Pigulki antykoncepcyjne!

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez Luiza » 6 lip 2009, 21:39 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

Madzia2805 napisał(a):ja jak poszlam do ginekologa to musial mi zrobic badania krwi
A czy to aby bylo w UK? Nie wydaje mi sie. Bo tutaj pigulki przepisuje pielegniarka a nie ginekolog, czasem GP. I nie bardzo obchodzi ich stan zdrowia mojej watroby.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Katik » 7 lip 2009, 19:09 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

Ja rowniez nie mialam wykonywanych zadnych badan przed przepisaniem pierwszych tabletek antykoncepcyjnych. Poprostu powiedzialam co bralam w Polsce, a GP przepisal mi recepty. Nawet jak potem zmienialam na plastry (swoja droga polecam je bardziej niz tabletki) nie wykonano mi badan kontrolnych.
Niedawno zmienilam GP i choc nie stosuje zadnej antykoncepcji co 2 miesiace prosze go o badania krwi, profilaktycznie, robi mi je bez problemu. Mysle, ze poprostu wystraczy poprosic, bo sami z siebie to naprawde rzadko ktory zrobi badania.
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 7 lip 2009, 20:56 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

No wlasnie, tak jak pisze Katik, wystarczy poprosic GP o skierowanie :-)
ja mialam robiony poziom hormonow, ale czy watrobowe to nie pamietam :oops: :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Magda31 » 8 lip 2009, 12:19 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

Dziękuję za odpowiedzi i porady,za tydzień jadę do Polski więc tam zrobię wszystkie badania,a w przyszłości sama będę się upominać o badania.
Miłego dnia :smile:

Magda31
Rozeznany
 
 
Posty: 116
Wiek: 48
Dołączyła: 18 wrz 2007, 17:41
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Madzia2805 » 8 lip 2009, 21:20 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

Nie, te badania robilam w Polsce jak pierwszy raz poszłam po antykoncepcje,a tu jeszcze niebylam bo skonczyly mi sie tabletki i narazie zrobilam przerwe bo mój giunekolog w PL tak mi zalecil,poradził mi również że jeżeli zamierzam długo brać tabletki,to powinnam przeżucić sie na plastry,dlatego tak też zrobie,tylko musze się ruszyć a brakuje mi nato czasu :grin: ,pozdrawiam was :wink:
Magda
Avatar użytkownika
Madzia2805
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączyła: 11 cze 2009, 17:53
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 lip 2009, 11:02 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

Wyczytalam w necie ze jak sie bada poziom hormonow to kazdy hormon bada sie innego dnia cyklu, czy ktoras z Was miala tak robione? I czy mozna brac tabletki czy na czas wykonywania badan trzeba je odstawic? Za 2 tyg wybieram sie do pl i chcialam tam zrobic to wlasnie badanie i zastanawiam sie czy zdaze z tym w 2 tyg, poza tym nie chcialabym przerywac tabletek...
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 10 lip 2009, 22:34 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

ewela na pewno nie odstawiaj tabletek na ten czas bo to nic nie da. gospodarka hormonalna potrzebuje kilku miesiecy, zeby sie wyrownac. badanie krwi robi sie nawet jak bierzesz tabletki :wink: z wynikami idz do lekarza i on :wink: i powie czy sa ok. ha najlepiej w tych sprawach pojsc do ginekologa-endokrynologa.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 lip 2009, 23:31 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

Tylko problem w tym ze takiego fachowca to w pl ciezko znalezc a i tak trzeba czekac wieki a tutaj to chyba w ogole nie ma co marzyc :roll: Wczoraj bylam w przychodni tutaj i dostalam tabletki o ktore prosilam ale kazali mi za tydz przyjsc do lekarza, zastanawiam sie po co :?: A tak w ogole to jestem pozytywnie zaskoczona, przy zapisie trzeba bylo szczegolowo wypelnic karte dotyczaca chorob itd no i doktorka zanim dala recepte to przepytala mnie szczegolowo. A wszyscy mowia ze oni tu nie wnikaja...
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Magda31 » 11 lip 2009, 08:40 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

To trafiłaś ewela119,na bardzo kompetentną panią doktor,bo u mnie w przychodni tylko mierzą mi cisnienie i dostaję tabletki na 6 miesięcy z góry.Pozdrawiam i miłego dnia.

Magda31
Rozeznany
 
 
Posty: 116
Wiek: 48
Dołączyła: 18 wrz 2007, 17:41
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 11 lip 2009, 10:01 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

ewela119 napisał(a):Tylko problem w tym ze takiego fachowca to w pl ciezko znalezc a i tak trzeba czekac wieki


eee tam, to chyba nie az taki problem. Nie wiem skad jestes w Polsce, ale wpisujac wyszukiwanie dla calej Polski znajduje takich specjalistow 41 stron...
http://www.znanylekarz.pl/lekarze-polsk ... ynolog.php

Co do terminow to mysle ze prywatnie jestes to w starnie zalatwic "od reki".
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 15 lip 2009, 11:52 Re: Pigulki antykoncepcyjne!

Dziewczyny jakie pigulki anty bierzecie tutaj w uk? Jade do pl i chce zmienic pigulki, mysle ze 2 lata to juz za dlugo, no i chce sie zorientowac jakie sa tutaj dostepne zeby nie bylo niespodzianki, po co mam w pl placic i sie martwic czy mi wystarczy jak tu dostane za free :)

[ Dodano: Pią Sie 28, 2009 16:02 ]
Ech mikt mi nie odpisal, szkoda. Na szczescie moj lekarz byl niezle zorientowany w angielskim rynku antykoncepcyjnym i wiedzial co mi przepisac. I dostalam YAZ, czy ktoras z Was je bierze? Zaczynam je brac za pare dni i troche si eboje skutkow ubocznych... :roll:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET