problem ze sprzedawcą na ebay-u

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 29 paź 2008, 09:39 problem ze sprzedawcą na ebay-u

Mam taki problem i nie wiem co dalej robić. Zamowiłam na ebayu 2sztuki dywanu (tego samego) , w poniedziałek kurier przywiozl rulon, podpisałam odebrałam rozwijam w domu a tam tylko jedna sztuka, myslalam ze beda zwiniete dwa w jeden rulon. Wysłałam wiadomosc do sprzedawcy ze dostarczono tylko jeden a zapłaciłam za 2. I czekam, wczoraj nic nie przyszło, ani wiadomosc z wyjasnieniem, ani dywan, wysłałam wiec ponownie informacjie z zapytaniem gdzie jest moj dywan i ze czuje sie oszukana. I nic, zero odzewu... Dzisiaj napisałam 3 maila ze jezeli nie dostarcza mi go dzisiaj lub nie zwrócą pieniedzy to wystawie negatywną opinie i zgłosze to na policjie. Nie wiem co mozna w takiej sytuacji zrobic? gdzie sie zgłasza taki przypadek. Dodam ze moj angielski jest kiepski i moze wygupiłam sie z tmi wiadomosciami, zauwazyl ze ledwo zipie z angielskiego to mnie ignoruje, chociaz raz jak napisalam kolesiowi od obrazu to momentalnie odzwonil przepraszal i na drugi dzien z rana mialam obraz. CO MOGE ZROBIC?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 29 paź 2008, 09:42 Re: problem ze sprzedawcą na ebay-u

Jesli placilas paypalem, to mozesz zalozyc mu kejsa.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 29 paź 2008, 10:11 Re: problem ze sprzedawcą na ebay-u

super plaziu, ale mozesz jasniej? nie rozumie co to jest kejs? Płaciłam paypalem.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez plazermen » 29 paź 2008, 10:47 Re: problem ze sprzedawcą na ebay-u

Zaloguj na paypala konto i zaloz kolesiowi sprawe tam. Dysputa zdaje sie nazywalo sie to. Macie tam okreslony czas na dogadanie sie za posrednictwem paypala (postujecie wiadomosci do siebie na takim forum paypala) i jesli nie dojdziecie do konsensusu w tym czasie, to dyspute zamyka sie automatycznie (mozesz zamknac sama wczesniej) i pracownik paypala przeglada sprawe i decyduje co zrobic, a ma prawo od nierzetelnego sprzedawcy sciagnac naleznosc i oddac Tobie. Ubezpieczenie obejmuje kwote do 500fu.
Powodzenia.
Avatar użytkownika
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2075
Wiek: 44
Dołączył: 10 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: że znowu
Reputacja: 92
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 29 paź 2008, 10:53 Re: problem ze sprzedawcą na ebay-u

dzieki. sprobuje sie nieskompromitowac.

[ Dodano: Sro Paź 29, 2008 11:01 ]
niestety nic takiego nie znalazłam na paypalu, zadnego forum itd :(
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ulenka21 » 29 paź 2008, 13:54 Re: problem ze sprzedawcą na ebay-u

Malaroksi podpowiem Ci: logujesz sie na ebay'a. W zakladce "my ebay" wyswietla Ci sie "summary".Jak na to klikniesz, to w lewym dolnym rogu masz napis "dispute console".Klikasz na to i tam juz mozesz zglosic problem..."raport a problem with an item".

ulenka21
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 42
Dołączyła: 18 sie 2007, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 29 paź 2008, 14:46 Re: problem ze sprzedawcą na ebay-u

ulenka21, zrobiłam tak jak podpowiedziałas i wyszło mi tam ze sorry ale cos tam :) ja nie wiem juz co robic, probowałam rowniez dac negatywny fadeback ale nie zatwierdziło. Wysłałam smaa do kolesia i tez sie nie odezwał. nie moge zadzwonic bo sie nie dogadam. nie wiem co robic.
Ide do pracy wieczorem pomysle co dalej, najgorsze jest to ze nie moge poprosic mojego faceta o pomoc(on dobrze zna angielski) bo wszystkie moje zakupy na ebayu sa w tajemnicy przed nim jako niespodzianka :(
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ulenka21 » 29 paź 2008, 15:06 Re: problem ze sprzedawcą na ebay-u

To moze cos tam pokrecilas w dalszej czesci.Po kliknieciu na "report a problem with an item" otwiera sie okienko w ktorym trzeba napisac numer transakcji, a do tego sluzy tam zakladka "find", w kolejnym punkcie opisuje sie problem, zatwierdza i to wszystko.Oj, nie Tylko Ty Malaroksi kupujesz cos w tajemnicy;o)Poza tym lubie mojego faceta stawiac przed faktem dokonanym. Mowie, ze nie ma odrotu i koniec;o))))

ulenka21
Raczkujący
 
 
Posty: 89
Wiek: 42
Dołączyła: 18 sie 2007, 15:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 31 paź 2008, 09:51 Re: problem ze sprzedawcą na ebay-u

wkoncu nie udało mi sie zgłosic problemu poniewaz nie minoł jakis tam termin chyba 10dni, ale udało mi sie wysłac smsa do sprzedawcy, ktory wczoraj wieczorem wysłał wiadomosc ze był na holidayu,nie wiedział nic o popełnionej pomyłce za ktora bardzo przeprasza i dostarczy dywan jak najszybciej+gift, zobaczymy co z tego bedzie :-)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE