cytologia w anglii

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 19 wrz 2009, 19:06 cytologia w anglii

Witam
Ja mam takie pytanie. Jestem dosc dlugo w anglii bo ponad 3 lata. Wlasnie tu urodzilam moje dwa skarby i ani razy nie mialam robionej cytologi. Poszlam do swojej kliniki, bo mialam kobiecy problem, gdy spytalam o cytologie lekaraka powiedziala ze nie widzi potrzeby i przepisala mi antybiotyk i jakas masc. Przeciaz moga byc jakies choroby ktore nie maja zadnych objawow, a jak juz jakas znajda to moze byc za pozno. Wiem, ze panikuje ale dla mojego swietego spokoju chce te badanie zrobic. Gdzie moge sie zgloscic moze ktos ma jakis pomysl? Odpada polska przychodnia w coventry bo tam koszt takiego badania to ok 90f dla mnie to za duzo. Jesli ktos cos wie dzieki za pomoc.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 20 wrz 2009, 08:09 Re: cytologia w anglii

Masz 25 lat wiec cytologia przysluguje ci jak 'psu buda'. Wlasnie w tym wieku twoja przychodnie powinna wyslac ci zaproszenie na cytologie. Tym bardziej ze masz dzieci.
Jestem w ciezkim szoku ze ci odmowiono badania. Jest to dosyc powszechne kiedy dziewczyny nie maja 25 lat i nie maja dzieci, ale w twoim przypadku musza ci zrobic.

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 09:14 ]
Zakilka dni postaram sie zdobyc Tel gdzie mozesz zadzwonic zeby dostac skierowanie na cytologie w szpitalu
A na lekarza powinnas zlozyc skarge.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 20 wrz 2009, 17:09 Re: cytologia w anglii

wielkie dzieki :) Czekam na ten numer telefonu od ciebie. Nastepnym razem jak pojde do tej kliniki to troszki na nich nakrzycze. Ta sluzba zdrowia czasem mnie dobija. moze ja mam takiego pecha?
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 20 wrz 2009, 17:52 Re: cytologia w anglii

Wlasnie troche to dziwne,ze Ci odmowila pielegniarka cytologii,szczegolnie ze juz urodzilas dwojke dzieci i masz 25 lat.Z tego co wiem,to po 25 roku zycia przysylaja z przychodni zaproszenie na cytologie,ale w Twoim przypadku gdy sama poprosilas o nia bo masz jakies obawy,to nie powinna Ci robic zadego problemu.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez magma31 » 20 wrz 2009, 22:47 Re: cytologia w anglii

Musisz isc do Family Planning Clinic. Tam zrobiá ci takie badanie jakie tylko chcesz . Ja chodzé na Farm Road nr 01214654060. Ale mozesz zadzwonic do glównej centrali i tam skierujá cié do najblizszej kliniki. Family Planning Clinic Centre for Community Health St. Patricks 01214461010

magma31
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 25 paź 2006, 19:26
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 8 paź 2009, 08:53 Re: cytologia w anglii

No wlasnie nr. do tego st. Patrick Cente mialam na mysli.

Rozmawialam tez z pania u mnie w przychodni, ktora bardzo sie zdziwila, ze ci odmowiono. Poradzila zeby sie dowiedziec jaka jest bezposrednia jednostka nadrzedna odpowiedzialna za twoja przychodnie, i zlozyc oficjalna skarge.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez kalini812 » 8 paź 2009, 10:34 Re: cytologia w anglii

witam,ja tez sie bardzo dziwie,bo ja rowniez urodzilam tutaj swojego synka,majac 26lat i jakos po pol do roku czasu przyszlo mi wlasnie takie zaproszenie na cytologie.teraz czekam na kolejne zaproszenie ktore ma przyjsc bodajze za rok.
pozdrawiam
marzencia2333trzymam kciuki za wygrana sprawe :)
Avatar użytkownika
kalini812
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 42
Dołączyła: 23 kwi 2008, 18:28
Lokalizacja: Tamworth---Wrocław
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 8 paź 2009, 10:46 Re: cytologia w anglii

W mojej przychodni robia cytologie co 3 lata :shock:
W mojej polskiej przychodni co rok, czasem nawet zalecaja co pol roku.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Anek » 8 paź 2009, 14:22 Re: cytologia w anglii

Ostatnio dostalam list z mojej przychodni, bede musiala sie wybrac. Jak widac to chyba oni tego pilnuja :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ruda.alicja » 8 paź 2009, 15:20 Dziwa sprawa

Ja kiedy zapysywałam się do swojej przychodni, to na spotkaniu- wywiadzie na temat chorób i takich tam- od razu mi powiedziała, żebym przyszła na cytologię, jak tylko będe mogła, tzn. po miesiączce. Więc naprawdę się dziwię, że Tobie do tej pory nikt tego badania nie zrobił.

Moja znajoma jak się zapisała do przychodni, to po kilku tygodniach dostała list z zaproszeniem na cytologię, więc chyba w tej Twojej przychodni, ktoś trochę leniwy się trafił i tyle. Mam nadzieję, że uda Ci się załatwić to badanie i będziesz miała spokojną głowę. Powodzenia :)
'Sukces osiąga się tylko wtedy, kiedy robi się, to co lubi najbardziej'
Avatar użytkownika
ruda.alicja
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Wiek: 48
Dołączyła: 10 cze 2006, 11:45
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 8 paź 2009, 19:45 Re: cytologia w anglii

Wszedzie jest co 3 lata, dopiero po przekroczeniu pewnego wieku jest tylko co 5 lat. :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 9 paź 2009, 08:38 Re: cytologia w anglii

Wlasnie wczoraj dostalam list zebym sie zgoslila na badanie cytologi. Tak swoja droga troche ciekawe, w polsce takie badania sa wskazane nawet u dzieci w gimnazjach. Ja pamietam jak chodzilam do podstawowki to robiono nam wyklady na ten tema. Nie wiem co prawda jak tutaj to wyglada ale przyznaje sie, ze nie popieram ``utrudnienia`` w zrobieniu takiego badania. Kobiety i molode dziewczyny moga miec przeciez jakas chorobe i o tym nie wiedziec i takie badanie moglo by sie przydac przed 25 rokiem zycia, poza tym robienie badania raz na rok to za malo bo moze byc juz za pozno jezeli cos juz sie zalapalo. Jakos podchodze to tego z nie dowierzaniem, ale coz zyje w anglii a nie w polsce i musze sie dotego dostosowac ale nie koniecznie zgadzac.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anek » 9 paź 2009, 08:47 Re: cytologia w anglii

... nawet nie ma tu raz na rok tylko raz na trzy... ;) ale przeciez jak chcesz mozesz zrobic sobie prywatnie w Polskiej przychodni :wink:
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta.
http://maybebaby.bloog.pl
Moje okolice: http://pl.youtube.com/watch?v=9MNBS_pHPyA
Avatar użytkownika
Anek
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1682
Wiek: 43
Dołączyła: 15 sie 2006, 19:58
Lokalizacja: Sutton Coldfield
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Luiza » 9 paź 2009, 08:49 Re: cytologia w anglii

Zawsze mozna skoczyc do PL i zrobic badania :mrgreen:
Ja tutaj chodze do lekarza tylko jak naprawde musze. Reszta prywatnie w Polsce.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 9 paź 2009, 09:06 Re: cytologia w anglii

marzencia2333 napisał(a):poza tym robienie badania raz na rok to za malo bo moze byc juz za pozno jezeli cos juz sie zalapalo.

Hmmm, ale co ty chcesz cytologią wykryć niewiem jakąś chorobe weneryczną?
Cytologia służy rozpoznaniu zmian nowotworowych szyjki macicy a nie wszystkich chorób.

to znalazłam na stronie Polskiej i takie są zasady w Polsce,
czyli prawie tak jak tutaj z tą różnicą że tutaj jest to badanie obowiązkowe
a w polsce zalecane no i tutaj czeka sie kilka tygodni , chociaż w polsce też czekałam kilka tygodni...
WKLEJAM TEKST...
Dla kogo?
Kobieta gdy skończy 25 lat powinna wybrać się na cytologię lub kobieta która już rozpoczęła współżycie płciowe.

Przebieg badania cytologicznego.
Lekarz wprowadza do pochwy wziernik, a przez niego małą trójzębną szczoteczkę na dość długiej rączce. Na szczoteczkę pobiera z dwóch miejsc próbki złuszczonego nabłonka szyjki macicy wraz ze śluzem. Każdą próbkę przenosi się na osobne szkiełko, potem barwi ją i ogląda pod mikroskopem Badanie jest bezbolesne. Odczuwalne jest jedynie lekkie pocieranie w trakcie pobierania próbki.

Kiedy są gotowe wyniki badania?
Wynik cytologii jest gotowy po trzech, czterech dniach.

Częstotliwość badania cytologicznego?
Raz na trzy lata.

Co dzięki niej można wykryć?
- stany przednowotworowe i raka szyjki macicy nawet we wczesnym stadium jego rozwoju (uleczalnym).
- infekcję wirusem brodawczaka ludzkiego - HPV.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET