kredytówka hsbc??

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez konrdzik » 23 mar 2008, 10:37 kredytówka hsbc??

Mam karte kredytowa w hsbc, i chce kupic insurance .Mam pytanie , wiem ze jest oprocentowanie 15,9 % ale nie jestem w 100 procentach pewny czy to jest roczne oprocentowanie?moze ktos wie??

konrdzik
Początkujący
 
 
Posty: 44
Dołączył: 15 wrz 2006, 15:42
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Bartsun » 23 mar 2008, 11:29 Re: kredytówka hsbc??

15.9% w skali roku, co miesiac ci beda naliczac oprocentowanie z sumy jaka masz na kredytowce
Avatar użytkownika
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 589
Dołączył: 27 wrz 2006, 22:26
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez szamac » 23 mar 2008, 17:10 Re: kredytówka hsbc??

no nie zupelnie ci wytlumaczyl.

hehe, dam Ci przyklad :

jezeli masz na karcie -1600 funtow to co miesiac bedziesz placic interesu okolo 60 funtow, ale to nie bedzie splata kredytu.

wiec najnormalniej tlumaczac placisz 60 miesiecznie minimalnej wplaty a stan minusowy sie nie zmienia, zeby sie zmienial musisz wplacic minimum + extra :)

wiem bo tak mialem

szamac
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Dołączył: 4 maja 2006, 09:44
Lokalizacja: coventry
Reputacja: 1
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 24 mar 2008, 10:15 Re: kredytówka hsbc??

no tez nie dokladnie. comiesieczna splata minimalna to mniej wiecej w polowie odsetki i splata kapitalu. jesli wisisz im 1000F co miesiac sciagna sobie splate minimalna okolo 25F. po tej operacji stan karty bedzie wynosil 975F, a po dniu czy dwoch dolicza sobie pro rata odsetki za ten miesiac, okolo 13,50F (1/12 z 160), wiec po calej tej operacji stan na karcie to minus 988. zreszta kiedy przysylaja wszystkie dokumenty do karty to tam maja takie przyklady ile sie przeplaca w jakim czasie. ciekawostka - jesli bedziemy splacali karte tylko splatami minimalnymi to splacimy ja do zera za ...................... 11 lat :-)

jesli hsbc dal komus karte kredytowa, nie powinno byc problemu z pozyczka gotowkowa, a to troche bardziej cywilizowane.

pozdr

pe

KA i PE
 
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE