Ciemieniucha u dwulatka ?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez karolinqa2491 » 23 lip 2012, 14:48 Ciemieniucha u dwulatka ?

Właśnie zauważyłam że moja córcia ma prawdopodobnie ciemieniuchę. Na przodzie główki pod włoskami pojawiły się brązowawe łuski średnica ok. 1,5 na 1,5 cm. Jest ich dość sporo, co gorsza nie miała nigdy problemow z ciemieniucha wiec nie jestem jej do końca pewna. Jeśli to jednak ciemieniucha to nie wiem jak mogło dojść do takiego zaniedbania z naszej strony, myjemy jej główkę co drugi dzień . Pati ma bardzo gęste i grube włoski, może dlatego sie ona zalęgła. Poradźcie nam co z tym zrobić bo nie mam zielonego pojecia ... Isc do GP czy próbować coś na własna rękę ?? Mała nie ma na 80 procent żadnej alergii .
Obrazek

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 3 cze 2011, 21:45
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 23 lip 2012, 16:30 Re: Ciemieniucha u dwulatka ?

Hej
Polecam oliwe z oliwek,na godzine przed myciem posmaruj malej glowke oliwa,potem umyj szmponem i dokladnie splucz.Na moje dzieciaki tylko taka kuracja dzialala :) Zycze powodzenia.
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 23 lip 2012, 19:29 Re: Ciemieniucha u dwulatka ?

mojej corce wyszla ciemieniucha tydzien po narodzinach akurat sie zlozylo ze trafilysmy do szpitala na pediatrie z innego powodu wiec skozystalam z okazji i poradzilam sie lekarza odnosnie ciemieniuchy i odradzal smarowanie oliwkami tak jak to w pl robia argumentujac tym ze od oliwki czesto wychodzi ciemieniucha poniewaz mimo tego ze jest tlusta wysusza skore. przestalam wiec smarowac glowke oliwka i ciemieniucha po tyg zniknela. ale na twoim miejscu poszlabym do GP bo moze to byc cos innego pozdrawiam
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 23 lip 2012, 19:31 Re: Ciemieniucha u dwulatka ?

co prawda moje maja 5 miesiecy i tez mialy ciemieniuche ale bylam u gp i przepisalam na specjalny szampon do wlosow. Nazywa sie Capasal Therapeutic Shampoo. Przez pierwszy tydzien myjesz glowe codziennie i pozostawiasz na 5 minut, po tygodniu powinna byc duza poprawa jezeli jeszcze cos zostanie to potem raz na dwa dni mycie glowy. U moich blizniaczek przeszlo po 2 tygodniach. Dotego mamy kremy mocno nawilzajace na recepte, ale pomaga tez oliwa z oliwek. pozd
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mkw » 24 lip 2012, 16:45 Re: Ciemieniucha u dwulatka ?

oliwka dla dzieci lub oliwa z oliwek pomagalo mojej corce jak byla mala

pozdrawiam

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemko » 24 lip 2012, 20:34 Re: Ciemieniucha u dwulatka ?

Witam
Zrobisz jak uważasz ja jednak nie panikowałabym od razu z pójściem do GP. Ciemieniucha może pojawić się u dziecka nawet w wieku przedszkolnym i nie ma w tym winy rodziców. Tak więc nie zamartwiaj się ze zaniedbałas dizecko lub zrobiłas coś nie tak. Ciemieniucha to jest takie diabelstwo i jedne dzieci omija u drugich występuje. Oliwka dla dzieci na główkę godz - dwie przed kąpielą potem mycie głowki i dokładne wyszczotkowanie gestą szczotką. Działa.

Przemko
Początkujący
 
 
Posty: 15
Dołączył: 2 gru 2009, 14:56
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez jo14189 » 24 lip 2012, 21:53 Re: Ciemieniucha u dwulatka ?

ponoc tak jak kolega mowil tez dziala ale trzeba czapeczke nalozyc zeby oliwce ulatwic wchloniecie i po jakims czasie dokladnie zmyc. Mowie ponoc bo ja tego nie stosowalam
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
Avatar użytkownika
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posty: 306
Wiek: 34
Dołączyła: 21 lis 2011, 10:38
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 10
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 25 lip 2012, 18:41 Re: Ciemieniucha u dwulatka ?

karolinqa2491 W każdej aptece znajdziesz Cradle cap cream/treatment bez recepty, różnych firm :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO