makijarz

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez myszka_823 » 28 maja 2009, 12:08 makijarz

Witam mam taki problem mam w czerwcu wesele braciszka i mam czerwona sukienke i nie wiem na jaki kolor pomalowac oczy .Mam ciemny kolor włosów oczy niebieskie prosze o rade bede wdzieczna
Avatar użytkownika
myszka_823
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Wiek: 41
Dołączyła: 23 mar 2009, 10:12
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 28 maja 2009, 14:38 Re: makijarz

ja bym odpuscil czerona sukienke ....

Zbyt krzykliwa jak na wesele braciszka


Czekoladowa sukienka i lekki pomaranczowo-brazaowy makijarz
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 28 maja 2009, 16:20 Re: makijarz

...no prosze mamy wizazyste na forum :mrgreen:
wiesz ja na Twoim miejscu zrobila bym "Smoking Eyes" oczywiscie nie za mocno i do tego ladnie naturalne usta pociagniete blyszczykiem.

Zalezy rowniez czy masz bardziej ciemny braz wlosy czy czarne no i jaka masz cere (jasna czy ciemna).

... czerwona sukienka czemu nie :wink:

Moze cos takiego:
Załączniki
jjj.jpg
jjj.jpg (2.92 KiB) Przeglądane 19653 razy
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez zuza84 » 28 maja 2009, 19:52 Re: makijarz

Niebieskie oczy uwydatnisz brązami, beżami i złotem. podkreślisz swój kolor oczu i dodatkowo będzie to współgrało z czerwoną sukienką. Małe ale jest w tym, żebys do tego nie zakładała raczej srebra.
Pozdrawiam

zuza84
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączyła: 24 mar 2009, 16:05
Lokalizacja: Hall Green
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 28 maja 2009, 21:06 Re: makijarz

myszka_823,
czerwona sukienka - to moj ulubiony ciuch ;)
takze jestem expertem w tym temacie hihi (zarcik)

ja bym ci odoradzila cienie czy smoking eyes (chyba ze lubisz ostrzejsze makijaze bo ja osobiscie nie)
uzywasz eyelinera?
jak nie to moze dobrze natemperowanej kredki?
ja bym ci doradzila ladna kreske ,taka na zalotna kotke
+ dobrze wytuszowane rzesy a na usta -lekko przypudrowane - bezbarwny blyszczyk...lub taki baaardzo bardzo jasny rozowawy, jak najbardziej naturalny...

no i abys cere miala gladziutka, opalona lekko i wtedy bedziesz gwiazda!!! ;)


wrzuce ci kilka przykladow o co mi chodzi

[ Dodano: Czw Maj 28, 2009 22:09 ]
a to czwarte zdjecie to wersja z troszke ciemniejszymi oczkami, jak lubisz cienie, np grafitowe...
choc ja bym wybrala same kreski :wink:

pozdrawiam i udanej imprezki zycze :wink:
Załączniki
okoo.jpg
i te kreski sa okay
okko.jpg
oooko.jpg
oko.jpg
oko.jpg (15.65 KiB) Przeglądane 19619 razy
ja oko.jpg
ja oko.jpg (28 KiB) Przeglądane 19619 razy
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bluebery » 29 maja 2009, 21:24 Re: makijarz

Sprobuj makijaz typu Kim Kardashian , ona co prawda ma brazowe oczy, ale widzialam ten makijaz na niebieskim oku :wink: Tu masz krok po kroku:

http://makeup.bloblo.pl/pokaz/14692,tut ... kardashian

Makijaz ,,weselny'' rozni sie od zwyklego wieczorowego, mozna sobie nieco wiecej pozwolic jesli chodzi o nasycenie barw, musisz jednak uwazac by nie przesadzic z brokatami itp bo jednak to nie jest makijaz sylwestrowy czy karnawalowy.
Mysle ze duzo zalezy od sukni, jesli jest ona tzw klasyczna bez fantazyjnych dodakow czy udrapowan , mozesz spokojnie pozwolic sobie na tzw. smoking eye , seksowne przydymione oczko. Jesli jednak suknia jest bardziej ,, obfita'' postaw na prostote makijazu, cos swiezego lekkiego mocnym elementem moga byc usta (czerwona ognista szminka, pociagnieta blyszczykiem dla uwydatnienia ust)
A moze postaw bezpiecznie na odcienie czerwieni ?
http://www.zeberka.pl/art.php?id=4469
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 8 cze 2009, 08:37 Re: makijarz

wow super ten makijazyk, sama go zaraz pocwicze, ciekawe czy mi wyjdzie...

bluebery - masz jeszcze jakies fajne stronki z makijazami? ;)
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bluebery » 10 cze 2009, 07:13 Re: makijarz

Mam mnostwo prywatnych zdjec z makijazami z racji zawodu, ale ni-jak nie mam pojecia jak sie tu wstawia zdjecia wiec odsylam cie do stron na jakie ostatnio sie natknelam. Sama zdecydujesz co bardziej jest w twoim guscie:
1. Makijaz ,,landrynkowy'' sadze ze ciekawa propozycja na lato

http://www.kosmetomania.pl/index.php?st ... 0&co=&id=5

2. zloto-zielony polecam wszystkim kobietkom ktore maja zielonkawe refleksy w siatkowce, naprawde pomaga ,,wyciagnac'' zielen z oka

http://www.kosmetomania.pl/index.php?st ... 0&co=&id=6

3. Idealny dowod na to ze nie tylko niebieskookim dziewczynom dobrze jest w niebieskim jesli wie sie ile i gdzie nalozyc ;)

http://www.kosmetomania.pl/index.php?st ... co=&id=386

4. Tutaj wstawiam krotki link do filmiku jak wykonac make-up a'la Beyonce. Uzyto co prawda czarnoskorej modelki, ale mozna podobny efekt uzyskac dobierajac odpowiednio ,,natezone'' kolory do odcienia naszej skory :-)

http://beyonce.fani.fm/ciekawostki/2348 ... ivy-video/

5. I na koniec dowod na to ze ,,delikatny makijaz'' nie koniecznie wykonuje sie jednym cieniem :wink: beze i brazy , ktore nadadza swiezosci spojrzeniu :

http://www.kosmetomania.pl/index.php?st ... 0&co=&id=7

Mam tez ,,tony'' :roll: innych przykladow na bardziej modernistyczne make-up typu zolty, pomarancz itp. ktore wbrew pozorom przy odpowiedniej garderobie fajnie sie koordynuja.Ale co bede zanudzac :grin:

[ Dodano: Sro Cze 10, 2009 08:16 ]
ps. naprawde przepraszam za potkniecia jezykowe :oops:
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 10 cze 2009, 18:19 Re: makijarz

Ja bym prosiła od Ciebie (skoro znasz sie na tym) jak cos takiego masz. Makijaz na niebieskie oko, ale takie wlasnie ciemne bardzo. Zupelnie nie wiem jakie odcienie do tego moga pasowac, bo braz to moze tak srednio wygladac. Myslalam o jakis szrosciach, no ale penie trzeba rowniez jakos to oko rozweselic. No nie wiem. Jak masz jakis krotki kurs na Smoking Eyes dla niebieskich oczów to bym prosiła. Z gory dzieki.
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 10 cze 2009, 18:29 Re: makijarz

bluebery napisał(a):Mam mnostwo prywatnych zdjec z makijazami z racji zawodu
wow bluebery dzieki za super linki
extra te makijarze ale ja nie umiem tego stworzyc na sobie :-( :sad:

beznadziejnie mi to wychodzi i nic nie pasuje :sad:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bluebery » 13 cze 2009, 17:48 Re: makijarz

Hej dziewczyny!
Przepraszam, ze chwile nie odpisywalam ale mam strasznie pracowity okres w zyciu :wink:
Wiec odpisuje po kolei:
mamuska twins ciemne oko tzn ciemno niebieskie latwo mozna nieco rozswietlic nakladajac na dolna powieke ( tzn na linie tuz pod rzesami) jasny odcien np. jasny niebieski tyle ze bardziej jasny niz niebieski :wink: smoking eyes mozesz wtedy wykonywac jak-gdyby od wewnetrznego kata oka ( nie na cala powieke, bo wtedy mozna latwo spaprac :-) powieke i osiagniesz zbyt ciezki efekt) zaraz cos poszukam to pozalaczam linki ok?
Olivka, uwierz nie od razu mozna uzyskac perfekt-efekt, czasem makijaz taki z szablonu trzeba dopasowac jak to sie mowi ,,pod oko'' tzn do ksztaltu, wielkosci, koloru bo czasem mozemy uzyskac upiorny efekt albo zbyt... ordynarny. Jesli ma sie oczy gleboko osadzone to raczej przydymiony efekt, lepiej wyczarowac nieco jasniejsza paleta kolorow, bo inaczej uzyskasz niezdrowy wyglad. Czasem po prostu moze tylko ,,wydawac ci sie'' ze ci nie pasuje, bo na codzien nie uzywasz wcale bodz minimalny makijaz, wiec kazdy ,,nadmiar'' barw bedzie wydawal ci sie nie na miejscu ;) ale sproboj jednak poeksperymentowac kolorami, dlugoscia kresek itp. Warto, bo spotykam na ulicy czasem dziewczyny bardzo ciekawie ,,wymalowane'' i szczerze uwielbiam je!!! Kurcze kto powiedzial ze mamy byc nijakie? W koncu kobiety maja swoje prawa... szczegolnie do zabiegow upiekszajacych :-D

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 19:09 ]
tutaj jest filmik jak mozna ,,powiekszyc'' optycznie oko. Wiem, ze nie jest po polsku, ale nie musi ;) dobrze sie przygladnijcie to wszystko bedzie jasne :-D , aha ! ta dziewczyna ma tez takie oczy niebieskie ale nieco ciemniejsze, to moze byc propozycja dla ciebie mamuska twins:
http://www.youtube.com/watch?v=aUsUe28nqm0

A tutaj smoking eyes dla oczu ciemno-niebieskich :
http://www.youtube.com/watch?v=jErSkpwW ... re=channel


A tu inny przyklad dla takich oczu :
http://www.youtube.com/watch?v=dh-8WiSD ... re=related

A! Najwazniejsze : musisz robic makijaz w takim swietle w jakim bedziesz przebywac po jego wykonaniu. Zagmatwalam ojjjj :roll: tzn. jesli robisz makijaz do pracy ( zakladam ze pracujesz w dzien) rob makijaz przy oknie unikniesz zbyt mocnego efektu a przy okazji lepiej mozesz nalozyc podklad na twarz :wink: , jesli idziesz na impreze uzywaj sztucznego oswietlenia , a jesli na super randke przy swiecach... zrob makijaz przy swieczce :-) wiem jak to brzmi, ale nie tak zupelnie przy swieczce , do sztucznego oswietlenia dodaj swieczke postawiona za lusterkiem, tak aby cieple tony swiatla padaly wam na twarz. Serio warto, sie wysilic szczegolnie jesli jest to naprawde TEN JEDYNY :mrgreen: Bo wiem z praktyki, zs swiatlo moze zrojnowac nawet najbardziej doskonaly make up :-)
Powodzenia i.... ostroznie z tymi swieczkami :-D

[ Dodano: Sob Cze 13, 2009 19:12 ]
SOrrrrrrYYY nastapilo male przejezyczenie :
bluebery napisał(a):np. jasny niebieski tyle ze bardziej jasny niz niebieski smoking eyes mozesz wtedy wykonywac jak-gdyby od wewnetrznego kata oka


chodzilo mi o zewnetrzny kat oka.
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 13 cze 2009, 19:25 Re: makijarz

No pieknie to wyglada! Szkoda, ze wydaje mi sie na mega trudne, ale i tak dziekuje Bluebery. Moze mi sie uda cos zrobic na tym przykladzie. Szkoda, ze tak ciezko mi zrobic ten ksztalt w kacika zewnetrznym oka. No ale o to mi chodzilo, tzn. mogl by byc jeszcze ciemniejszy. Fajnie rozswietlony (caly czss mowie o tym drugim linku :P ). Dzieki jeszcze raz.
A sorrki jeszcze. Powiedz mi jaka bys marke kosmetykow polecalabys do oczu, bo ja uzywalam oriflame i collection 2000. Tylko ze obie firmy wogole nie sa trwale a mi zalezy na czyms trwalym. Moze w jakas drozsza marke zainwestowac! Tylko ktora? z gory dzieki na odpowiedz. Pa
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bluebery » 13 cze 2009, 21:25 Re: makijarz

Ksztalt na zewnetrznym kaciku oka ? Jest taka mala sztuczka z tasma przezroczysta lub matowa ( nie wiem jak sie to nazywa, ale takie zwykle klejace) naklejasz pod odpowiednim katem , a potem po skonczonym makijazu delikatnie odklejasz i masz perfekcyjny ksztalt jak od linijki ;)
A co do marek kosmetykow ja nie trzymam sie jednej okreslonej, bo zdarzylo mi sie popasc w euforie po zakupie jakiegos cienia ( ze cudownie sie trzyma, nie obsypuje, nie tworza sie grudki po kilku godzinach ) a potem kupilam dokladnie ten sam kolor tej samej firmy i ... porazka. Podobno zdarza sie ze poszczegolne partie roznia sie nieco od siebie ???? :-| Zawsze testuje przed kupieniem, z drozszych prywatnie uzywam FrontCover z Bootsa :grin: do malowania innych osob zawodowo mam palety z eBaya 56 Piece Professional Eye Shadow and Blush Palette ktory teraz na aukcji jest za jedyne £ 5,46 wiec bazaar !! Wydajne, ladnie sie rozprwadzaja i maja zywe kolory sa dwie palety pastele lu z polyskiem wybor zalezy od upodoban.
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 13 cze 2009, 22:50 Re: makijarz

ok dzieki i tak boje sie ze sobie z tym nie poradze. Jeszcze raz dziekuje.
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bluebery » 13 cze 2009, 22:56 Re: makijarz

cala przyjemnosc po mojej stronie :-D
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny


Powrót do ŚWIAT KOBIET