Z Birmingham do Rzeszowa

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

MężczyznaPostNapisane przez Rzeszowiak » 15 sty 2008, 12:35 Z Birmingham do Rzeszowa

Tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły dziś (15.01)uruchomienie swojej 25 bazy operacyjnej w Birmingham, a co za tym idzie kolejnych trzech tras z Wielkiej Brytanii do Polski.

Od 18 czerwca uruchomiona zostanie trasa do Birmingham z Rzeszowa (loty w środy i niedziele), od 1 lipca z Gdańska (loty we wtorki, czwartki i soboty), a od 4 lipca z Bydgoszczy (loty w poniedziałki i piątki).

Rzeszów - Birmingham (--3---7)
Birmingham -Rzeszów (--3---7)

Bydgoszcz - Birmingham (1---5--)
Birmingham - Bydgoszcz (1---5--)

Gdańsk - Birmingham (-2-4-6-)
Birmingham - Gdańsk (-2-4-6-)
W pierwszym roku funkcjonowania nowych połączeń irlandzkie linie lotnicze przewiozą 100 tys. pasażerów na wszystkich trzech trasach, odpowiednio: 30 tys. z Rzeszowa, 40 tys. z Gdańska i 30 tys. z Bydgoszczy.

- Powodzeniem jakim cieszą się wszystkie trasy Ryanair z Polski zachecają nas do rozbudowy siatki połączeń. Już od czerwca każdy, kto będzie chciał udać się do miasta zwanego Wenecją Wielkiej Brytanii, aby zasmakować odrobiny świetnej sztuki, międzynarodowej kuchni i nocnego życia, czy też po prostu poszaleć na zakupach, będzie mógł to zrobić z Ryanair - mówi Tomasz Kułakowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w Europie Środkowej.

Paweł Cybulak


wziete z www.pasazer.com

Bilety juz monza kupowac na stronie Ryana, ja sie ciesze z tego polaczenie, bo jednak duzo osob z Podkarpacia mieszka w okolicach Birmingham.

Rzeszowiak
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 15 sty 2008, 12:26
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez magdunia22 » 15 sty 2008, 13:22 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

Hej
Szkoda ze nie urochomili takiego polaczenia jak Birmingham-Lodz :sad:
Super byloby,moze nie dlugo pomysla nad tym ;)
Grzeczne dziewczynki ida do nieba,niegrzeczne maja niebo na ziemi:):):)
a tak przy okazji,ile potrzeba slow by nas uslyszano w chwili ktorej milczymy

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Wiek: 40
Dołączyła: 3 paź 2006, 11:45
Lokalizacja: ladywood
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rafal » 15 sty 2008, 16:36 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

no coz ale z tego co widze to bede mial loty do Bydgoszczy ,ale jaja :D wszystko pod nosem :P
Avatar użytkownika
rafal
Stały Bywalec
 
 
Posty: 545
Wiek: 42
Dołączył: 20 cze 2006, 21:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 15 sty 2008, 17:45 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

ja dla mnie .....to rewelacja - super!!!!!

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bernii » 15 sty 2008, 20:17 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

calkiem niezle :D .... ale przydaly by sie loty piatek - poniedzialek :D
To co cię kusi czego ci potrzeba
Zludne bezpieczenstwo, pigulka szczescia
Ja z dnia na dzien nabieram pewności
Nie ma szczescia bez odrobiny szalenstwa!!!
Avatar użytkownika
Bernii
Rozeznany
 
 
Posty: 250
Wiek: 40
Dołączył: 16 maja 2007, 09:09
Lokalizacja: Rzeszow/Birmingham
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 16 sty 2008, 15:26 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

hurra !!!!! No to lecimy ..... 21 Czerwca spotykamy sie pod naszym pieknym pomnikiem i idziemy na piwo.....


Brawo Ryan ( oby bilety tanie byly)
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 18 sty 2008, 17:54 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

marcin.p,

oby jeszcze tylko pomnik stal ..... bo po hotelu to juz niewiele zostalo :roll:

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lysy » 19 sty 2008, 20:29 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

oliwka_26 napisał(a):marcin.p,

oby jeszcze tylko pomnik stal ..... bo po hotelu to juz niewiele zostalo :roll:


wielka pipa daje rady nie ma szans zeby ja ruszyli - wparwdzie to relikt zamierzchlego systemu i czasowe ale i nierozerwalnie zlaczony (choc nie powiem ze trafiony)symbol........

a wlasnie co bedzie w miejscu hotelu centrum handlowe?????
Avatar użytkownika
lysy
Rozeznany
 
 
Posty: 251
Wiek: 46
Dołączył: 5 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Redditch
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez _BezCenny » 21 sty 2008, 01:34 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

heh loty za 52 zl do Rzeszowa no no nieźle przydały by się jakieś loty na weekend :)
Rzeszowiak po ile bileciki były jak patrzyłeś, tak jak piszą po 52 z opłatami lotniskowymi?
Avatar użytkownika
_BezCenny
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 37
Dołączył: 5 lis 2007, 23:33
Lokalizacja: Tarnobrzeg/SellyPark
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez babulki » 23 sty 2008, 23:36 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

no to super z tymi lotami do rzeszowa hehe ale fuks
sadzilam ze bede musiala latac do krakowa a tymczasem.. hehehhee
mieszkam jeszcze w watford pod londynem i ze stansted latamy do rzeszowa..
a teraz jak przenosimy sie do bham to i loty rozszerzaja hehe

pozdro dla podkarpacia i nie tylko
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Wiek: 44
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 24 sty 2008, 08:01 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

JA czesto latam z Bristolu. Szybki dojazd M5 i tani parking kolo lotniska.

Ps Rzeszowiacy to prawie tacy górale nizinni. Moze byscie sie z nami na wyprawe wybrali???

Zerknijcie na temat z rowerami.... bedzie milo i mozemy ustalic date spotkania pod "wielka"...


Sciski krajanie

Dodano: Czw Sty 24, 2008 08:01
JA czesto latam z Bristolu. Szybki dojazd M5 i tani parking kolo lotniska.

Ps Rzeszowiacy to prawie tacy górale nizinni. Moze byscie sie z nami na wyprawe wybrali???

Zerknijcie na temat z rowerami.... bedzie milo i mozemy ustalic date spotkania pod "wielka"...


Sciski krajanie

Dodano: Czw Sty 24, 2008 08:01
JA czesto latam z Bristolu. Szybki dojazd M5 i tani parking kolo lotniska.

Ps Rzeszowiacy to prawie tacy górale nizinni. Moze byscie sie z nami na wyprawe wybrali???

Zerknijcie na temat z rowerami.... bedzie milo i mozemy ustalic date spotkania pod "wielka"...


Sciski krajanie
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krzysiekk » 28 kwi 2008, 20:17 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

Witam,
właśnie chciałem sobie na wakacje bilet zarezerwować, ale mnie coś zmartwiło, mianowice:

Pasażerowie podróżujący w ramach rezerwacji z odprawionym bagażem są obowiązani dokonać odprawy na lotnisku i uiścić opłatę za odprawę na lotnisku w wysokości 3,00 £/4,00 € (może to być także odpowiednia kwota w walucie lokalnej) od osoby za lot w jedną stronę.

Każdy pasażer ma prawo zgłosić do odprawy nie więcej niż 3 sztuki bagażu o łącznej wadze 15 kg z zastrzeżeniem uiszczenia odpowiednich opłat za odprawiony bagaż. Opłata za bagaż odprawiany, rezerwowany online jest naliczana za sztukę/za lot w jedną stronę. Stawka zniżkowa wynosi 6,00 £/9,00 € za pierwszą sztukę takiego bagażu oraz 12,00 £/18,00 € za każdą dodatkową sztukę/za lot w jedną stronę. W razie uiszczenia opłat za odprawiony bagaż na lotnisku lub za pośrednictwem centrum obsługi firmy Ryanair pobierana będzie standardowa opłata w wysokości 12,00 £/18,00 € za sztukę bagażu/za lot w jedną stronę.

Sumowanie limitów bagażowych lub dzielenie się nimi jest niedozwolone, nawet w ramach grupy podróżującej na podstawie tej samej rezerwacji.

Dla każdego pasażera z odprawionym bagażem przekraczającym dopuszczalny limit 15 kg na osobę zostanie naliczona opłata za nadbagaż według aktualnej stawki wynoszącej 7,50 £/10,00 € za kilogram (lub odpowiednia kwota w walucie lokalnej).


Czy mam to rozumieć, że tylko mogę mieć 15kg w bagażu podstawowym i jeszcze mam dodatkowo za to płacić?
Czy ktoś leciał Ryanair'em i może mi napisać jak to w praktyce wygląda?
pozdrawiam

krzysiekk
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączył: 27 lut 2008, 20:44
Lokalizacja: mk
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Jolly » 29 kwi 2008, 06:05 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

latałem Ryanairem i nic nie musiałem płacić tylko przy rezerwacji biletu moze to jest regulamin dla tych co kupuja bilet na lotnisku i to sa wlasnie te opłaty lotniskowe najlepeij zadzwonić i spytać sie dokładnie:)
Avatar użytkownika
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posty: 528
Wiek: 39
Dołączył: 3 cze 2007, 00:11
Lokalizacja: Edgbaston
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krzysiekk » 29 kwi 2008, 21:04 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

Dzięki za odpowiedz, postaram się zadzwonić w weekend.
Te 15kg to jest prawda? W innych liniach miałem 20kg limit. Sam plecam waży mi 3.3kg.
pozdrawiam

krzysiekk
Początkujący
 
 
Posty: 45
Dołączył: 27 lut 2008, 20:44
Lokalizacja: mk
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez AngelinaJ » 2 maja 2008, 11:18 Re: Z Birmingham do Rzeszowa

no niestety jest to prawda, na angielskich lotniskach jak bedziesz mial kilo czy dwa wiecej to sie nie przejmuja i puszczaja (przynajmniej ja nigdy nie mialam problemow), ale na polskim jak bedziesz mial 400 dkg nadwagi to cie wroca :mrgreen:
Avatar użytkownika
AngelinaJ
Rozeznany
 
 
Posty: 130
Wiek: 39
Dołączyła: 19 lis 2007, 15:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

Następna strona

Powrót do TURYSTYKA