Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

Doradztwo w sprawie kont bankowych, pożyczek, podatków, pomysłów na własny biznes;

MężczyznaPostNapisane przez bukoli » 2 maja 2010, 10:35 Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

Co tu dużo mówić - wielu Polaków pracujących za granicą odkłada co miesiąc większe lub mniejsze pieniądze. Niektórzy na mieszkanie, inni "na czarną godzinę", jeszcze inni na emeryturę. Czy należycie do tej grupy? Ile udaje wam się średnio zaoszczędzić każdego miesiąca? Jakie jest cel tego oszczędzania?

bukoli
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 maja 2010, 10:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 2 maja 2010, 11:05 Re: Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

Może zacznij od siebie.
dołącz skan p60 dla potwierdzenia zarobkow.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

Witam ciebie ciekawski na forum.
Fajne wejście pierwszy twój post i od razu z butami nam do kieszeni włazić hehe
czy o większych wygranych w lottery tez informować czy tylko zarobione przez ciężką pracę dane wystarczą?

samotny
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Dołączył: 21 wrz 2008, 17:17
Reputacja: 29
Pokojowy

bukoli napisał(a):wielu Polaków pracujących za granicą odkłada co miesiąc większe lub mniejsze pieniądze

ja odkladam te wieksze kwoty(1 pound miesiecznie) :mrgreen: :!:
Avatar użytkownika
hanoka77
Stały Bywalec
 
 
Posty: 314
Wiek: 47
Dołączyła: 5 lut 2009, 15:23
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 20
Pokojowy

a ja odkladam na debet
Avatar użytkownika
boogi75
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 49
Dołączył: 10 paź 2008, 11:43
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez FX » 2 maja 2010, 16:43 Re: Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

Ja wydaje pieniadze ktorych nie mam na rzeczy ktorych nie potrzebuje :D


A tak serio ...co tydzien odkladam 200 £

mam juz kilka grantow to chyba norma dla wszytskich ?

jestem bialym bankierem klasy sredniej
Avatar użytkownika
FX
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Wiek: 37
Dołączył: 20 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: HOCKLEY
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jed » 2 maja 2010, 18:11 Re: Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

Takie pytanie mnie nie dziwi akurat. Tez lubie wiedziec ile kasiory ma moja grupa docelowa, myslalem tez o zalozeniu kazyna, zakladu bukmacherskiego albopmonopolowego. ;) Pewnie sie myle, przepraszam.
Mnie mozesz tak czy siak skreslic, stary, ja tu zwyczajnie zyje i wydaje / oszczedzam jak mam akurat ochote.

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

ja nie oszczedzam nic a wrecz przeciewnie zawsze jestem na minuuuuuuuuuuuuuusie

schmittka222
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 17 cze 2009, 16:18
Reputacja: 0
Neutralny

Pytanie troche dziwne,bo to tez zalezy od tego,jak tu sobie zyjesz,ile zarabiasz itp.
Jedni maja strasznie tloczno w domu,wiec wiadomo rachunki sa mniejsze i sa w stanie odlozyc jakies pieniadze (w sumie to tez zalezne jest od tego,czy masz dodatkowo jakies inne wydatki na glowie,czy tylko jeden cel-odlozenie pieniedzy na cos konkretnego).Inni wybieraja wlasne zacisze,co za tym idzie sa wieksze koszta-musza sami robic oplaty wiec tez inaczej wyglada takie oszczedzanie pieniedzy.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

Nie odkładam, staram się wydawać na bieżąco :)
Jak potrzebowałem zmodernizować kompa to udawało się do 200 tygodniowo.

Poza tym pytanie powinno być takie: "Ile wydajecie w miesiącu na życie?". Prawdopodobnie od 300 do 600 (zależy kto jak mieszka i jak żyje). "Nasze" zarobki to 950-1500 (są wyjątki), więc możemy odłożyć średnio 600 miesięcznie. Jeśli ktoś odkłada, to w 90% na mieszkanie.

Taką wiedzę ja posiadam. Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Avatar użytkownika
Acid Drinker
Stały Bywalec
 
 
Posty: 420
Wiek: 41
Dołączył: 21 gru 2009, 00:25
Lokalizacja: Erdington/Radom
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jed » 4 maja 2010, 05:16 Re: Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

Potwierdzam. Zwykle odklada sie na tej ziemi, mlekiem i miodem plynacej, na remont pokoju/mieszkania lub kupno mieszkania/budowe domu lub samochod. Sa tacy co oszczedzaja bo lubia i potem zastanawiaja sie w co zainwestowac. Wtedy np kupuja zlotowki (4zl za 1 L) i sprzedaja po paru miesiacech (5 zl za 1 L), albo kupuja obligacje.

jed
Stały Bywalec
 
 
Posty: 366
Dołączyła: 20 mar 2009, 14:58
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez 21milka » 27 maja 2010, 10:09 Re: Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

Ja tam oszczedzam od lutego na wakacje w Polsce w lipcu/sierpniu. W styczniu kupuje bilety dla całej trzódki, a od lutego można zaczać grosza na polskim koncie odkładać. Zazwyczaj 200 funtów na miesiac. Niby nic, ale na 3 tygodnie w PL wystarczy( jak sie ma u kogo przenocować i nakarmić) Nietety życie w Poslc jest tak pierunsko drogie, że czasami sie zastanawiam, co bym zrobiła, jakby trzeba było wracać...

21milka
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączyła: 22 maja 2007, 11:06
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mehow » 10 mar 2011, 14:31 Re: Ile pieniędzy oszczędzacie średnio co miesiąc?

witam wszystkich rodakow. kazdy inaczej patrzy na to co zrobic z funtami. no ale jak Juz bukoli pytasz to oszczedzam jakies 30 000 funtow na rok i wszystko wydaje na wakacje, auto, przyjemnosci, mieszkanie itd.

pozmienia sie to wszystko dlatego ze zmienil sie moj stan cywilny i zona przylatuje wkrotce. pozdrawiam

mehow
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 6 kwi 2010, 11:25
Reputacja: -1
Neutralny

mehow napisał(a):witam wszystkich rodakow. kazdy inaczej patrzy na to co zrobic z funtami. no ale jak Juz bukoli pytasz to oszczedzam jakies 30 000 funtow na rok i wszystko wydaje na wakacje, auto, przyjemnosci, mieszkanie itd.

pozmienia sie to wszystko dlatego ze zmienil sie moj stan cywilny i zona przylatuje wkrotce. pozdrawiam


Wow to musisz nieźle zarabiać albo być bardzo oszczędny. Jak żona dojedzie i pójdzie do pracy to jeszcze więcej dacie radę odłożyć - tylko pogratulować!

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

mehow, tylko pogratulowac:) mosisz miec strasznie dobra prace i zaraiac przynajmniej 3 tys na miesiac, tylko pozazdroscic.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do FINANSE