CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 7 gru 2010, 16:51 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

julka030308 napisał(a):jezeli chodzi o te 190f z tego co wiem ta płatność weszła dopiero teraz niedawno,ale wiecej informacji powinna udzielic ci twoja położna
weszla na poczatku ale ma byc tylko do konca tego roku....

[ Dodano: |7 Gru 2010|, o 16:54 ]
malaroksi napisał(a):hej jakieś brednie przeczytałaś na temat płatności za bóle porodowe he he aż się uśmiałam
zeby tak placili za bore porodowe to wszystkie bylybysmy szczesliwe uhahahah
dobre :mrgreen: nie dosc ze masz srodki p/bolowe to jeszcze maja ci zaplacic za bole porodowe? to tak jakby twoj dentystamial ci placic za to ze cie boli zab przy wierceniu ;)))

[ Dodano: |7 Gru 2010|, o 16:57 ]
marzenka2332, to chyba temat troszke hmm :mrgreen: stary ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 39
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Witam serdecznie wszystkie mamusie :)

Wiem ze poruszam ten temat po dluugim czasie ale chciałabym zasięgnąć informacji.
Mianowicie jestem przekonana ze pewnie gdzieś to było poruszane wiec przepraszam ze poruszam jeszcze raz. Czy ktoś może się orientuje jak wygląda na dzień dzisiejszy aktualnie sprawa tych 190 funtów dla każdej ciężarnej kobiety oraz becikowego . Słyszałam ze 190 funtów zostało już zlikwidowane a becikowe obowiązuje tylko pierwszego dzidziusia . Ja moja córeczkę urodziłam w Polsce ale obecnie jestem w 16 tyg ciąży na decyzje z taxow jeszcze niestety ciągle czekamy i stad moje pytanie ? Moze ktoś się orientuje i będzie mi w stanie pomoc z góry dziękuje :roza: :):) Pozdrawiam:)
Obrazek

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 23 lut 2012, 13:51 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

na moim przykladzie powiem Ci, ze mi sie nic nie nalezalo. tak jak mowilas to becikowe zostalo zlikwikowane. I jedyne co to kazdemu nalezy sie Child Benefit 20.30 na pierwsze i cos kolo 17 na drugie i kazde kolejne. Sprawa jest inna jesli jestes na befitach i tax credytach. Jesli ktos pracuje i nie dostaje zadnych tax credytow to niestety radzi sobie sam.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 23 lut 2012, 14:45 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

karolinqa2491, 190healthy start £ wyplacane jednorazowo obowiazywalo tylko przez rok, niestety juz z tego zrezygnowano.
odnosnie becikowego zaostrzono przepisy,wszystko zalezy od zarobkow i nie kazdy je otrzymuje, aczkolwiek mozna bylo dostac becikowe w Pl jesli tu ci odmowiono, nieststy nie wiem czy ciagle to obowiazuje.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 39
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 23 lut 2012, 19:24 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

W Polsce mozna dostac tysiac zlotych, bez wzgledu na dochody, tylko trzeba miec odpowiednie dokumenty.

Ja pierwsza corke urodzilam w Pl a druga tutaj, 4 miesiace temu, oprocz child benefitu i niewielkiej podwyzki tax credit nie dostalam nic
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 23 lut 2012, 19:30 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

karolinqa2491, "becikowe" tutaj nalezy sie juz tylko i wylacznie na pierwsze dziecko. nie ma znaczenia czy dostalas na pierwsze i gdzie sie ono urodzilo.
ja na core nie dostalam tutaj, a w pl nawet sie nie staralam no bo niby z jakiej racji. ale wiem, ze ludzie kombinowali, meldowali dzieci itp byleby tylko dostac te 1000 zl :roll: jak Ci zalezy na kasie to moze mozna jeszcze tak robic...
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 24 lut 2012, 09:27 Re: CO SIĘ NALEŻY PO URODZENIU DZIECKA POLCE W UK

[quote="agg"]co masz na mysli mowiac o becikowym. Ta jednorazowa kwote, czy Child Benefit?

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

Dzieki wielkie za informacje :) Domyslalam sie ze beda takie odpowiedzi ale chcialam poprostu sie upewnic :)

agg, ja to raczej nie z tych co kombinuja :) Niby dlaczego mam brac becikowe w PL jesli dzidzius urodzi sie w UK to byloby takie troche nie fair ..:) Ale wiem ludzie kombinuja ze wszystkim ...
Obrazek

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET