Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

Dyskusje na temat pracy w Birmingham ...

MężczyznaPostNapisane przez dummyman » 31 sie 2010, 16:47 Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

Na początku chciałbym się przywitać i od razu zaznaczyć ze czytałem regulamin i tematy w stylu czy znajdę pracę itp nie są mile widziane.

Chociaż moje pytanie jest podobne i zapewne nie raz ktoś o takie rzeczy pytał jednak wolałbym mieć aktualne informacje bo pewnie z roku na rok, z miesiąca na miesiąc sytuacja się zmienia.

A więc głęboko zastanawiam się nad wyjazdem do UK w ciemno i jakoś padło na Birmingham (czy słusznie to nie wiem) i nie jestem do końca przekonany czy wrzesień jest najlepszym okresem na wyjazd do UK w ciemno.

Nie posiadam zbyt dużego funduszu i szczerze tez nie znam reali jakie panują do końca w UK. I zastanawiam się czy we wrześniu nie jest przypadkiem łatwiej a moze odwrotnie i jest trudniej z pracą.

Bo z jednej strony kończą się wakację więc zapotrzebowanie na pracowników sezonowych może być trochę niższe ale z drugiej strony tez duża rzesza ludzi wyjechała tylko na wakacje a we wrzesniu wracają do kraju do szkoły/studia i dzięki czemu może powstać luka i zaistnieć zapotrzebowanie na tanią siłę roboczą :).

Dodam jeszcze że raczej chodzi mi o pracę na magazynie/linii produkcyjnej. Mój angielski oceniam na komunikatywny.

Fajnie byłoby jakbyście napisali jak jest w waszych zakładach/firmach i o własnych doświadczeniach :)

Paweł, nr gg: 6942065 :>
Pozdrawiam

dummyman
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 31 sie 2010, 16:36
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lemon » 31 sie 2010, 21:46 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

Moim zdaniem wrzesień i październik to najodpowiedniejszy okres jeśli chodzi o poszukiwanie pracy w fabryce czy hurtowni. W większości firm z początkiem października zaczyna się przygotowanie do świątecznego picku. Myślę, iż możesz wówczas próbować swych sił, zarówno poprzez agencję pracy jak i bezpośrednio u pracodawcy. Jeśli Twój angielski jest komunikatywny jak zaznaczyłeś, masz spore szanse na pracę przynajmniej do końca stycznia, czy zaś popracujesz dłużej- wszystko zależy od Ciebie. Warto jednak wykorzystać ten okres na przyswojenie angielskich realiów, umocnienie zaplecza logistycznego i po okresie świątecznym spróbować poszukać bardziej ambitnego zajęcia.
pozdro i powodzonka życzę :mrgreen:

lemon
Raczkujący
 
 
Posty: 56
Dołączył: 27 lip 2009, 17:20
Reputacja: 10
Neutralny

Wrzesien to dobry okres na przyjazd poniewaz wielu studentow wraca do szkoly i robi sie duzo wolnych etatow. Po drugie swiateczny bum a po nim styczniowa cisza. Birmingham to kraina turbanow i warehousow, na kazdym kroku masz jakies magazyny. Juz teraz mosesz zaczynac wysylac swoje CV do roznych portali int typu Job Monster lub Job Centre Plus.
Welcome to England! ;)

holekpolska
Początkujący
 
 
Posty: 18
Dołączył: 18 mar 2010, 23:36
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Olusia85 » 1 wrz 2010, 11:04 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

ja proponuje spisac sobie agencje pracy i troche jeszcze popracowac nad jezykiem poniewaz w birmingham mowia dialektem powodzenia

Olusia85
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączyła: 14 lis 2007, 13:22
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dummyman » 1 wrz 2010, 11:55 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

No w Polsce nie jestem w stanie popracować nad ich dialektem :>

No jakbym się zdecydował to wszystko bym musiał mieć przygotowane, czyli adresy wszystkich ciekawszych i wartych uwagi agencji, job centrów itp.

Dzięki za odpowiedzi :>

dummyman
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 31 sie 2010, 16:36
Reputacja: 0
Neutralny

Olusia85 napisał(a):(...) birmingham mowia dialektem

hehe dialekt? to jest mało powiedziane :D
torty = 30
don tucz = nie ruszaj
uste - Worcester
:D

I wiele innych "fajnych" wymów. Najlepiej jak u nas w robocie jeden anglik-londyńczyk normalnie oficjalnie się nabija z wymowy shift managera (brumi). Wszyscy mamy niezły ubaw :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 1 wrz 2010, 14:10 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

zadbaj o to zeby miec troche kasy na poczatek. musisz ogarnac sobie pokoj i miec troche na ruchy. zazwyczaj trwa chwile zanim zaczniesz zarabiac, a pierwsza wyplata jest dopiero pod koniec drugiego tygodnia. najlepiej miec tyle kasy zeby kupic od razu jakies tanei auto i go ubezpieczyc. twoje szanse rosna jesli mozesz dojechac gdzies na piata rano.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Danielos » 2 wrz 2010, 07:41 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

Powiedzcie ile trzeba mniej więcej zabrać ze sobą funtów żeby starczyło na pokój, (pokój myśle że około 50 F tygodniowo) no i samochód z tym to nie wiadoma jak dla mnie.

Danielos
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączył: 16 lip 2010, 21:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 2 wrz 2010, 18:03 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

1500 funtów by było OK.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 2 wrz 2010, 19:15 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

Co się tyczy samocodu i ubezpieczenia,znalazłem auto z drugiej grupy ubezpieczeniowej,popularnego w PL Matiza za 700 funtów,ubezpieczenie wyszło mi 704 funty,załamałem się :cry:
jestem 4,5 roku w UK,mam full UK Licence,pracuję zawodowo jako kierowca,nigdy nie miałem wypadku i nie mam punktów karnych,w Polsce mam samochód i 60% zniżek.
W Polsce za auto kupione za 10000PLN zapłaciłem 350PLN za OC.
Śmiechu warte :sad:
Wracając do tematu wydaje mi się,że idzie ku lepszemu,ale najlepiej będąc jeszcze w Polsce załapać kontakty na pracę,mieszkanie itd.
Powodzonka.

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 20:17 ]
Mustafa75 napisał(a):1500 funtów by było OK.



zgadzam się z przedmówcą

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

eric27 napisał(a):(...),ubezpieczenie wyszło mi 704 funty,(...)

Rocznie? to i tak niezle. Mi z 650 w zeszłym roku wskoczyło na 1,500. Ale zmieniłem ubezpieczyciela i mam 750 :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez VA » 3 wrz 2010, 17:59 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

eric27 napisał(a):Co się tyczy samocodu i ubezpieczenia,znalazłem auto z drugiej grupy ubezpieczeniowej,popularnego w PL Matiza za 700 funtów,ubezpieczenie wyszło mi 704 funty,załamałem się :cry:
jestem 4,5 roku w UK,mam full UK Licence,pracuję zawodowo jako kierowca,nigdy nie miałem wypadku i nie mam punktów karnych,w Polsce mam samochód i 60% zniżek.

Chyba jakiś trefny pojazd. Ja za rok zapłaciłem Ł630, przy dwóch latach NCB i 14 grupie pojazdu.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 4 wrz 2010, 13:15 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

No ja mam 8 grupę 3 lata znizek i zapłaciłem 430 za rok w tym dopisałem swoja do nauki.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 4 wrz 2010, 19:44 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

Też tego nie kumam,kiedyś chciałem kupić Astrę 1.7 TDI,ubezpieczenie wycodziło ok 900F a za auto z połowe mniejszym silnikiem ponad 700F.Chyba narazie pozostane przy transporcie publicznym i rowerze albo przywiozę "Bzyka"z PL i przez 6 miechów sobie pojeżdżę na polskim OC a potem się zobaczy.

[ Dodano: Sob Wrz 04, 2010 20:46 ]
Dobija mnie jedno jak ubezpieczenie może być droższe od samochodu :?:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ulak » 4 wrz 2010, 20:51 Re: Miesiąc wrzesień a sytuacja na rynku pracy

Odnosnie jezyka...brumi...hahha czasem do tej pory nie rozumiem jak normalni ludzie moga tego uzywac...Wczoraj rozmawaialm z angielka i ona wlasnie mowila, ze nie rozumie tej mowy..a co dopiero my....Polacy...I jakos nie zamierzam tego sie czyc....

[ Dodano: Sob Wrz 04, 2010 21:51 ]
mialo byc uczyc sie przepraszam :roll:
Urszula

ulak
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 12
Dołączyła: 6 cze 2010, 18:42
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 8
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do PRACA