Zapalenie jajników

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

MężczyznaPostNapisane przez artis00777 » 6 sie 2009, 15:25 Zapalenie jajników

Proszę o pomoc. Moja narzeczona zachorowała. Ma silne zapalenie jajników.
Czy możecie mi drogie Panie panie pomóc. Nie mam pojęcia co jej wpisać w rubryce "details of your sickness"

Z góry dziękuję za pomoc.

artis00777
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 37
Dołączył: 1 paź 2008, 15:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 6 sie 2009, 19:43 Re: Zapalenie jajników

artis00777 napisał(a):Proszę o pomoc. Moja narzeczona zachorowała. Ma silne zapalenie jajników.
Czy możecie mi drogie Panie panie pomóc. Nie mam pojęcia co jej wpisać w rubryce "details of your sickness"

Z góry dziękuję za pomoc.


Według medycznego słownika http://www.bioling.com/pl/slownik.php
zapalenie jajników to oophoritis.

Ale gdzie się wpisuje samodzielnie określoną diagnozę to nie umiem zgadnąć...
Bo normalnie to chyba lekarz odpowiada na takie pytanie, nie ukrywa nazwy dolegliwości przed pacjentem?

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Katik » 6 sie 2009, 19:52 Re: Zapalenie jajników

idac np do walk in centre nalezy samemu wypelnic formularz potrzebny do przyjecia. i tam nalezy wpisac cos takiego jak "details of your sickness".
artis00777 pewnie nie chodzi o konkretna diagnoze lekarska, ale wlasnie o jakies szczegoly problemu jaki wystapil u dziewczyny.
Ja bym wpisala - ze boli, w jaki sposob, czy sa dodatkowe objawy. Diagnoze przedstwi lekarz...
Who said the past is finished
Who said the future is before me ...
Avatar użytkownika
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posty: 316
Dołączyła: 27 cze 2007, 11:43
Lokalizacja: tu... i tam...
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 6 sie 2009, 19:58 Re: Zapalenie jajników

Katik napisał(a):idac np do walk in centre nalezy samemu wypelnic formularz potrzebny do przyjecia. i tam nalezy wpisac cos takiego jak "details of your sickness".
artis00777 pewnie nie chodzi o konkretna diagnoze lekarska, ale wlasnie o jakies szczegoly problemu jaki wystapil u dziewczyny.
Ja bym wpisala - ze boli, w jaki sposob, czy sa dodatkowe objawy. Diagnoze przedstwi lekarz...


A widzisz, nie wiedziałam że w walk-in są takie formularze.
No to na pewno chodzi o objawy a nie diagnozę.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artis00777 » 6 sie 2009, 22:15 Re: Zapalenie jajników

No to co proponujecie wpisać ? :-D
Jeszcze takiej jazdy nie miałem ....... :grin:

artis00777
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 37
Dołączył: 1 paź 2008, 15:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 7 sie 2009, 08:44 Re: Zapalenie jajników

artis00777 napisał(a):No to co proponujecie wpisać ? :-D
Jeszcze takiej jazdy nie miałem ....... :grin:


Trzeba wpisać to, co dolega chorej.
Wybacz - to od forum oczekujesz, że będziemy lepiej od niej wiedzieć co, gdzie i jak JĄ boli?
Opisz JEJ objawy, chyba ma jakieś?

Czy to w ogóle nie o to chodzi i pytasz jakie są ZAZWYCZAJ objawy zapalenia jajników żeby wiedziała co ma poudawać?
No to tu nie pomogę - z różnych przyczyn, których nawet mi się nie chce tłumaczyć...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artis00777 » 7 sie 2009, 09:50 Re: Zapalenie jajników

Dziewczyny! LITOŚCI! Nie znamy angielskiego. Prosiłem jedynie o pomoc jak mam to wpisać w rubryce. Ból jajników lub zapalenie jajników.
Nie chce żeby dziewczyna wyszła na idiotkę. To wszystko. Prosta sprawa dla znających język.

Zrobiło się tu jakieś zamieszanie. Sorry z kłopot.

artis00777
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 37
Dołączył: 1 paź 2008, 15:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 7 sie 2009, 10:15 Re: Zapalenie jajników

artis00777 napisał(a):Dziewczyny! LITOŚCI! Nie znamy angielskiego. Prosiłem jedynie o pomoc jak mam to wpisać w rubryce. Ból jajników lub zapalenie jajników.
Nie chce żeby dziewczyna wyszła na idiotkę. To wszystko. Prosta sprawa dla znających język.

Zrobiło się tu jakieś zamieszanie. Sorry z kłopot.


Wyżej podałam linka do słownika medycznego - tam po wpisaniu "jajnik" wyskakuje "ovary".
Jeśli tylko o to chodziło to już przecież odpowiedziałam...

Ból to jest pain, zapalenie to jest infection.

Ale w rubryce "details" jak już ustaliliśmy chyba oczekują objawów nie własnej diagnozy - więc bardziej trzeba opisać JAK boli, bo wniosek że to są akurat jajniki to już jest własna diagnoza.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez artis00777 » 7 sie 2009, 10:46 Re: Zapalenie jajników

Bardzo dziękuję za pomoc - pozdrawiam

artis00777
Początkujący
 
 
Posty: 17
Wiek: 37
Dołączył: 1 paź 2008, 15:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marysia » 8 sie 2009, 08:00 Re: Zapalenie jajników

Ból jajników to: ovarialgia, ovaralgia i kilka innych określeń ale też ovarian pain- to chyba najprostsze. A zapalenie jajnika to: ovaritis, oophoritis, oothecitis, oaritis.

marysia
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 9 lut 2009, 18:00
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET