Skaza Białkowa

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 maja 2010, 15:14 Skaza Białkowa

Mam pytanko jak objawia się skaza białkowa? Czy mozliwe jest by dziecko w piątym miesiącu dostało nagle?
Moj syn od 2 tygodni zaczał miec zaczerwienienia w zgięciach nóg, na pupie i na plecach, teraz to na plecach wyglada jakby miał poparzenia normalnie place czerwone i na tym taka łuszcząca sie skóra ,kolezanka spojrzała i powiedziała ze to chyba skaza białkowa, jak tak to jak to wyleczyć ? Gdzie iść z dzieckiem do GP czy gdzie indziej? Dodam ze karmię piersią i jem zawsze to samo nic nowego nie wprowadziłam do swojej diety.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 20 maja 2010, 15:23 Re: Skaza Białkowa

malaroksi nikt Ci nie odpowie na to pytanie nie widzac dziecka. idz do lekarza.
jak sa to placki z luszczaco sie skora to pewnie egzema. ale nie ma co gdybac. nikt z nas diagnozy Twojemu syniowi nie postawi ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez madzienka5 » 20 maja 2010, 16:10 Re: Skaza Białkowa

hej;)idz do Gp z maluszkiem;) ja akurat bylam w plidostalam masc od polskiego lekarza ktora w momencie pomogla

madzienka5
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 35
Dołączyła: 21 lis 2008, 21:58
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 20 maja 2010, 16:56 Re: Skaza Białkowa

malaroksi moj synek tez dostal nagle, pomoglo jak wyeliminowalam produkty mleczne ze swojej diety jak karmilam piersia, ale to bylo dawno. Pozniej jemu tez nie podawalam mleka i przetworow, ale czasami ciezko uniknac wiec wysypka dalej byla.
W Polsce bylismy u wielu lekarzy alergologow i doradzali tylko diete i drogie masci sterydowe, ktore pomagaja, ale maja szkodliwy wplyw na skore. W UK nasza GP przepisala malemu masc z wyciagiem z sosny i jakas lekka masc sterydowa jakby bylo bardzo zle, ale tej mocnej masci nie musielismy uzywac.
Syna kapiemy w produktach Johnsona, plus niekiedy ta natluszczajaca masc z sosenki i juz jest dobrze. Moze jesc jogurty, mleko, sery itd i wydaje mi sie ze juz mu przeszlo.
Polecam wiec wizyte u GP jak najszybciej zeby synek sie nie meczyl.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 20 maja 2010, 17:43 Re: Skaza Białkowa

malaroksi, usun cale bialko z diety i obserwuj malucha.
u mojej przyjaciolki cireczki pojawily si e takie wlasnie placki w 3 mcu;/ i to byla skaza bialkowa ktora przeszla jej w 7 mcu
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 39
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Maciej 25 » 20 maja 2010, 18:13 Re: Skaza Białkowa

hej!!
szybciutko do lekarza bo skazę białkową można łatwo pomylić z atopowym zapaleniem skóry co w efekcie jest dość grożne.
P.S.Żona każe mi tu wkleić foto skazy białkowej u 5,5 miesięcznego dziecka na policzku ale niestety nie wiem jak. :sad:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posty: 117
Wiek: 39
Dołączyła: 9 mar 2010, 12:38
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 20 maja 2010, 18:13 Re: Skaza Białkowa

Moja mala dostala skazy w 4 miesiacu zycia. Z tym ze ja karmilam butelka to zmiana mleka no i na poczatku uzywalam Oilatum, emulsja do kapieli i soft krem, a jak sie wyglad skory poprawil powrocilismy do wczesniej uzywanych kosmetykow Bambino :) Oprocz produktow mlecznych calkowicie musisz wyeliminowac kurze jaja i najlepiej drob w ogole, tak mi poradzila pani alergolog. Jesli nie da sie to calkowicie uniknac drobiu to lepiej wybierac indyka niz kurczaka, a juz w ogole najlepiej to tylko miesko z krolika...
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Maciej 25 » 20 maja 2010, 18:18 Re: Skaza Białkowa

Udało się . tak wygląda skaza białkowa.

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 19:19 ]
klikają na czarne zdjęcie, wyświetli się mam nadzieję w nowym oknie .

[ Dodano: Czw Maj 20, 2010 19:26 ]
"dolegliwości skóry to : zaczerwienienie, nadmierna suchość, świąd, złuszczanie naskórka. Takie objawy to atopowe zapalenie skóry. "-wyczytane na Wizaż.pl.
Załączniki
Olivka014.jpg
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posty: 117
Wiek: 39
Dołączyła: 9 mar 2010, 12:38
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 maja 2010, 19:42 Re: Skaza Białkowa

dzięki wszystkim za odpowiedzi JAK JA NIE LUBIE CHODZIĆ DO LEKARZA...
Najpier wyeliminuje bialko z diety zwłaszcza krowie mleko i poczekam tydzień, jak nie zejdzie to rusze sie do tego WSZECHMOCNEGO GP .
Maciej oj bardzo strasznie to wygląda na tym zdjęciu, moj ma takie bardziej rózowe te placki i suche coś się boję ...
A co to jest to Azotope zapalenie skóry?
Agg jutro zrobie mu zdjecie i wkleje ty jesteś pielegniarką wiec moze coś ci chociaż ze zdjecia sie uda wyczytać :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 20 maja 2010, 20:30 Re: Skaza Białkowa

malaroksi napisał(a):Agg jutro zrobie mu zdjecie i wkleje ty jesteś pielegniarką wiec moze coś ci chociaż ze zdjecia sie uda wyczytać :)

asystentka :wink:
ale spoko, jesli to egzema lub tezj atz to jest to powszechne i maja to i dorosli i dzieci. z tym sie po prostu zyje. sa okresy "uspienia" i mozna to pomylic z wyleczeniem, po czym znow powraca. egzema moze sie nasilac na tle alergenow (i tu moze byc wszystko, takze ciezko o wykrycie). niestety choroba potrafi byc paskudna :sad:
a jesli to skaza to wiadomo, o eliminacje latwiej.
dziewczyny na pewno Ci doradza na podstawie wlasnych doswiadczen, ale do lekarza i tak idz. nawet jak od razu nie pomoze to "wydreptasz" sobie/Wam sciezke do specjalisty ;)
aha i sie nie stresuj (wiem, latwo sie mowi) :wink: choroby skory sa bardzo upierdliwe. A tym bardziej nas martwia bo sa widoczne i ciagle o sobie przypominaja :neutral:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Maciej 25 » 20 maja 2010, 20:32 Re: Skaza Białkowa

http://www.apsik.pl/pages/dzieci/atopowe_zapalenie.php
mam nadzieję że pomogę.
ale moim zdaniem jest to skaza białkowa.
Zrób tj.napisałaś,jeśli nici z tego to do lekarza.
pozdrawiam Kinga.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posty: 117
Wiek: 39
Dołączyła: 9 mar 2010, 12:38
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 20 maja 2010, 21:42 Re: Skaza Białkowa

Maciej 25, no tak pomogłeś. Ale czytając ten artykuł tak się wystraszyłam ze przejrzałam już chyba wszystkie możliwe strony i troche mi ulżyło, bo myślę że to w naszym przypadku będzie tylko skaza białkowa ... :) Przestane jeść rano płatki z mlekiem krowim tylko z sojowym , no i zaopatrzę się w dobry krem nawilżający dla małego, do tej pory używałam tylko oliwki do kąpieli ale myśle że powinnam używać jakiegoś kremu albo balsamu. Jaki byłby najlepszy na taką suchą podrażnioną skórę?
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 20 maja 2010, 22:37 Re: Skaza Białkowa

malaroksi, uwazaj na mleko sojowe, bo soja tez jest silnym alergenem, i przy skazie bialkowej nie mozna jesc niestety prawie niczego , od jajek jogurtow po sery itd;/
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 39
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 21 maja 2010, 10:58 Re: Skaza Białkowa

Jak pisalam juz wyzej ja uzywalam Oilatum, emulsja do kapieli i krem, swietnie sie sprawdzily, skora szybko powrocila do pierwotnego stanu, sa to dosc drogie kosmetyki ale naprawde warte swojej ceny
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 21 maja 2010, 16:10 Re: Skaza Białkowa

ewela119, ja tez oilatum ozywam, maly po porodzie sie luszczyl strasznie i mial sucha skore, po paru kapielach wszystko przeszlo,do dzis uzywam tych kosmetykow:)
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 39
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO