szybowce

Lubisz podróżować, zwiedziłeś jakieś ciekawe miejsca i chcesz się podzielić przeżyciami, Szukasz informacji lub chętnych na wspólne wyjazdy;

PostNapisane przez KA i PE » 3 lis 2006, 21:22 szybowce

a moze szybowce....... dowiadywalem sie ile to kosztuje, nauka i potem samo latanie. nie jest to jakos powalajaco drogie.

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez bogunia » 3 lis 2006, 22:07 Re: szybowce

ja się pisze prosze o szczegóły
pozdrawiam

bogunia
Administrator
 
 
Posty: 548
Wiek: 43
Dołączyła: 16 kwi 2006, 09:27
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez edit » 19 lis 2006, 15:46 Re: szybowce

...jak szybowce\ tez jestem zainteresowany\ to i moze też jest mozliwość poskakania na spadochronie...

edit
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 2 cze 2006, 20:14
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomi09pl » 20 lis 2006, 11:50 Re: szybowce

ka i pe napiszcie cos wiecej;]
Avatar użytkownika
tomi09pl
Rozeznany
 
 
Posty: 147
Wiek: 36
Dołączył: 11 paź 2006, 14:53
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 20 lis 2006, 19:45 Re: szybowce

ok, sorki za spoznione odpowiedzi, wiec tak:

spadochrony wiem gdzie sa, ale nie stawalem zeby zapytac, szybowce kosztuja od 700 do 1000 za kurs (25 - 35 godzin lotu) a potem okolo 5 dych za 2 godzinny wynajem polskiego (sic!) puchacza i hol startowy mysle ze za mozliwosc samodzielnego latania to nie jest kosmiczna cena. jak ktos chce to mam namiar na gosci z kursem, okolo 15 mil od wolverhampton

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez beskidenluchs » 20 lis 2006, 23:10 Re: szybowce

Panowie piloci, a czy nie jest tak zeby zaczac na szybowcach to musisz najpierw skonczyc kurs spadochroniarski ?

Jak mialem 14 lat to cos mi uderzylo do lba ze bede pilotem, i pojechalem do Deblina na egzaminy. co tam sie dzialo....na 30 kandydatow zostawal 1 po 2 dniach badan lekarskich...mlodzi adepci niestety konczyli na modelarstwie...ja tez :roll:
Life is what happens while you're busy making other plans

beskidenluchs
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 50
Dołączył: 26 wrz 2006, 21:43
Lokalizacja: Oxford chyba
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 21 lis 2006, 19:21 Re: szybowce

beskidenluchs napisał(a):Wysłany: Wczoraj 23:10




Panowie piloci, a czy nie jest tak zeby zaczac na szybowcach to musisz najpierw skonczyc kurs spadochroniarski ?


nic mi tam nie mowili o tym. wiesz co, tutaj rozne takie "hobby" nie sa obwarowane przez starszych panow ze zwiazkow takich i owakich. po prostu dwoch kolesi ma kilka szybowcow, awionetke i kawalek laki, jak chcesz to za przystepna kase naucza cie latac. a w sprawie spadochronu najpierw......... no coz, zdrowy rozsadek :idea:

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 24 lis 2006, 12:03 Re: szybowce

niestety trzeba najpierw zrobic badania lekarskie. chyba jednak nie kazdy sie nadaje......choc badania sa duzo latwiejsze niz w Polsce. i faktycznie nie trzeba sluchac bandy ramoli wymyslajacych glupie przepisy.
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 3 gru 2006, 12:01 Re: szybowce

anirad napisał(a):niestety trzeba najpierw zrobic badania lekarskie.... i faktycznie nie trzeba sluchac bandy ramoli wymyslajacych glupie przepisy.


a to niby gdzie mzna zrobic ?
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 3 gru 2006, 18:29 Re: szybowce

Shon napisał(a):a to niby gdzie mzna zrobic ?



czekaj, pozniej podam ci dane tej szkolki o ktorej mowie

KA i PE
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 3 gru 2006, 19:38 Re: szybowce

dobra tylko jutro wypadam z firmy do szocji do 15 ego odezwe sie :)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 15 gru 2006, 21:09 Re: szybowce

witam zapalencow cichych lotow! skonczylem w rodzimym raju kurs szybowcowy. niestety studencki budzet nie pozwalal na kontynuowanie latania i nalot zakonczylem na etapie 60h i przygotowaniach do licencji. chetnie sluze rada. co do przepisow to watpie by byly jakies wieksze ograniczenia... jedyne jakie widze to finansowe. bajki na temat zdrowia mozna sobie odpuscic. klasa elitarnych pilotow juz dawno minela, a sprawa latania zamienila sie w hobby- sport ekstremalny ;) niestety nie widze przyszlosci w lataniu szybowcami, choc jest to najpiekniejszy sport! na wiosne ruszam z inna oferta... kursu paralotniowego. moge powiedziec ze jest to tanszy odpowiednik skrzydel i pozwala na niezalezne latanie w dowolnym miejscu! szczegoly na wiosne, a teraz odkladamy funt za funtem... koszt kursu + pierwsze skrzydlo to okolo 2000 funciakow

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 16 gru 2006, 09:32 Re: szybowce

KA i PE napisał(a):
Shon napisał(a):a to niby gdzie mzna zrobic ?



czekaj, pozniej podam ci dane tej szkolki o ktorej mowie


czolem i co znalazles cos ?


vanwaestel napisal
niestety nie widze przyszlosci w lataniu szybowcami, choc jest to najpiekniejszy sport!

czemu to niby :)?
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 16 gru 2006, 11:35 Re: szybowce

powiem precyzyjniej... nie widze dla siebie przyszlosci w lataniu. a dlaczemu? prosta sprawa, sport piekny i przyjemny- mnostwo adrenaliny! ale... nie stac mnie na zakup wlasnego szybowca, nie mam wlasnego lotniska, nie mam wlasnego holu ani wyciagarki, hangaru tez nie znalazlem jeszcze... a reansumujac. wszystkie te i inne skladowe wplywaja na koszta latania i powiem otwarcie ze jest to dosc droga dyscyplina. nie wiem jak w uk ale w polsce poprostu za drogo. powiem jeszcze ze czasem mialo sie chec latania ale w klubie bylo 20 maszyn i czasem wypadalo czekac bo jakis wazniak przyjechal = gosciu nadziany kaska i automatycznie stawalo sie uziemionym. straszny niesmak wtedy sie czulo, a cumulusy gnaly na niebie jak szalone... podstawa 2100- a ty na ziemi. kto latal ten wie o czym mowie! dlatego tutaj wole zaczac z paralotniarstwem, to taki odpowiednik szybownictwa tylko ze pozwala byc bardziej niezaleznym. wiec w kwestii wyjasnienia to chyba tyle ;)

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Shon » 17 gru 2006, 09:22 Re: szybowce

no tak to sa argumenty, ale ja az tak daleko posunietych planow nie mialem szybowiec lotnisko, wyciagarka, hangar, zamek w szkocji czy kopalnia w chinah haha :)

chcialbym poprostu sprobowac wzniesc sie ponad szczyty zanurzyc glowe w chmurach i zobaczyc jak to jest moc poczuc sie jak ptak nieograniczonym w niczym prawie :P

ale pojechalem haha no tak a wspomniany kurs spadochronowy to musi byc ?
i moze no jakies kursy np. rozmow, kontaktowania sie z wierza to wchodzi w sklad ?

:)
cytat:
Ostatnio wywalili mnie z księgarni za przestawienie wszystkich Biblii do działu "Fantastyka"...

Obrazek
Avatar użytkownika
Shon
Zadomowiony
 
 
Posty: 957
Wiek: 52
Dołączył: 3 sie 2006, 07:10
Lokalizacja: B&ham
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

Powrót do TURYSTYKA