Karate Kiokushin

Rozmowy dotyczące różnych dziedzin sportowych, meczy, drużyn , spotkań sportowych

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 1 lis 2008, 15:24 Karate Kiokushin

Szukam chetnych z Acocks Green na treningi karate.Czasami nie chce mi sie samemu jezdzic do Kings Heath(chociaz to tylko 15-20 min 11C)W "kupie"zawsze jeden drugiego zmobilizuje :569:

Jesli mobilizacja sie nie uda to zawsze mozna.... :jabol: ... :524:
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Beata » 1 lis 2008, 18:28 Re: Karate Kiokushin

Szkoda, że karate nie jest moją mocną stroną. Wyobrażam sobie, jak to miło jest napić się czegoś po wyczerpującym treningu. Ale kiedyś byłam niezła z robiena brzuszków.

Powodzenia w szukaniu karateków. :-)
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 43
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 1 lis 2008, 20:33 Re: Karate Kiokushin

Beata napisał(a):Szkoda, że karate nie jest moją mocną stroną....


Nikt na poczatku nie jest doskonaly :-D W sekcji jest jedna Polka tak wiec dziewczyny tez moga cwiczyc.
Z tym piciem to oczywiscie byl zart. ;)
Zanim mnie ktos tu wysmieje to oczywiscie Kyokushin pisze sie przez "Y" a nie jak napisalem w tytule przez "I"

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Beata » 2 lis 2008, 17:09 Re: Karate Kiokushin

Moja koleżanka wraz z mężem, którzy także trenuja karate, też za procentami nie przepadają. Ale może to zależy od rodzaju (nie wiem czy to dobre słowo) karate, bo z tego co pamietam to ich nazywa się karater do. O ile czegoś nie przekręciłam, bo znawca tego tematu ze mnie żaden. :wink:
Bela
Avatar użytkownika
Beata
Stały Bywalec
 
 
Posty: 436
Wiek: 43
Dołączyła: 30 kwi 2007, 09:55
Lokalizacja: Erdington
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez fighter » 9 kwi 2009, 22:47 Re: Karate Kiokushin

Karate-do to w wolnym tlumaczeniu "droga karate" , czesto wpajana uczniom ze wzgledu na szlachetnosc tego sportu. Uwielbienie,lub jego brak do procentow nie jest zalezne od stylu sztuki walki,a od sily charakteru jednostki, ktora dokonuje wyboru ;)
OSU!
Avatar użytkownika
fighter
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 29 mar 2009, 20:25
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 kwi 2009, 04:59 Re: Karate Kiokushin

Praktycznie każda sztuka walki ma 2 odmiany. DO oraz JITSU.
Ai Ki Do, Ai Ki Jitsu,
Ju Do, Ju Jitsu
Kara Te Do, Kara Te Jitsu.
Generalnie różnica polega na tym, że wszystkie style, szkoły DO oznaczają dążenie do doskonalenie siebie poprzez trenowanie sztuki walki. Są to z reguły szkoły, charakteryzujące się miękkimi technikami - nie mające na celu unicestwienie przeciwnika/partnera. Natomiast formy Jitsu, są to twarde szkoły - brutalne, mające na celu unieszkodliwienie/zniszczenie przeciwnika. Można powiedzieć, że Jitsu to formy bojowe.
Oczywiście to bardzo duże uproszczenie, ale pozwalające rozróżnić te dwie formy sztuk walk.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Anek » 12 kwi 2009, 21:27 Re: Karate Kiokushin

Przez 3 lata chodzilam na kyokushinke jak mialam 17 lat doszlam tylko do zoltego pasa, bardzo mile wspomnienia :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Matt » 13 kwi 2009, 12:36 Re: Karate Kiokushin

Uczestnicze do szkoly "BUSHIDO" oto stronka dla zainteresowanych...!

http://www.bushidoacademy.co.uk/intro.html

Naprawde polecam
Ostatnio edytowano 14 kwi 2009, 00:01 przez Matt, łącznie edytowano 2 razy
"life in every breath"
www.jmmotorbikeservice.co.uk
Avatar użytkownika
Matt
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączył: 24 cze 2007, 17:05
Lokalizacja: Birmingham / 3miasto
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 13 kwi 2009, 13:58 Re: Karate Kiokushin

Jako że założyłem ów temat i mineło juz troche czasu to chciałbym poinformować ,ze trenuje nadal i jeżdze sam :razz:
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 kwi 2009, 16:45 Re: Karate Kiokushin

@Matt
Przyjrzałem się tej stronce. Fajna. Aczkolwiek taki misz-masz, że trudno mi obok tego przejść bez jednego słowa komentarza :)
Nie można _trenować_ bushi-do. Nie jest to sztuka walki. To jest filozofia i styl życia, postępowania, wyznawanych wartości. W najprostszym tłumaczeniu - Bushi-Do to Droga Wojownika. Podstawowe zasady zawarte są w kodeksie Bushi-Do i jako taki odnosił się _wyłącznie_ do samurajów. I biorąc pod uwagę takie podejście nijak nie pasują mi tu wszelkie style walki wręcz czy nawet z przyrządami - karate, kyoukushinkai, kung-fu itp. Nawet nie chodzi o pochodzenie (daaaaaalekie od średniowiecznej Japonii i samurajów).
Dlaczego?
Samuraj _nigdy_ nie rozstawał się z mieczem, posługiwał się lancą i łukiem. I te style walki oraz wywodzące się z nich, zaliczam do Bushi-Do.
Iai-Do/Jitsu, Ken-Do/Juitsu, Kyu-Do/Jitsu, So-Do/Jitsu, Ju-Do/Jitsu, a z nowoczesnych sztuk walk - AiKi-Do/Jitsu, wywodzące się z walki kataną (kto ćwiczył, wie o czym piszę). Poza sztukami walki mamy jeszcze sztukę jazdy konnej (BaJitsu) i pływania w pełnym rynsztunku.

Zainteresowanych odsyłam do www.samuraje.com

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Porażka » 15 kwi 2009, 22:15 Re: Karate Kiokushin

drogi Adamie Boltryk, jestem pod wrażeniem :)
w każdym temacie w którym zabierasz głos
masz coś naprawde pożytecznego mądrego i sensownego do powiedzenia.
Dzięki tobie dużo się dowiedziałam na różne tematy
a zwłaszcza na te związane z komputerami.
::piweczko:: w podziękowaniu ;)
Avatar użytkownika
Porażka
Początkujący
 
 
Posty: 30
Dołączyła: 10 kwi 2009, 15:29
Lokalizacja: ZwiaderkaPoSkrobance
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 17 kwi 2009, 22:05 Re: Karate Kiokushin

Dziękuję za słowa uznania.
Z reguły staram się nie wypowiadać w kwestiach, na których się nie znam.
A akurat komputery i sztuki walk to jest to co lubię najbardziej.
Choć nie tylko. Znalazłoby się jeszcze trochę zainteresowań :D

A jeszcze takie pytanie Matt do Ciebie. Na stronie nie znalazłem jakiejkolwiek informacji o lokalizacji sali/klubu/dojo/miejsca treningów. Tylko telefon i e-mail.
Mógłbyś powiedzieć, gdzie to jest? Jestem zainteresowany :) A jeśli to będzie drugi koniec miasta, to nie wchodzi w grę. Ja mam lokum na Aston.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Facynka » 4 maja 2009, 20:01 Re: Karate Kiokushin

Witam :)

Ja trenowałam kyokushinke 6 lat w Polsce, jednak po przyjeździe tu przestałam. Czasem mi brakuje treningów ale coż....życie :P Raz byłam na kings health no ale troszke daleko mam bo mieszkam na West Bromie :(

Facynka
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 23 kwi 2009, 20:13
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez RAF108 » 12 cze 2009, 12:05 Re: Karate Kiokushin

Witam serdecznie wszystkich tych ktorym brakuje terningow karate. Ja radze sobie z tym w ten sposob ze codziennie cwicze indywidualnie (kata). Cwicze od ponad 10 lat karate tradycyjne shorin ryu. Jestem obecnie na poziomie 1 kyu i szukam chetnych ktorzy chcieli by ze mna pocwiczyc i sie czegos odemnie nauczyc. Oferuje darmowe treningi w Wolverhampton. Osoby zainteresowane prosze o kontakt telefoniczny 07902700207 lub mailowy rafael108@o2.pl

[ Dodano: Wto Lip 07, 2009 14:33 ]
i jeszcze cos na temat tego stylu: Karate powstało na Okinawie - największej wyspie Archipelagu Ryukyu i jest wytworem wielowiekowej kultury Okinawańczyków. Okinawa Shorin-Ryu Karate jest najstarszym (pierwszym) stylem karate. Jest to oryginalny, bojowy styl walki. Shorin-Ryu to styl twardy, a zarazem finezyjny, charakteryzuje się naturalnymi ruchami i naturalnym oddechem. Pozycje są krótkie i wysokie co pozwala na szybkie ich zmiany i niesygnalizowane przemieszczanie się w dowolnym kierunku. Bloki są bardzo twarde i krótkie. Blokować oznacza nie tylko bronić się przed atakiem lecz równocześnie zmiażdżyć atak. Służą temu też specjalne techniki utwardzajace ręce i nogi. Zarówno przy blokowaniu, uderzeniach i kopnięciach dużą rolę odgrywa praca bioder i ich kątowe ustawienie. Wyjścia do przeciwnika wykonuje się przeważnie kątowo do przodu. Przeprowadzenie skutecznego kontrataku podczas obrony jest rozstrzygającym elementem Okinawa Shorin-Ryu Karate.
Czy sa chetni aby troche pocwiczyc? Uprawiam ten styl od ok. 10 lat (1 kyu) i jak narazie nie znalazlem w B'ham klubu Shorin Ryu a nie chcial bym zapomniec technik i chce zachowac forme, przy okazji ktos moglby na tym skozystac. Jak wiadomo, jednym ze sposobow doskonalenia sie jest uczenie innych. Nie zalozylem jeszcze oficjalnego klubu i cwicze sam w parku wiec takie "lekcje" byly by za friko
Avatar użytkownika
RAF108
Początkujący
 
 
Posty: 27
Wiek: 59
Dołączył: 28 paź 2007, 13:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez 1sylpi » 31 sie 2009, 17:52 Re: Karate Kiokushin

Witam wszystkich trenujących sporty walki!
Na początek chciałem zapytać, czy może ktoś coś wie o jakimś klubie Ju-Jitsu w Birmingham i może coś doradzić gdzie go szukać? ( będę wdzięczny za informacje).
Poza tym też sporo trenowałem kyokushin karate i jestem posiadaczem 2kyu.
Macie rację, że jest to droga wojownika ale to jakimi wojownikami będziemy zależy tylko od nas. Osobiście myślę, że nie ma znaczenia jaki odłam karate będziemy trenować ale jak będziemy się do tego przykładać.
Pozdrawiam.

1sylpi
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył: 31 sie 2009, 13:22
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SPORT

cron