Tydzień Wegetariański Birmingham

Poznajmy się, umówmy się na spotkanie;

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 14 maja 2009, 15:17 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

Nie ma problemu!:)Każdy je to co mu pasuje.Niepotrzebnie sie dałam poniesc tej rozmowie bo nie to miałam na celu a napewno nie przekonywanie.Poprostu informuje o imprezie.Myśle że chociażby z nudów(o ile pogoda dopisze!) warto sie wybrac!

No ale jeszcze nie moge sie powstrzymac:) bo znalazłam fajny wywiad z Eichelbergerem a bardzo lubie i cenie sobie tego pana(męski feminista!:)o niejedzeniu mięsa od strony troche duchowej ,troche filozoficznej i etycznej!Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 14 maja 2009, 17:48 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

to moje 4 grosze
1. Wszyscy chyba widzielismy jak wyglada idelna dieta dla Czlowieka, to taka piramida gdzie na samym wierzcholku jest (pyszne) miesko.
2. Nasza fizjologia wskazuje na to ze miesko jest nieodzowym skladnikiem naszej diety i nie chodzi mi o szpony, jak ktos wyzej napisac. Bylyby one potrzebne do polowania a jak wiadomo juz od tysiecy lat poslugujemy sie narzedziami przez co ewolucja poczynila zmiany usuwajac (zmieniajac) niepotrzebne tkanki.
-Mamy wszystkie rodziaje zebow (4-siekacze,2-kly, 4-przedtrzonowe i 6-trzonowe)
-nasz zoladek posiada ezymy trawiace mieso i rosliny,
(jako ciekawoska, tracimy powoli enzym trawiacy surowe mieso przez to ze spozywamy tylko gotowane)
3. Nigdzie nie jest udowodnione ze wegetarianizm jest zdrowszy od normalnego zywienia.
Argument ze jedzenie miesa przyczynia sie do problemow z ukladem krazenia jest bez sensu. We wszyskim liczy sie umiar, nikt nie je samego miesa tylko wszystkiego po trochu.
4. Czytalem ze soja posiada jakis szkodliwy skladnik i tylko podczas fermentacji zostaje rozlozony. Dawno temu odkryli to Chinczycy i dlatego fermentuja soje dla uzyskania sosu sojowego.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez tomik111 » 14 maja 2009, 21:01 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

Tak w kwestii piramidy zywniowej Thomas to chyba nie skumales. To co jest u gory to feeee, to co na dole to duzo i zdrowe
Avatar użytkownika
tomik111
Rozeznany
 
 
Posty: 261
Dołączył: 25 sty 2007, 14:12
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 14 maja 2009, 22:47 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

w jezyku indian Orinoko slowo 'wegetarianin' oznacza 'zbyt leniwy aby polowac'

pozdr

miesozerny pe

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 15 maja 2009, 12:29 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

Tak w kwestii piramidy zywniowej Thomas to chyba nie skumales. To co jest u gory to feeee, to co na dole to duzo i zdrowe


Chyba troszke zle to interpretujesz.
Piramida pokazuje proporcje skladnikow ktore POWINNY znajdowac sie w diecie czlowieka.

Obrazek
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez tomik111 » 15 maja 2009, 13:15 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

chyba jednak dobrze Thomas :-P

Piramida pokazuje w jakim stosunku (bez skojarzen ;) ) powinnismy spozywac dana grupe pokarmow. Im wyzej tym mniej im nizej tym wiecej
Avatar użytkownika
tomik111
Rozeznany
 
 
Posty: 261
Dołączył: 25 sty 2007, 14:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 15 maja 2009, 15:06 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

tomik111 napisał(a):chyba jednak dobrze Thomas :-P

Piramida pokazuje w jakim stosunku (bez skojarzen ;) ) powinnismy spozywac dana grupe pokarmow. Im wyzej tym mniej im nizej tym wiecej


Dokladnie tak jak teraz napisales ,a nie im wyzej tym bardziej feee (niedobre).
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez boniu » 15 maja 2009, 17:53 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

ja właśnie wcinam Świeżynkę z wątróbką :D

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 15 maja 2009, 19:19 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

A ja mialem palce lizac karkówke z grilla z salatka z serem feta :mrgreen:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 19 maja 2009, 08:31 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

To miej odwage chociaż poznac swoje mięso które tak zajadasz

http://www.youtube.com/watch?v=csMl9ykOrcg

A może lepiej zjeśc swojega psa!!!(5 powodów żeby zjeśc swojego psa)

http://www.youtube.com/watch?eurl=http% ... QUc8o3RvVs

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 10:27 ]
Mieliście odwage zbojkotowac mojego informacyjnego posta swoją postawą która wynika pewnie z wielu czynników.Więc mam prośbe miejcie odwage najpierw zobaczyc te i inne filmiki na youtubie dotyczace zwierząt zupełnie nie myślac o mojej osobie (mnie nie ma!) tak bardzo obiektywnie.I wtedy z czystym sumieniem zbojkotujcie mnie.Tylko szczerze a nie zasłaniajac sie maską jaki to ja jestem przerąbany kolo na tym forum z super ironicznym żartem wszyscy mnie uwielbiają.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 10:32 ]
http://positi.blogspot.com/search/label/ekologia

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 10:39 ]
http://www.wegetarianie.pl/Article1830.html

Bo tu nie chodzi tak naprawde o mnie ani moje poglądy ani o was ale o nasze dzieci i ich dzieci.Jaką przyszłosć im budujemy!Owszem mozemy o tym nie myślec bo i tak nas wtedy nie już nie bedzie fizycznie.Ale skoro je kochamy to chyba powinniśmy jednak.

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 11:36 ]
I na wesoło

http://www.youtube.com/watch?v=IOqMoS6yccw :):):)
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 19 maja 2009, 17:54 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

Te filmy pokazuja raczej problem globalizacji
A tak swoja droga to, co za roznica czy zwierzeta beda ubijane hurtowo w rzezniach czy jak dawniej kazdy bedzie hodowal na wlasnych gospodarstwach dla wlasnych potrzeb-suma sumarum wychodzi na to samo.
Jesli chodzi o pieski, to nie chcialbym sie narazic psiarzom ale, zapewne gdyby jakis uprzejmy chinczyk przyrzadzilby mi jakiegos (wczesniej przepadanego) kundelka "na ostro" to nie zawachalbym sie sprobowac :mrgreen:
Odnosnie wegetarian. Dlaczego jecie ryby??? One takze zyja, czuja bol, wiem bo mam kilka w akwarium i super ozdabiaja moj living room.
I najwazniejsze skoro tak sie brzydzicie jedzienia miesa, to dlaczego wiele produktow jak np kotlety sojowe, parowki sojowe itp. nasladuja smak, konsystencje a nawet kolor i zapach miesa?

Anatema6 napisał(a):Bo tu nie chodzi tak naprawde o mnie ani moje poglądy ani o was ale o nasze dzieci i ich dzieci.Jaką przyszłosć im budujemy!Owszem mozemy o tym nie myślec bo i tak nas wtedy nie już nie bedzie fizycznie.Ale skoro je kochamy to chyba powinniśmy jednak.


Nie bardzo wiem o co ci chodzi?
Jedlismy mieso od zawsze i jakos przezylismy setki tysiecy lat
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 19 maja 2009, 19:23 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

Thomas napisał(a):Odnosnie wegetarian. Dlaczego jecie ryby???
Wegetarianie nie jedza ryb. Pescatarianie jedza ryby. I bardziej dla zdrowia niz nie zabijania. To dwie totalnie inne filozofie. Naogol nazywa sie pescatarian wegetarianami, zeby obejcs zbedne tlumaczenia. Nikt mie wie co to pescatarianin, a kazdy zrzumie ze weggie to bez miesa.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bluebery » 19 maja 2009, 21:45 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

,,pescatore'' - z wloskiego ,,rybak '' :-)
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anatema6 » 20 maja 2009, 15:00 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

Wegetarianin jedzacy ryby to pseudowegetarianin!Niestetyy.Ja jak mam sie już określac czego nie lubie to jestem weganką.Ale uważam ze najzdrowszy dla organizmu jest witarianizm.Ale to już wyższy poziom świadomosci!:)

[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 16:10 ]
Różnica jest chociażby dla dobra ziemii taka że 60% zanieczyszczeń i emisji dwutlenka węgla pochodzi właśnie z takich masowych hodowli.Ludzie nie jedzą a żrą na potęge!I na zdrowie im to nie wychodzi o czym świadczą przerózne przeróżniaste choroby 'cywilizacyjne'.
Ziemia wcześniej czy póżniej nas sie pozbedzie.My na ziemii -ludzie jesteśmy ułamek życia ziemii a nabruzdziliśmy co nie miara!A owoce naszych poczynań poczują nasze dzieci!
Avatar użytkownika
Anatema6
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Wiek: 43
Dołączyła: 2 gru 2008, 09:09
Lokalizacja: skądinąd
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 20 maja 2009, 16:35 Re: Tydzień Wegetariański Birmingham

Anatema6 napisał(a):[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 16:10 ]
Różnica jest chociażby dla dobra ziemii taka że 60% zanieczyszczeń i emisji dwutlenka węgla pochodzi właśnie z takich masowych hodowli.Ludzie nie jedzą a żrą na potęge!I na zdrowie im to nie wychodzi o czym świadczą przerózne przeróżniaste choroby 'cywilizacyjne'.
Ziemia wcześniej czy póżniej nas sie pozbedzie.My na ziemii -ludzie jesteśmy ułamek życia ziemii a nabruzdziliśmy co nie miara!A owoce naszych poczynań poczują nasze dzieci!


Najwiekszym trucicielem ziemi sa USA a w europie Niemcy, i nie dlatego ze maja MEGA farmy i nieprzecietny apetyt na miesko tylko sa to kraje najbardziej rozwiniete przemyslowo. To przemysl emituje ogromne ilosci dwutlenku, tlenkuwegla, medali ciezkich itp.
Z tego co wiem to stado smakowitych barankow czy krowek oprocz dwutlenkuwegla (podczas oddychania) wydziela spora ilosc Metanu a przy niestrawnosciach siarkowodor (zapach zgnilych jaj) :mrgreen:
Zapewne jedziac caly czas zielonke, pelna w malo lub niestawne skladniki jak celuloza, hemicelulozy, pektyny, gumy, śluzy i niepolisacharydowym (ligniny) masz nie przecietne gazy.
Wiec jestes duzym trucicielem ziemi lub dosc efektywna elektrownia metanowa :mrgreen:
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do TOWARZYSKIE

cron