hmm co im pokazać?? w swieta??

Jesli znasz jakieś ciekawe miejsca w Birmingham i okolicach możesz sie nimi podzielić na tym forum

MężczyznaPostNapisane przez rastamariann » 12 gru 2009, 23:44 hmm co im pokazać?? w swieta??

Witam...! w dniach 24gru-2sty przylatuja do mnie znajomi chciałbym im pokazac uk od dobrej strony (muzeum..itp.) tylko niewiem gdzie ich zabarać co jest w tych dniach otwarte i co warto zobaczyć... czy znace jakieś ciekawe miejsca gdzie moge ich zabrać mają dzieci 12-19lat z góry dziekuje..:) :mrgreen:

rastamariann
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 24 lip 2009, 05:10
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 13 gru 2009, 00:34 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

ale chodzi Ci tylko o Birmingham czy gdzieś dalej?
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez roslinka_zielona » 13 gru 2009, 02:04 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

zdecydowanie dwa miejsca polecam pierwsze z autopsji a drugie z goracej rekomendacji znajomych. pierwsze to oceanarium w centrum bhm...swietn miejsce spodoba sie zarowno mlodszym jak i tym starszym...drugie natomiast to Statford a tam zelazne punkty takie jak dom szekspira, farma motyli i to co najbardziej na czasie sklep bozonarodzeniowy w ktorym ceny ponoc sa kosmiczne ale wystroj klimat i ponoc wszystko z czego sie ten sklep slada jest tak oszalamiajace ze na bardzo dlugo pozostaje w pamieci...to tak na szybko co udalo mi sie wymyslec pozdrawiam
Avatar użytkownika
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posty: 102
Wiek: 39
Dołączyła: 7 cze 2009, 21:30
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rastamariann » 13 gru 2009, 03:33 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

mieszkam w Dudley... moglibyście podawać bardzien szczegółowe informacje? ceny, postcody tez mile widziane ... nie konecznie musza byc to miejsca w birmingham... oj te swieta ojojoj

rastamariann
Początkujący
 
 
Posty: 17
Dołączył: 24 lip 2009, 05:10
Lokalizacja: birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez wili » 13 gru 2009, 11:08 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

roslinka_zielona napisał(a):zdecydowanie dwa miejsca polecam pierwsze z autopsji a drugie z goracej rekomendacji znajomych. pierwsze to oceanarium w centrum bhm...swietn miejsce spodoba sie zarowno mlodszym jak i tym starszym...drugie natomiast to Statford a tam zelazne punkty takie jak dom szekspira, farma motyli i to co najbardziej na czasie sklep bozonarodzeniowy w ktorym ceny ponoc sa kosmiczne ale wystroj klimat i ponoc wszystko z czego sie ten sklep slada jest tak oszalamiajace ze na bardzo dlugo pozostaje w pamieci...to tak na szybko co udalo mi sie wymyslec pozdrawiam
a masz moze adres(post code) tej farmy motyli i tego sklepu bozonarodzeniowego?? jesli tak mozesz mi napisac szybko? dziekuje i pozdrawiam!

[ Dodano: Nie Gru 13, 2009 11:11 ]
witam! a ma ktos moze adres(post code) tej farmy motyli i sklepu bozonarodzeniowego?? jesli tak moglibyscie napisac w miare szybko? z gory dziekuje za pomoc! pozdrawiam

wili
 
 

MężczyznaPostNapisane przez mahol » 13 gru 2009, 11:11 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

no to może safari park do tego?
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
Avatar użytkownika
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posty: 319
Wiek: 39
Dołączył: 10 paź 2007, 12:01
Lokalizacja: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez wieslaw444 » 13 gru 2009, 12:56 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

ja bym poleciła muzeum transportu w Coventry

zajrzyj na tą stronę, może coś wybierzesz

http://bham.pl/forum/viewforum.php?f=2& ... =0&start=0
Avatar użytkownika
wieslaw444
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 29 cze 2009, 18:33
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 13 gru 2009, 15:37 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

Również polecam muzeum transportu w Coventry,niedaleko,za free i naprawdę dużo do zobaczenia.Polecam też RAF museum w Cosford
http://www.rafmuseum.org.uk/cosford/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 14 gru 2009, 16:04 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

A może ktoś zna jakieś ładne wybrzeże na wycieczkę i spacer.
Myślę bardziej o klifach niż piasku i plaży. A moze gdzieś jest i jedno i drugie w nieduzej odległości? Bo jednak do Dover "trochę" za daleko :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 14 gru 2009, 20:13 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

my bylismy w Rhyl. Jest tam bardzo ladnie ale niestety klifow tam nie widzialam. Za to sa wiatraki w morzu ;) Miasto typowo sesonowe wydaj mi sie (ale za to nie cale 3 godzinki samochodem). Jest jeszcze muzem czekolady w birmingham cena biletu okolo 10 f za osobe. Bardzo ladny park z muzeum Hiden hill chyba jakos tak sie pisze. znajduje sie on w Cradley Heath wiec nawet jak zapytasz kogos kto tam mieszkajacego to na pewno bedzie wiedzial o jaki park chodzi. Jest jeszcze lodowisko w birmingham to ich strona http://www.solihullicerink.co.uk slyszalam ze jest rewelacyjne. powodzeinie
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 15 gru 2009, 09:45 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

Think Tank z planetarium i kinem, wypad do Black Country Museum, safari park w Kidderminster.
To, co poleca Roslinka_zielona, to Stratford, zeby nie pomylic ze Stafford ;).
No i moze kregle, moze Snowdome, Warwick castle, ostatni jest swietnym pomyslem dla calej rodziny.
Na odpoczynek - Alton Towers i Drayton Manor, polaczenie lunaparku z niezlymi basenami ;).
Wszystkie nazwy znajdziesz w google.

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Maxio » 15 gru 2009, 11:42 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

Proponuje otworzyc google maps i kliknac zakladke more natepnie photos.Ukaza sie zdjecia wszystkich atrakcji...mozesz wtedy obrac plan wycieczek pod wzgledem czasowym i odleglosi od domu..wtenczas bez trudnosci mozesz odnalezc te stronki w necie..jesli zainteresuja ..masz wszystkie dane na temat ...dojazdu tez.Sam tak szukam atrakcji i zdaje to swietnie zadanie...polecam serdecznie .A miejsc do zwiedzania wokolo jest naprawde multum..Zycze powodzenia i Weslolych Swiat :)

Maxio
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 21 paź 2007, 16:47
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 gru 2009, 08:19 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

No coś trzeba będzie zaplanować :) Bo jak na razie to na 100% muzeum RAFu no i SeaLife :)
A co do:
karjo napisał(a):(...)
To, co poleca Roslinka_zielona, to Stratford, zeby nie pomylic ze Stafford ;).(...)

to należałoby dodać Stratford-upon-Avon, bo jak się wpisze "Stratford Shakespeare" w google, to wyskoczy Stratford w ... Kanadzie :D

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 16:14 ]
Nie mogę już edytować, więc sorry za double-posta
Jeśli kogoś interesują muzea lotnictwa w UK, to znalazłem taką stronkę:
http://www.aeroflight.co.uk/mus/uk/ukmus-region.htm#WM
Nie wiedziałem, że tego aż tyle jest :D:D

A z ciekawych miejsc to znajoma (angielka) poleciłą mi Wioskę Anglo-Saxońską w West Stow. Tylko ze zdjęć to lepiej chyba tam jechać latem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez roslinka_zielona » 21 mar 2010, 14:50 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

http://www.butterflyfarm.co.uk/attraction/index.php wiem wiem pozno ale jest a no i bylam polecam
Avatar użytkownika
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posty: 102
Wiek: 39
Dołączyła: 7 cze 2009, 21:30
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bluebery » 6 kwi 2010, 20:31 Re: hmm co im pokazać?? w swieta??

www.bibury.com/
a konkretniej :
http://www.biburytroutfarm.co.uk/
swietne miejsce, bylam tam w zeszlym roku z rodzina i znajomymi, nie tylko wedkujesz, ale tez mozesz grilowac swoja rybke ( jedyny minus to to ze nie ma zbyt wielu grilli, ale w koncu mozna sie dogadac :wink: )
Avatar użytkownika
bluebery
Rozeznany
 
 
Posty: 189
Dołączyła: 10 mar 2009, 23:25
Reputacja: 1
Neutralny


Powrót do CO WARTO ZOBACZYĆ