konto bankowe

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez Luiza » 5 lis 2010, 20:28 Re: konto bankowe

KA i PE napisał(a):kazdy bank ma w ofercie tez "lepsze" konto za ktore co miesiac sobie pobieraja oplate. jest to moim zdaniem tylko sposob na oddzielanie frajerow od ich pieniedzy jako ze zazwyczaj "kozyscia" z takiego "lepszego konta" jest:
ubezpieczenie w podrozy (bardzo ograniczone)
znizka w oprocentowaniu pozyczki hipotecznej (oczywiscie znizka od zawyzonej oferty)
No nie zupełnie tak jest. Może nie we wszystkich bankach. Jeśli z żadnej z tych rzeczy mamy nie korzystać to faktycznie nie ma sensu brać płatnego konta. Ale np Lloyds w jednym ze swoich kont ma AA, co wychodzi dużo taniej niż wykupienie AA bezpośrednio. Dlatego ja mam konto bezpłatne a mój ma płatne z dodatkowymi usługami, z których korzystamy i dobrze na tym wychodzimy.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

PostNapisane przez KA i PE » 5 lis 2010, 20:55 Re: konto bankowe

tak? a doczytalas co to AA ci gwarantuje? bo z tego co wiem to jest to takie najbardziej podstawowe AA, czyli ze zwioza ci zdechle auto z autostrady i tyle. ja tam wole zaplacic 70F rocznie za wypasione asisstance gdzie indziej wraz z opcja dowiezienia do domu, a bank niech sie za darmo zajmuje pieniedzmi a nie holowaniem samochodow.

pozdr
pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez Luiza » 6 lis 2010, 09:01 Re: konto bankowe

KA i PE napisał(a):tak? a doczytalas co to AA ci gwarantuje? bo z tego co wiem to jest to takie najbardziej podstawowe AA, czyli ze zwioza ci zdechle auto z autostrady i tyle. ja tam wole zaplacic 70F rocznie za wypasione asisstance gdzie indziej wraz z opcja dowiezienia do domu, a bank niech sie za darmo zajmuje pieniedzmi a nie holowaniem samochodow.

pozdr
pe

Mój samochód nie zdycha na tyle często, żeby opłacało mi się płacić 70 funi miesięcznie.
Właściwie nie zdechł jeszcze nigdy. Poprzedni zdechł 2 razy w ciągu 2 lat. AA w tym pakiecie zreperuje na miejscu jeśli jest to możliwe, a jeśli nie to odholuje samochód pod dom lub inny wskazany adres. I ja nic więcej od AA nie oczekuję.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 lis 2010, 17:29 Re: konto bankowe

Luiza, nie chodzi o płacenie 70 funi miesięcznie tylko rocznie za full wersje , a za konto z podstawowym najtańszym pakietem płacisz pewnie koło 10 funtów tak więc w skali roku znacznie więcej niż u ubezpieczyciela wsiąść najtańszy pakiet.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Luiza » 6 lis 2010, 17:38 Re: konto bankowe

Ach faktycznie, rocznie. Nie doczytałam.
Mimo wszystko z kontem wychodzi nam taniej bo dowiadywaliśmy się o wszelkie opcje i to konto tylko i wyłącznie ze względu na AA wzięliśmy.
Nie pamiętam już ile wychodziło bezpośrednio, ale wychodziło więcej.

Ale to nieistotne. Konto płatne jest bezsensem jeśli nie korzysta się z tego co oferuje, ale jeśli ma się korzystać to czemu nie. Każdy ma inne potrzeby i nie znaczy, ze jeśli jakieś usługi zawarte w koncie są niekorzystne dla jednej osoby, nie mogą być dobre dla innej.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE