Przewóz pieniędzy

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez giowanni77 » 14 sty 2013, 01:02 Przewóz pieniędzy

Witam !!!
szykują mi sie wieksze wydatki i stąd moje pytanie ponieważ planuję samolotem przewieżć większą ilość funtów z polski do uk ,przekraczającą dozwolone 10 tyś euro, czy ktokolwiek z forumowiczów coś takiego przerabiał , czy zgłaszał ten fakt na lotnisku w polsce służbie celnej , czy tutejsza border control nie robiła problemów ewentualnie jakieś ekstra opłaty podatki ??????? macie jakieś informacje w tym temacie ??? dziękuje za odpowiedzi

giowanni77
Raczkujący
 
 
Posty: 55
Wiek: 47
Dołączył: 11 cze 2010, 12:42
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 14 sty 2013, 07:58 Re: Przewóz pieniędzy

A nie prosciej przelac te pieniadze skoro to wieksza kwota ??

Co do przewozu wiekszej ilosci gotowki bedzie Ci potrzebne zaswiadczenie ze nie sa to "lewe" pieniadze pochodzace z przestepstwa...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez STIF14 » 14 sty 2013, 09:54 Re: Przewóz pieniędzy

Witam,a po co sie stresowac przewozem gotówki !!
Ja rownież miałem taki problem rok temu i rozwiazalem to tak:
W Alior Banku miałem konto,dodatkowo założyłem konto dewizowe,kasa ze sprzedaży chaty w Polsce wpłynęła na moje konto złotówkowe.
Następnie te pieniądze wyplacilem i w kantorze wymienilem na funty, które z kolei wplacilem na konto dewizowe.
Bank przelał mi kasę na konto angielskie za bardzo niska oplate i było po sprawie.
I nie potrzebowałem żadnych zaświadczeń o pochodzeniu pieniędzy.
Kupiłem tutaj domek i po sprawie.
Pozdrawiam
STEFAN
Avatar użytkownika
STIF14
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączył: 19 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: GDYNIA/BIRMINGHAM
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 15 sty 2013, 23:54 Re: Przewóz pieniędzy

Wszystkie transakcję powyżej określonej kwoty nie pamiętam dokładnie jakiej które są robione przez bank ,są automatycznie przez bank zgłoszone do odpowiedniej instytucji :))))) Tak że STIF14 nie zdziw się kiedyś jak w odwiedziny do Polski polecisz i panowie ze Straży Granicznej do wyjaśnienia cię zatrzymają. W twoim wypadku nie będzie problemu bo po sprzedaży domu , masz odpowiedni dokument ,ale stresu ta sytuacja trochę cie będzie kosztować. giowanni77 poszukaj jaką kwotę legalnie możesz wywieść z Polski po co ryzykować pewnie są podane procedury co trzeba zrobić gdy ta kwota przekracza kwotę dozwoloną. I taka ciekawostka na koniec , wybrałem się ostatnio do Polski i podczas odprawy przed eurotunelem pan policjant spytał się czy mam jakieś pieniądze a jak tak to ile.Powiedziałem mu ze mam tylko 100 euro i karty płatnicze .Kazali mi zjechać na bok trzepanie całego auta i 100 pytań skąd mam te 100 euro. Jako że je wymieniłem w UK to powinienem mieć potwierdzenie tego faktu itd . W sumie je miałem tylko do śmieci wyrzuciłem , bo w sumie po co mi ono . Więc jak widać czasami panowie policjanci się nudzą i o pierdoły potrafią sie przyczepić.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE