Wynajac lokal w UK

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez ar2r » 5 gru 2007, 21:59 Wynajac lokal w UK

mam pytanie..
czy sa tutaj osoby ktore prowadza wlasna dzialalnosc gospodarcza w UK? niechodzi mi o samych selfemployer ale o osoby ktore wynajmuja lokal...
jesli tak to tylko wyzej wymienione prosilbym o odpowiedzi..
chodzi mi mianowicie o to czy sa problemy z wynajeciem lokalu?
czy lokal wynajmowac od osob prywatnych czy poprzez agencje?
dlaczego oni podawaj tutaj tak dziwnie ceny <za rok, czy cos w tym rodzaju>
czy potrzebuje prawnika do tego by nie zostac oszukanym?
czy sa roznice w trudnosci wynajecia, np:od prowadzonej dzialanosci, pochodzenie itd. itp.
mam zamiar otworzyc studio tatuazu w Londynie ..ale pisze tutaj bo jeszce przebywa mna terenie Birmingham i w razie dobrej rady i checi ..chetnie bym sie umowil na spotkanie na kawe by o tym porozmwiac
..mowia ze tutaj latwiej niz w PL, o swoj biznes
w Polsce mialem 9 lat swoje studio .... z tym ze w Polsce bylo czarnym na bialym napisane wszystko ... a tu pokrecone jak dla mnie jest wszystko...to z powodu bariery jezykowej
dziekuje z gory za pomocne posty
Ps: nie intresuja mnie posty typu "moj znajomy ma....." "z tego co wiem........."
pozdrawiam
Artur

ar2r
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączył: 22 lis 2007, 21:46
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DjXeed » 10 kwi 2008, 13:54 Re: Wynajac lokal w UK

Niestety, ale moj post zacznie sie od Moj znajomy ma...

Mianowicie. Moj znajomy prowadzi polski klub, u ktorego mam przyjemnosc czasem przeprowadzic ludzi przez noc pelna szalenstw jako dj. Do rzeczy. Nie oplaca sie od agencji, nigdy, lecz z reguly bedziesz do tego zmuszony. Agencje sa drozsze. Trudno jednak o lokal bezposrednio od landlorda. Ci przeciez oglaszaja sie w agencjach, ktore z regoly biora sobie lokal na jakis czas na wylacznosc, zeby nie zrobil ich nikt w chu... wiadomo. Jesli jednak chcialbys bezposrednio musialbys troche pojezdzic, bo takie ogloszenia z reguly sa na samych lokalach powywieszane - mozesz wybrac sie na wycieczke po okolicy... Na prowadzenie klubu moj znajomy potrzebowal licencji ( Cisac na muze, licencje na decybele oraz alkohol ), ty zapewne bedziesz na tatuaze tez takowy papierek potrzebowac, ale o to juz sie bedziesz musial zapytac w samym Coucilu. Prawnik bedzie potrzebny jak najbardziej... Ciapki - bo raczej od takiego lokal bedziesz miec, duzo kombinuja, a ich umowy nie sa zbyt zetelne/czytelne. Sa tez lokale na dzialalnosc gospodarcza od councila. Napisalem maila do Sandwell Homes ( domy, nie domy - wiedziec beda... ), gdzie o taki lokal sie ubiegac, jak tylko dostane odpowiedz, cie powiadomie. Cena za wynajem lokalu na rok, niestety, musisz troche zainwestowac, bo malo kto wynajmuje lokal pod dzialalnosc gospodarcza na miech czy tam dwa... Mozesz zawsze sprobowac sie dogadac, moze pol ceny teraz pol pozniej...? Choc jest jeszcze szansa, ze moga z gory zalozyc, za chca w ratach, ale umowa bedzie na rok lekko. Jesli chodzi o pochodzenie, watpie zeby mieli cos przeciwko, szczegolnie jesli przedstawisz jakis zetelny dowod na to, ze juz sie tym zajmowales ( przy okazji, dobry biznes tutaj na tatuaze ;] - maja bzika... ) Jednakze Londyn bym ci odradzil, poniewaz drogo tam jak sam skur...

Mam nadzieje ze cos pomoglem.

P.S. Ile bierzesz za 16x5 napis na ramieniu?;]

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Wiek: 39
Dołączył: 11 sty 2008, 15:56
Lokalizacja: Londyn
Reputacja: 3
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE