Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Sprawy Kobiece. Rozmowy o Waszych smutkach, radościach, problemach , modzie, urodzie...

KobietaPostNapisane przez rozyczka30 » 2 mar 2013, 20:26 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Witam.Ja tez pierwszy raz w UK bede rodzic tz Cc.Jestem w 12 tyg ciazy.Przerazona jestem tym systemem prowadzenia ciazy.Czekam na tel od midwife.Jedtem z Birmi gham..pozdrawiam :grin:
Avatar użytkownika
rozyczka30
Początkujący
 
 
Posty: 37
Wiek: 48
Dołączyła: 26 lut 2011, 00:22
Reputacja: -2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 3 mar 2013, 00:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

bham*, ja mialam porod kleszczowy naisz na priv co bys chciala wiedziec powiem ci co ja o nim wiem:)

Dodano: -- 3 mar 2013, 00:49 --

bham*, ja mialam porod kleszczowy naisz na priv co bys chciala wiedziec powiem ci co ja o nim wiem:)
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Jaga S » 3 mar 2013, 07:58 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Hej rozyczka30 pewnie jeszcze nie wiesz w jakim szpitalu bedziesz rodzic? Ja w Good Hope. Tez jestem przerazona. Ja jestem w 23 tygodniu, mialam 3 skany do tego czasu i udalo mi sie raz rozmawiac z lekarzem. Zeby dostac sie na rozmowe do niego musialam prawie wrzeszczec na recepcji w szpitalu, totalna olewka. Umawialam sie na rozmowe 3razy i za kazdym razem zapominaly i mnie zbywaly ze ustala nowy termin. Ale lekarz bardzo konkretny. Poza tym nie mam nawet wlasnej poloznej w surgery bylam tam tylko na dwa razy i za kazdym razem kto inny mnie przyjmowal. Tez sie martwie, ale to moja pierwsza ciaza wiec nie mam porownania z pl. Wypytuje jedynie siostre ktora rodzila w pl przez tel. Ale ona mnie uspokaja. Pozdrawiam i gratuluje ciazy :)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posty: 105
Dołączyła: 2 lis 2012, 08:17
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Agadz27 » 3 mar 2013, 08:32 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

bham*, No niestety poród to troszeczke tak mała żeź:) ale nie my pierwsze i nie ostatnie takze, przezyjemy:)) Pomysl sobie jak nasze mamy nas rodziły, to dopiero była masakra, teraz to jest luksus.
Najlepiej to wogóle nie czytac na forach informacji o porodach i przezyciach innych kobiet bo to w niczym nie pomaga , kazdy poród jest inny, a niepotrzebnie sie denerwujemy.
byłam w piatak na UGS i dzieciaczki rosna i sa ZDROWE:) no i beda to ...dziewczynki:))
Moje przeczucie w tym wypadku nie sprawdziło sie:)

Dalijka, głowa do góry, bedzie dobrze, musi być:))
ktosienka, Ja własnie wczoraj zakupiłam wózek:) no ale moim dylematem było czy jaeden obok drugiego , czy jeden za drugim. Wybrałam a raczej sytucja taka sie nadazyła ze facet na gumtree sprzedawał wózek jeden obok drugiego polskiej firmy TAKO za 60 funtów! takze okazja niezła , wyglada jakby nigdy nie był uzywany.
Avatar użytkownika
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 46
Dołączyła: 27 cze 2007, 14:29
Lokalizacja: Ustroń/Bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bham* » 3 mar 2013, 09:19 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Agadz27 - masz racje zeby nieczytac i porodach bo czlowiek tylko bardziej sie nakreca i uklada czarne (zazwyczaj) scenariusze, ale czasem dobrze jest zasiegnac jakiejs porady od kobiet , ktore juz to przeszly.
To niejest moj 1 porod tylko 3 a denerwuje sie jakby to byl ten 1 :) ale to dlatego ze 2 pierwsze mialam w PL. jednen zakonczyl sie cesarskim, a drugi trwal 25min ;) obie dziewczynki, teraz ma byc chlopczyk, i kazdy mowi mi ze porod gorszy z chlopcem, ciaza tez.

co do ciazy to fatk ze gorsza bo czuje sie fatalnie, bylam w szpitalu z krwawieniem jakis czas temu, teraz niby wszystko ok, ale czlowiek juz zesteresowany bedzie do konca.

co do wozka, ja z moimi dziecki wczesniej ( rok po roku) moze nie blizniaki ale prawie :) heh mialam wozek jeden za drugim ale model bardzo fajny z USA. dosc duzy wozek ale lepiej sie prowadzil, male mialy duzo miejsca, zmieniane pozycje siedzisk. Przy blizniakach powinnas sie zastanowic o tym czy bedzie ci wygodnie poruszac sie z wozkiem.( np. w sklepie, autobusie,na chodniku).

jol4189- nic sie niemartw i nie poruwnuj z PL bo to niema sensu, tu przebieg ciazy jest calkiem inny niz w PL. moja polozna tez mnie olewa ciagle, nawet tel. niepotrafi odebrac.(ja mam 2 polozne) ty moze tez napewno masz je wpisane do swojego green book-a. Ja tez musialam miec wizyte z moim lekarzem w szpitalu, bez problemu sami mnie umowili, lekarz byl mily i sympatyczny.
Napewno bedzie dobrze, niemartw sie na zapas:):) glowa do gory:):)

bham*
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 14 mar 2012, 13:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 3 mar 2013, 17:13 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja jakbym miala blizniaki albo dzieci rok po roku kupilabym iCandy Peach twin, zachorowalam na ten wozek, ale cena odrobine poraza :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 3 mar 2013, 19:56 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

rozyczka30, Na kiedy masz termin? Bo ja tez jestem w 12tc w sumie juz 13 i termin mi wyliczyli na 13 wrzesnia.

Wiem dziewczyny,ze trzeba myslec pozytywnie,ale nie zawsze sie da.
Ja samego porodu to sie nie boje,nie taki diabel straszny :wink: Ale okropnie boje sie tego co moze stac sie podczas ciazy,wiem,ze na pewne sprawy nie mamy zadnego wplywu,a zamartwianie sie szkodzi,ale nie potrafie tak sie wylaczyc i nie myslec.
Ja wyprawke zaczne kompletowac jak w 3 trymestr wejde,jakos tak wtedy juz bede spokojniejsza.
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 3 mar 2013, 20:38 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Ja chyba zaprzestane wypowiadac sie na temat opieki polozniczej, by nie byc posadzona o subiektywizm.
Jaga S, Ty troche wyluzuj, bo sama sie wpedzasz w stres. zaszlas w ciaze, boisz sie - sprawa oczywista. Ne nakrecaj sie, opieka jest tu bardzo dobra. Widzialas polozna 2 razy, tzn 2 rozne za kazdym razem - chyba kobieta ma prawo wyjechac na urlop lub miec dzien wolny itp. i wtedy zastepuje ja ktos inny. Krzykiem na personel szpitala mozesz sobie napykac biedy.

Dobra, tak wogole to wpadlam tutaj z bardzo wazna informacja dla ciezarowek
zapewne kazda z Was dostala w 1 bounty packu ksiazeczke Screening tests for you and your baby. Chcialam Wam tylko przekazac, ze info z tej ksiazeczki znajdziecie w jezyku polskim na stronie www.
http://www.screening.nhs.uk/

Mam nadzieje, ze informacja bardzo sie Wam przyda mamuski :)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 3 mar 2013, 23:24 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

bham*, ja juz jestem dawno po ciazy moja cora ma juz przeszlo 10 miesiecy :) ja szczerze bylam zadowolona z opieki nie za czesto musialam latac do poloznej raz w miesiacu z czasem czesciej a pod koniec ciazy jak zaczely sie nieprawidlowosci podwyzszone cisnienie puchniecie nog to juz do szpitala mnie wysylali z listem. Mialam bialkomocz to rowniez w szpitalu mnie badali. I jestem zdania ze 2 usg wystarcza w zupelnosci ewe tualnie jeszcze jedno tuz przed porodem bym dodala

Dodano: -- 3 mar 2013, 23:27 --

bham*, ja juz jestem dawno po ciazy moja cora ma juz przeszlo 10 miesiecy :) ja szczerze bylam zadowolona z opieki nie za czesto musialam latac do poloznej raz w miesiacu z czasem czesciej a pod koniec ciazy jak zaczely sie nieprawidlowosci podwyzszone cisnienie puchniecie nog to juz do szpitala mnie wysylali z listem. Mialam bialkomocz to rowniez w szpitalu mnie badali. I jestem zdania ze 2 usg wystarcza w zupelnosci ewe tualnie jeszcze jedno tuz przed porodem bym dodala
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 4 mar 2013, 07:13 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

Bham, Agadz27- Wy macie 3 miesiace czasu wiecej niz ja, a macie juz wozki. Dobrze ze moj slubny o tym nie wiem, caly czas mu tlumacze, ze to odpowiedzialna decyzja i wiekszosc osob ma z nia problem:)

Bham- Twoj wozek super, ja tez jestem wysoka, ale uparlam sie na pompowane kola, wiec dla mnie niestety odpada. Mozesz podac mi adres tego sklepu w Walsall?

Agg- Nie przestawaj wypowiadac sie na tematy poloznicze, Ty jestes guru tego watku! Za info nt Screening tests dziekuje. Ja tej broszurki w moim Bounty Pack nie dostalam, zreszta mam wrazenie, ze zawartosc tych paczek zmienia sie dosc regularnie.

Rozyczka30- dolaczam sie do opinii, ze porownywanie czegokolwiek, w tym sluzby zdrowia miedzy Polska, a UK niczemu nie sluzy, moze tylko przysporzyc niepotrzebnego stresu. Warto postarac sie poobserwowac ten system i nauczyc sie w nim funkcjonowac. Jesli masz jakis problem i wydaje Ci sie ze potrzebne sa jakies dodatkowe badania, albo po prostu chcesz sie dowiedziec, wyjasnic watpliwosci mow o tym swojej poloznej lub GP prosto z mostu (jesli trzeba to kilkakrotnie). Czesto pierwsze zgloszenie tego typu trafia jedynie do Twojej dokumnetacji medycznej, a dopiero drugie lub kolejne skutkuje podjeciem specjalistycznej diagnostyki. Warto sie wiec uzbroic w cierpliwosc, nie probowac sie wyklucac jak nauczyl nas NFZ i nie oczekiwac rzeczy w tym systemie niemozliwych. Ja osobiscie jestem bardzo zadowolona z opieki ciazowej, ktora mnie tutaj otoczono. W mojej indywidulanej sytuacji opieka medyczna w ramach ubezpieczenia w Polsce bylaby milion razy gorsza. Generalnie jesli masz jakiekolwiek problemy w ciazy, badz podwyzszone ryzyko ich wystapienia mozesz liczyc na opieke, ktora odpowiada lub przewyzsza standardy polskiej opieki oplacanej z prywatnej kieszeni pacjenta. Jesli nie masz problemow to po prostu musisz byc z nimi w kontakcie, w razie gdyby takowe wystapily. Jesli to Ci nie wystarcza, zawsze mozesz skorzystac z polskiej prywatnej przychodni, ktora miesci sie tu w okolicy.

Dalijka ja tez panicznie balam sie komplikacji i kompletowanie wyprawki dopiero niedawno zaczelam. Swiadomosc tego, ze nie wszystko moze pojsc tak jakbysmy sobie tego zyczyly jest wazna, ale warto dla dobra rozwoju Twojego malenstwa zrobic wszystko aby zredukowac niepotrzebny stres. Jakbys chciala pogadac na priv lub przez tel daj mi znac.

Fajnie ze ten watek odzyl i ze tyle ciezarowek i kibicow zechcialo tu zaparkowac!
Moze znacie jakies nie sieciowe sklepy z artykulami dla niemowlat (inne niz M&P, Mothercare, Toysrus)? Bylam w Baby Store w Great Barr i poleconym mi tutaj przez Ewele119 (dziekuje) Jolly Tots w Yardley. W obu ceny nizsze niz w sieciowkach. Szczegolnie zalezy mi na miejscach, gdzie maja mega duzy wybor wozkow.
Kilka dni temu pisalam o gimnastyce dla ciezarnych finansowanej przez NHS, ale moj post pozostal bez echa. Naprawde zadna z Was nie jest zainteresowana? Ja chodze w srodowe poranki na Edgabaston. Bylam juz dwa razy i na prawde to super sprawa. Moze ktoras chce dolaczyc? Dostepne od 14tc!

Czy ktoras z Was bierze pod uwage zakup elektronicznej niani? Kolejny niepotrzebny gadzet, a moze cos co pomaga podniesc bezpieczenstwo dziecka i ulatwic nam zycie?
Zastanawiam sie nad zakupem dousznego termometru do pomiaru temperatury ciala. Sporo recenzji przejzalam i wiele z nich jest zawodnych i niedokladnych (szczegolnie tansze modele). W tej chwili mam taki najtanszy elektroniczny termometr i zwykle wyciagam srednia z 3 roznych pomiarow, ale chyba nie chcialabym, aby statystyka bledu decydowala o zdrowiu mojego dziecka. Co moze byc dokladne jak rteciowy termometr, ale szybkie w obsludze i pozbawione toksycznego ryzyka?

Ja pozdrawiam, a On przesyla serdecznego kopniaka!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bham* » 4 mar 2013, 08:51 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

witam z samego rana:) , niemam czasu na pisanie bo wlasnie wybieram ie na wizyte u dentysty z moja corusia:) ale szybko podam stronke tego sklepu w walsall...

http://www.kiddisave.co.uk/store/

pozdrowiam i milego dnia:)

bham*
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 14 mar 2012, 13:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 4 mar 2013, 14:50 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka, Ja mialam taka nianie kupiona dla syna,ale powiem Ci, ze jakos nie byla to rzecz ktora trzeba miec,tym razem na pewno tego nie kupie.Co do termometru to ja mam taki elektroniczny co sie mierzy w uchu i na czole ,z pewnoscia najdokladniejszy jest termomometr rteciowy,dlatego na te elektroniczne jakas poprawke zawsze trzeba brac,widzialam tez takie termometry dla niemowlat ze smoczkiem.

A wiecie,ze mi sie tutejsza opieka medyczna nad kobieta ciezarna podoba?Moim zdaniem to w Pl jest jakas dziwna,ze tyle razy trzeba latac do gina i za kazdym razem sie przed nim za przeproszeniem rozkladac,czeste badania ginekologiczne dla kobiet w ciazy wcale nie sa takie super.
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Velle » 4 mar 2013, 14:59 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

rozglądałam się właśnie za szpitalem i opinie na temat Heartlands Hospital (mam do niego najbliżej) dodały mi trochę otuchy. Zjechałam do Bham tydzień temu jutro mam rozmowę o NIN i masę spraw organizacyjnych do ogarnięcia. Na szczęście dzidzia rozwija się świetnie, i staram się martwic jak najmniej o to co będzie. Informacje uzyskane tutaj pozwoliły mi na tyle ogarnąć plan działania, że w niedługim czasie powinno się wszystko wyjaśnic i ustabilizować i chciałam podziękować:)

Gratuluję również nowym mamom które dołączyły, zdrowia milion dla was i pociech

Velle
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 16 sty 2013, 15:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 4 mar 2013, 16:01 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

ktosienka, ja mialam elektroniczna nianie ale w zasadzie przez calkowity przypadek, kupilam monitor oddechu na ktorym mi niezmiernie zalezalo bo starsza corka mimo ze ciaza byla bez komplikacji, porod tez a dziecko zdrowe jak rydz miewala bezdechy i to dosc czeste co spedzalo mi sen z powiek. Tak wiec przy mlodszej kupilam monitor oddechu, za 1f uzywany na ebay :) Jakies pol roku pozniej odkrylam ze jest w nim tez elektroniczna niania :) W sumie sie przydala.

http://www.ebay.co.uk/itm/TOMMEE-TIPPEE ... 35c4d5688c

Mialam dokladnie ten model i jakbym miala decydowac jeszcze raz to kupilabym dokladnie ten sam ponownie :) Przezornie swojego sie nie pozbylam tylko pozyczylam siostrze, w razie potrzeby wroci do mnie jak i cala reszta "bajerow" ;)

Co do opieki to majac porownanie do tej w Pl gdzie rodzilam starsza corke do tej tutaj gdzie rodzilam mlodsza zdecydowanie wole tutejsza.

A i jeszcze kilka "bajerow" ktore nam ratowaly tylek przy kolkach:
Hustawka Fisher Price Rainforest
http://www.ebay.co.uk/itm/FISHER-PRICE- ... 4d073c8725

Bright Star bouncer
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Bright-St ... 23289177e3

I fotel bujany
http://www.ebay.co.uk/itm/Sereno-Nursin ... 5652372700

Wszystko wylapalam na ebayu uzywane za jakies niewielkie pieniadze w naprawde rewelacyjnym stanie. Wszystkie linki ktore tu wstawilam to sa przykladowe z ebaya ale takie konkretnie rzeczy mialam. A jak ktoras sie zastanawia nad kupnem lozeczka to polecam
http://www.ebay.co.uk/itm/321083493215? ... 1555.l2649

I to juz jest moja aukcja ;) Lozeczka mamy sprowadzane z Polski. Mam nadzieje ze mnie admin nie pogoni za ta autoreklame :D
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Dalijka » 4 mar 2013, 16:37 Re: Ciężarówki czyli kobiety w ciazy

A ja wlasnie upatrzylam sobie wozek (z nudow neta przegladam) http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/sto ... 443_10001_

Jest troche drogi,ale posiada wszystko to czego oczekuje,oczywiscie kupie go przed samymi narodzinami,ale juz przynajmniej wiem jaki on bedzie i gdzie go szukac,chociaz tyle z glowy.
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
Avatar użytkownika
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posty: 185
Wiek: 44
Dołączyła: 4 gru 2010, 16:54
Reputacja: 27
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ŚWIAT KOBIET