Co robicie z dzieckiem po szkole

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez nikaika » 6 cze 2009, 15:58 Co robicie z dzieckiem po szkole

Witam,
Mam pytanie jak w temacie ale najpierw krotkie wyjasnienie.
Rozpatruje mozliwosc przeniesienie sie wlasnie do BMH. Moja corka lat 5.5 obecnie chodzi do szkoly w IRL . Szkola jest do 13.30 a potem odbieraja ja nauczycielki tzw. afterschool i tam jest do 18.00. jak to wyglada w BMH? jesli rodzic pracuje to co robi z dzieckiem po szkole? Czy sa jakies swietlice, czy opieka przy przedszkolach? Odplatne a jak tak to ile?
Bede wdzieczna ze kazda informacje.

nikaika
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 6 cze 2009, 15:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gosiulek » 6 cze 2009, 18:54 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

WITAM...
W szkole mojego syna jest after school club , zajecia rozpoczynaja sie tam od godz.15.15(po zakonczenie zajec lekcyjnych ) do godz.18,Jest to opieka platna-2,5f za godzine-mozna ubiegac sie o dofinansowanie, jesli pobiera sie benefity.Jednak wiem, ze nie wszystkie szkoly posiadaja taka forme opieki..pozdrawiam

gosiulek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączyła: 6 maja 2008, 12:28
Lokalizacja: bIRMINGHAM-BYDGOSZCZ
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nikaika » 7 cze 2009, 10:00 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Tu gdzie teraz mieszkam place za taka opieke 600€ miesiecznie! tak wiec 2,5£ brzmi jak za darmo...

Zbieram te wszystkie informacje, bo choc tu gdzie jestem zarabia sie wiecej to jednak koszty zycia sa astronomiczne i nie zostaje nic :-(. Byc moze dostane oferte pracy wlasnie w BMH ale przeniesienie to trudna decyzja. Nic nie wiem o UK ale wiedze ze jest zupelnie inaczej niz w IRL.

Czy ciezko sie dostac do szkoly? Na internecie znalazlam szkole blisko miejsca gdzie ewentualnie bede mieszkac St Peter and St Paul RC Junior and Infant School ale jeszcze nic nie wiem o niej. Teraz przynajmniej wiem ze mam pytac o afterschool club :-)

nikaika
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 6 cze 2009, 15:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gosiulek » 7 cze 2009, 10:40 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

witam ponownie..tak sie sklada ze mojej znajomej corka chodzila przez rok do tej szkoly o ktorej wspomnialas-niestety wrocili juz do kraju;-(.Ale od niej wiem , ze to bardzo dobra szkola katolicka, niewielka, i z tego co pamietam jest tam klub dla dzieci.Zatem przypuszczam ze dostanie sie do szkoly moze byc trudne, zalezy to od ilosci wolnych miejsc w danym oddziale, szkoly katolickie maja ograniczona liczbe miejsc.Zatem moja rada jak juz bedziesz wiedziala ze tutaj przyjezdzasz zloz jak najszybciej podanie w szkole, tam rowniez podpowiedza ci gdzie sa inne szkoly katolickie...
zycze powodzenia i gdybys jeszce miala jakies pytania pisz do mnie na priva chetnie pomoge..;-))

gosiulek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączyła: 6 maja 2008, 12:28
Lokalizacja: bIRMINGHAM-BYDGOSZCZ
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nikaika » 7 cze 2009, 21:05 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

wielkie dzieki za wsparcie. Odezwe sie jak juz podejme jakies kroki...musze wszystko dokladnie przemyslec i sprawdzic czy mam szanse na te szkole.

nikaika
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 6 cze 2009, 15:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 8 cze 2009, 21:31 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

Niekoniecznie sie upieraj przy szkole katolickiej.
Tu masz ranking szkol w Bham:
http://news.bbc.co.uk/1/shared/bsp/hi/e ... ml/330.stm

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nikaika » 9 cze 2009, 08:35 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

Ja sie nie upieram przy katolickiej ale w tej okolicy ta wydaje sie byc na poziomie. Potzrzbuje cos w promieniu 1mila od zamieszkania i z info ktore udalo mi sie do tej pory zdobyc w poblizu sa 3 szkoly z czego ta "za plotem" niemalze wypada w rankingu fatalnie...no i z uwagi na okolice jakos mnie to nie dziwi...chce zeby moje dziecko kiedys poszlo na studia jak ja i nie chce zeby wychowywala ja ulica jak coponiektore dzieci w okolicy...

Nie znam dobrze BMH ale bylam niejednokrotnie wlasnie tam Eringhton a raczej Gravelly Hill i towarzystwo jest bardzo mieszane....ale moze sie myle :?:

nikaika
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 6 cze 2009, 15:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 10 cze 2009, 05:20 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

nikika to czy wychowa dziecko ulica to zalezy od ciebie a nie od tego dzo jakiej ono chodzi szkoły, moje dzieci chodza do katolickich i to niejest wiez mi wykładnik oazy miłosci i dobra w primary no ok moze i jeszcze ale potem ,,,,ci..a i paki robia co chca a sa katolikami o dziwo panuje bezprawie a szkola tak naprawde sobie nie radzi z problemem probuje i owszem choc tyle,\kario podał namiary poszukaj poszperaj i najlepiej jak sama sie przekonasz zawsze mozesz przeniesc pocieche do innej szkoły
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nikaika » 10 cze 2009, 08:19 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

A co to sa ci..a i paki ??? to chyba nie po Polsku ani Angielsku.

Obecnie moje dziecko chodzi do szkoly katolickiej z dobra reputacja i widze, ze klada nacisk na:
a) dobre mniery
b) dyscyplina
c) tolerancje wobec innych narodowasci i religii
d) wpajanie dzieciom ze warto sie uczyc
e) ze szkola to przyjaciel nie wrog i dzieci powinny ja lubic

Mnie to wystarcza na poczatek. I nie zgadzam sie ze szkola dziecka nie wychowyje. Dziecko spedza tam 2/3 swojego dnia i bardzo wazne jest srodowisko w jakim spedza czas.

Ilona co masz na mysli mowiac ze panuje "bezprawie"?

nikaika
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 6 cze 2009, 15:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 10 cze 2009, 08:38 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

Nikaika, wielu uzywa takich obrazliwych okreslen Hindusow, Pakistanczykow, Arabow itp.
A mnie mrozi, jak by moje dziecko mialoby sie przyjaznic z dziecmi o podejsciu Ilonek (a rodzice "taka tolerancje" wdrukowuja od malego)....
Szkoly chetnie wspolpracuja z rodzicami, na wolontariat drzwiami i oknami pchaja sie i ci rodzice i studenci, pod warunkiem, ze szkola jest dosc dobra, przyjazna...
Z wlasnego doswiadczenia, warto wybrac kilka szkol z gornej polki, przyjechac, zamieszkac na tymczasowo i wtedy obejrzec otoczenie, porozmawiac z dyrekcja, rodzicami.
Wtedy dopiero decydowac o wyborze.
My korzystamy z publicznej szkoly, malej ( w warunkach Bham to ok. 230 dzieci, przy 7 klasach), ze swietnym zespolem nauczycieli, wsparciem pedagogicznym, wspolpraca dzieci i rodzicow z wielu narodowosci i nie zamienilabym tej szkoly na zadna inna.
Tym bardziej, ze jestem na swiezo po rozmowach ze znajomymi, ktorych dzieci poszly do szkoly w ubieglym roku (zapomnialam dodac, w Polsce), rozdzwiek jest przerazajacy....
Trzymam kciuki za przeprowadzke !

PS. Jak w czyms mozna pomoc, odezwij sie na priva.
Ostatnio edytowano 10 cze 2009, 16:36 przez karjo, łącznie edytowano 1 raz

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nikaika » 10 cze 2009, 09:19 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

karjo napisał(a):wielu uzywa takich obrazliwych okreslen Hindusow, Pakistanczykow, Arabow itp.
A mnie mrozi, jak by moje dziecko mialoby sie przyjaznic z dziecmi o podejsciu Ilonek (a rodzice "taka tolerancje" wdrukowuja od malego)....


Jestem zazenowana i wstyd mi , ze padaja takie okreslenia na kogokolwiek. Ludzi nie oceniam nigdy po kolorze skory czy wyznawanej religii.
Podpisuje sie pod cytowanym zdaniem karjo.

Poziom szkoly nie oznacza dla mnie ilosc dzieci polskich w placowce.

nikaika
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 6 cze 2009, 15:53
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 10 cze 2009, 19:29 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

napewno macie racje w ocenie mojej osoby
ale wiezcie mi wasze dzieci beda chodzic do szkoly sredniej a tam naprawde jest juz inaczej moje mlodsze chodzi do primary i jestesmy zadowoleni natomiast straszego syna niedawno jak miesiac temu przez 3 tygodnie policja odprowadzala do domu 2 lata temu bylo to samo niemial problemu z innymi nacjami tylko hindusi i pakistanie dokuczali i wyzywali sie jak mogli.zglaszalm to setki razy i nic wkoncu powiadomilam policje i zawiesili uczniow inny przyklad chlopcy moga mowic w klasie po pakistansku i hindusku czy jak ich tam zwa natomiast po polsku nie wolno!! bo pani cie karnie zostawi w piatek po szkole.
niech cie kochana nie mrozi bo pomimo tego moje dzieci niemaja wielu polskich znajomych i bywaja unas dzieci i nnego koloru skory i wyznania w domu i jest naprawde ok ale mysle to trzeba troszke zasmakowac a potem oceniac innych i ich dzieci jak waszym dziala by sie krzywda mysle ze reakcja bylaby podobna.
i oczywiscie zgadazam sie jak najbardziej ze obecnosc polakow nie oznacza poziomu w szkole mlodszego dziecka jest troje polakow i szkola na medal,jesli kogos obrazilam lub urazilam w jakikolwiek sposob przepraszam, jestescie rodzicami , zadza wami rowniez emocje...zycze powodzenia i pozdrawiam
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 11 cze 2009, 13:45 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

Ilonek, tu nie chodzi wlasnie o emocje, ale by pomoc dziecku. I sama wiesz, ze sa szkoly i szkoly, rozni rodzice sie trafiaja.
Sek w tym, by dobrac dobra szkole, a jesli zle sie dzieje, to dac dziecku wsparcie, mowic o tym glosno, ewentualnie przeniesc do innej szkoly.
Secondary school, to jeszcze dzieciaki, w najgorszym dla nich okresie ;).
Zreszta, Handsworth i pare innych dzielnic ma taka opinie, ze nie dziwia mnie problemy w szkole... Tylko po co tam siedziec?

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ilonek » 11 cze 2009, 14:20 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

Kajro wspieram moje dziecko jak tylko moge, a emocnije sa niestety niezalezne od nas poprostu pojawia sie taka zlosc i zal no ale jak mowisz trzeba o tym glosno mowic.Naszczescie nie wszyscy sa tacy zli i jak sie da to wszystko jakos ogarnac to jest ok .
Pozdrawiam :smile:
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nikaika » 12 cze 2009, 08:19 Re: Co robicie z dzieckiem po szkole

Z tego co widze Irlandia jest zupelnie inna.
Tu wogole nie ma problemow, o ktorych wy mowicie. Sa szkoly lepsze i gorsze ale nie ma rejonizacji , obowiazuje zasada: first come first serve. Dlatego rodzice dzieci woza po calym miescie.
Generalnie ludzie wola jak najdalej od rodzin zyjacych z socjala i wcale mnie to nie dziwi. Nie ma natomiast uprzedzen rasowych. Moja corka ma w klasie rozne narodowaosci ale ludzie sa naprawde na poziomie. Ma tez w klasie 2 dzieci Irlandzkich z sociala i bez urazy ale z kilometra to widac.
Co do samego watku i opieki po szkole, to widze ze w UK jest to o wiele latwiejsze.

nikaika
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 6 cze 2009, 15:53
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO