rasizm ...

Miłość, przyjaźń, nienawiść. Tutaj możesz wyrazić swoje emocje, napisać co czujesz....

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 3 lis 2009, 19:00 Re: rasizm ...

plazermen napisał(a):Mike Byk symbolem Birmingham


aaa no tak, zapomnialem :538:
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 5 lis 2009, 08:16 Re: rasizm ...

Biorac pod uwage ze miszkamy za granica naszego kraju prawdopodobienstwo na ``bycie`` z osoba innej rasy jest bardzo duzo i nie widze w tym nic dziwnego. Dla mnie jest chore myslenie ze w UK czy innym kraju mam sie zwiazac z polakiem bo on/ona jest naszej narodowosci - to bez sesu
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 5 lis 2009, 23:52 Re: rasizm ...

Będąc w Azji lub Afryce rozumiałbym,że "bycie"z osobą innej rasy jest bardziej prawdopodobne ale przecież jesteśmy w Europie gdzie jak na razie jeszcze :!: biali stanowią większość,więc skoro jestem Polakiem i w państwie,w którym mieszkam są Polki to nie bardzo widzę potrzebę podrywania dziewczyn innych narodowości a zwłaszcza innych ras.
:mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 lis 2009, 08:51 Re: rasizm ...

eric27 napisał(a):(...) gdzie jak na razie jeszcze :!: biali stanowią większość(...)

Zapraszam na Aston. Szybko zmienisz zdanie kto jest w większości :D)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez moniavika » 6 lis 2009, 09:40 Re: rasizm ...

Czy bycie bialym to jakis zaszczyt?Czy bycie Polakiem to cos wyjatkowego?Kazdy ma prawo do wyboru z kim chce byc.Skoro Polki wybieraja obcokrajowcow to ich sprawa.Znam kupe Polek zwiazanych z Polakami,znam pare zwiazanych z Murzynami,pare z Kurdami itp.
Nie rozumiem tego przynalezenia do "rasy".Eric27 gdybys poznal fajna Hinduske lub Murzynke nie zwiazal bys sie z nia tylko dlatego ze jestes bialy i jestes Polakiem?
Jezeli nie podoba ci sie kulturowosc tutaj lub jezeli przeszkadzaja ci "kolorowi" wroc do naszej ojczyzny.To my tutaj jestesmy "obcymi",to my powinnismy sie dostosowac do pewnych zasad i regol a nie wszyscy do nas.Dlaczego z Polakami jest ten odwieczny problem,ze chca wszystko zmieniac pod siebie?I dlaczego ten cholerny rasizm przez nas przemawia?Nie uogolniajmy wszystkiego i wszystkich.
Eric27 chcesz mi powiedziec,ze TYLKO Polki ci sie podobaja?Nie wierze.
A poza tym kto z kim ma byc to bedzie.Polacy to fajni faceci tylko powinni zrozumiec,ze Polki nie sa ich wlasnoscia i moga wybierac.
Ej panowie, panowie a moze wiecej wysilku wkladajcie w podrwy i w w zwiazek o ile w nim jestescie? :razz:
If you don't aim at anything you achieve nothing (jeśli do niczego nie dążysz, nic nie osiągniesz)
Avatar użytkownika
moniavika
Rozeznany
 
 
Posty: 227
Wiek: 47
Dołączyła: 1 mar 2007, 13:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 lis 2009, 11:30 Re: rasizm ...

Ten rzekomy RASIZM to jest raczej kwestia tego że większość nie zna języka Angielskiego więc jak nasi rodacy mają sie zabrać za piękną mulatkę , seksowną azjatkę czy ponętną czekoladkę, nie mają tyle odwagi by zagadać normalnie po Polsku do polki a co dopiero do obcojęzycznej osobniczki... Stąd też ta pogarda do Polek które są w szczęśliwych związkach z obcokrajowcami.
Ze strony kobiet również kryje się pod pojęciem Rasizm zwykła ZAZDROŚĆ bo w sumie która z nas nie chciała by tak jak z klasycznego obrazka, plaża drinki, przystojny ciemnoskóry wachlujący nasze gorące ciało, robiący masarz stóp itd.... No ale jak się widzi drugą polkę z ciemnoskórym to od razu fuuuj....
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 6 lis 2009, 12:15 Re: rasizm ...

moniavika napisał(a):Jezeli nie podoba ci sie kulturowosc tutaj lub jezeli przeszkadzaja ci "kolorowi" wroc do naszej ojczyzny.To my tutaj jestesmy "obcymi",to my powinnismy sie dostosowac do pewnych zasad i regol a nie wszyscy do nas.Dlaczego z Polakami jest ten odwieczny problem,ze chca wszystko zmieniac pod siebie?I dlaczego ten cholerny rasizm przez nas przemawia?Nie uogolniajmy wszystkiego i wszystkich.


Zgadzam sie z tym w 100%. To My tu przyjechalismy i My musimy sie dostosowac do tutejszych obyczajow, kultury itd...

eric27 napisał(a):biali stanowią większość,więc skoro jestem Polakiem i w państwie,w którym mieszkam są Polki to nie bardzo widzę potrzebę podrywania dziewczyn innych narodowości a zwłaszcza innych ras.


Po twojej wypowidzi wnioskuje, ze nawet bialy by ci nie odpowiadal jezeli nie jest polakiem. Wypada mi tylko powiedziec - Szkoda mi ciebie
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 6 lis 2009, 12:17 Re: rasizm ...

AdamBoltryk napisał(a):Zapraszam na Aston. Szybko zmienisz zdanie kto jest w większości )



Wiem mieszkam na Small Heath, ale generalnie w Bham i w całym UK białych jest jednak na razie więcej :wink:

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 12:28 ]
marzencia2333 napisał(a):Zgadzam sie z tym w 100%. To My tu przyjechalismy i My musimy sie dostosowac do tutejszych obyczajow, kultury itd...



Do jakich obyczajów?
Do jakiej kultury?
Kultura brytyjska bardzo mi się podoba,dlatego cztery lata temu zdecydowałem się tu przyjechać,chciałem jeździć piętrowym autobusem i wozić kulturalnych Brytyjczyków a nie być obrażanym przez czarnych i ci..a. :evil:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez AngelinaJ » 6 lis 2009, 12:48 Re: rasizm ...

[quote="
Ze strony kobiet również kryje się pod pojęciem Rasizm zwykła ZAZDROŚĆ bo w sumie która z nas nie chciała by tak jak z klasycznego obrazka, plaża drinki, przystojny ciemnoskóry wachlujący nasze gorące ciało, robiący masarz stóp itd.... No ale jak się widzi drugą polkę z ciemnoskórym to od razu fuuuj....[/quote]

Malaroksi, a gdzies ty kiedy spotkala sie z takim facetem, ktory by na plazy cie wahlowal, przynosil drinki, czy tez stopy masowal :-D ciemnoskory czy bialy i tak standartowym tekstem jest ''skoczylabys po piwko'' :wink: A tak na powaznie ja mysle, ze to wcale zazdrosc nie jest, ale na powaznie jak polka umawia sie z hindusem czy murzynem, jakos nie wyobrazam sobie zeby to dzialalo tak do konca. Jest jednak roznica kulturowa i to bardzo duza. Oczywiscie nie mowie, ze nikomu sie nie uda bo wyjatek potwierdza regule i sa ludzie w kazdej kulturze, ktorzy zrobia wszystko dla ukochanej osoby. Jednak pracowalam bardzo duzo z ciemnoskorymi mezczyznami i musze powiedziec, ze z samych ich opowiesci bylam przerazona. Moja kolezanka sie nie przejmowala i zaczela sie umawiac z jednym i az serce mi sie krajalo jak przychodzila do pracy i plakala pol dnia, a jak sie do niej odzywal to ja myslalam, ze wstane i strzele w morde :!: Potem przepraszal i byl najukochanszym facetem przez 3 dni i pozniej znowu to samo. Ja nie wiem jak, ale ona wytrzymala z nim przez pol roku.

Uwazam, ze kazdy ma prawo wyboru z kim sie umawia, ale tez czasami trzeba poobserwowac druga osobe zanim sie czlowiek zdecyduje na zwiazek.

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 12:54 ]
A jeszcze chcialam zapytac czy ktos widzial ''ci..a'' ktory by sie przystosowal do brytyjskiej kultury?? Kazdy tez nagaduje na polakow, ze sie nie przystosowujemy do brytyjskiej kultury, ale tak naprawde pokazcie nam gdzie jest ta brytyjska kultura??
Avatar użytkownika
AngelinaJ
Rozeznany
 
 
Posty: 130
Wiek: 39
Dołączyła: 19 lis 2007, 15:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 6 lis 2009, 14:00 Re: rasizm ...

AngelinaJ napisał(a):A jeszcze chcialam zapytac czy ktos widzial ''ci..a'' ktory by sie przystosowal do brytyjskiej kultury?? Kazdy tez nagaduje na polakow, ze sie nie przystosowujemy do brytyjskiej kultury, ale tak naprawde pokazcie nam gdzie jest ta brytyjska kultura??

dostosowanie sie do innej kultury nie oznacza, ze masz robic tak samo jak tutaj bo raczej strzelac fajerwerkami np w dzien gdzie nie udalo sie parlamentu wysadzic to nie jest moim zwyczajem tak samo jak przebieranie sie w halloween czy obchodzenia swiat bozonarodzeniowych 25 grudnia, ale raczej chodzi o to, ze by sie zaglebic w ich kulture ,troszke poznac ich zwyczaje i nie nazekac. Tak samo jak indianie, hindusi itd kazdy ma swoje swieta, kulture i tak dalej ale nikt tego nie umniejsza. Widzisz ja znam pare rodzin pochodzacych z pakistanu(taka dzielnica ;) ) i oni wiedza jakie zwyczaje panuja tutaj i tlumacza mi na czym polegaja ich zwyczaje (wymiana kulturowa).

No dobra ale zeszlismy z tematu troszki.

Tak jak ktos juz kiedys napisal rasizm byl, jest i bedzie. My wychowalismy sie raczej na polskich zasadach tz. w polsce rzadko mozna na ulicy spodkac murzyna itd. moze wlasnie dla tego rodzi sie w nas taka zawisc do ciemnoskurych

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 14:05 ]
mala poprawka ciemnoskory
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zakk wylde » 6 lis 2009, 14:23 Re: rasizm ...

moniavika napisał(a):Czy bycie Polakiem to cos wyjatkowego?


Oczywiscie, mimo, ze wyjechalem jestem dumny z tego, ze jestem Polakiem :wink: Ojczyzne nosi sie w sercu.

Co do tematu to powiem prostymi slowami - jak ktos jest w pozadku to nie wazne jaki nosi kolor skory, z kazdym mozna sie dogadac i znalesc wspolny jezyk jesli tylko my i ta druga osoba tego chcemy.
A jesli ktos jest glupi to nic nie poradzimy, jestesmy krewkim narodem wiec trzeba olac albo przylac :twisted:
Avatar użytkownika
zakk wylde
Początkujący
 
 
Posty: 16
Wiek: 35
Dołączył: 2 lis 2009, 11:12
Lokalizacja: Krosno
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 6 lis 2009, 16:43 Re: rasizm ...

AngelinaJ napisał(a):A jeszcze chcialam zapytac czy ktos widzial ''ci..a'' ktory by sie przystosowal do brytyjskiej kultury??


Dokładnie
Polacy mieszkają w różnych rejonach Bham i West Midlands,czy zauważyliście jak wyglądają Small Heath,Sparkhill,Aston,Handsworth a jak Solihull,Sutton coltfield,Harborne, i inne typowo "Angielskie" dzielnice,gdzie segreguje się śmieci,gdzie chociażby ubezpieczenie samochodu jest tańsze,gdzie jest więcej patroli policyjnych,gdzie człowiek nie potyka się o śmieci na chodnikach,gdzie nie ma meczetu za każdym rogiem ;)
ale niestety w" białych" dzielnicach jest drożej,cóż za "luksus" trzeba płacić :mrgreen:

[ Dodano: Pią Lis 06, 2009 18:12 ]
marzencia2333 napisał(a):Po twojej wypowidzi wnioskuje, ze nawet bialy by ci nie odpowiadal jezeli nie jest polakiem. Wypada mi tylko powiedziec - Szkoda mi ciebie


Nie tyle biały co biała i nie Polak a Polka,mówiłem o dziewczynach :razz:
Kiedyś,zanim przyjechałem do UK jak każdy facet miałem ochotę poznać jakąś ładną "czekoladkę",nawet jak przyjechałem kiedyś w odwiedziny do znajomych na południe Anglii tak na tydzień urlopu,pozwiedzać miałem na to ochotę,ale kiedy poznałem"subtelność"ich zachowania ,czy raczej absolutny brak subtelności "fuckowanie,plucie,palenie trawki gdzie popadnie,uczestnictwo w gangach i generalne brak kultury czyt.chamstwo :evil: odechciało mi się.
Poza tym wszyscy wiedzą,że Polki są najładniejsze,więc po co szukać innych :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bluebery » 6 lis 2009, 18:13 Re: rasizm ...

Radze wszystkim uprzedzonym ogladniecie tego filmu :

http://video.google.com/videoplay?docid ... 440143133#

Jest to naukowe spojrzenie na to SKAD i KIM jestesmy.
I kto tu jest ,,kolorowy'' ??:::
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 lis 2009, 19:03 Re: rasizm ...

Każdemu się wydaje że jak kolorowy to pochodzi z Zambii albo z Indii, a przeciez dużo "kolorowych" urodziło się w U.K , we Francji, Portugalii itp i są europejczykami obchodzą te same święta lub podobne co my "białasy" itp... Nie wszyscy "ci..a" chodzą z czepkami na głowie w japonkach i stroju młynarza ... :smile:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bluebery » 6 lis 2009, 20:55 Re: rasizm ...

Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do STREFA UCZUĆ