepszym jezykiem to moze i z wiekszymi ambicjami, he?
No i kto teraz bedzie leniwym angolom w chalupach garnki zmywal? :mrgreen:
What would Elvis do?
Avatar użytkownika
Lukaas85
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1619
Wiek: 39
Dołączył: 20 cze 2006, 22:26
Lokalizacja: GłowaWłasnaOsobista
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 20 lut 2007, 21:32 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

kodi napisał(a):U mnie polowe mniej ludzi z agencji pracuje w porownaniu do okresu z przed swiat.... :wink:


no tak racja ale mam takiego goscia w chacie ktory wrecz nachodzi swojego posrednika wywiazuje sie z obietnic i no stawia sie na rozne wezwania do pracy i w tym martwym okresie wychodzi wiecej nic ja i na przekur wszystkiemu ma prace calyczas :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 23 lut 2007, 18:40 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

Magda_bham napisał(a):Z takimi kwalifikacjami moze liczyc (jak bedzie szczesciara) na 4f pracujac kilkanoascie godzin dziennie w polu. Wiem jakie sa stawki w tej chwili dla osob bez angielskiego, bo ostatnio zalatwilam taka prace paru osobom. Oczywiscie wszystko zalezy kto po co tutaj przyjezdza.


zalatwialas???? a na bialo czy aby na pewno? bo slyszalem cos o "zalatwianiu" na czarno.................. żenuaaaa.

przypominam ze nedzne ale zawsze minimum obowiazuje, jesli ktos placi mniej niz 5.35 zdaje sie to LAMIE PRAWO !!! pracownik zreszta tez.. faktycznie byl troszke martwy sezon w styczniu, ale jak to mowia tubylcy "its picking up", mysle ze nie powinno byc wiekszych problemow z nisko platna, prosta praca. trzeba sie tylko porejestrowac w agencjach i tyle

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez jola997 » 6 mar 2007, 16:51 Re: Jak obecnie z praca jest w bham?

hejka ja mam zamiar wybrac sie pod koniec czerwca jak tam bedzie z praca

jola997
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 3 mar 2007, 14:58
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA