Skaza Białkowa

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 maja 2010, 20:17 Re: Skaza Białkowa

Ok tak jak pisałam wczoraj zrobiłam zdjecia, ale nie są zbyt widoczne te plamy na plecach. Chociaż dziś byłam cały dzien na ogrodku z dziecmi i posmarowałam małego oilatum i niedawno jak go wykąpałam to ma całe plecy czerwone jakby spalone od słonca a był w cieniu cały czas ...
agg dzieki za wiadomosc poobserwuje to jeszcze te pare dni( odstawiłam mleko krowie) i jesli bedzie bez zmian lub gorzej (po dzisiejszym dniu mam wrazenie ze jest gorzej) udam sie do GP .
Załączniki
312.JPG
W zgięciach nóżek i rączek
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 21 maja 2010, 20:19 Re: Skaza Białkowa

Nie jestem specjalistka i nie znam sie na tym ale czytalam opinie ze jesli nic sie ze skora dziecka nie dzieje to lepiej nie uzywac Oilatum tylko jakies inne, "zwykle" kosmetyki. Ja uzywalam Bambino :) Troche wlasnie ze wzgledu na to co wyczytalam ale glownie ze wzgledu na to ze w pl sa one dosc drogie niestety :/
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 21 maja 2010, 20:19 Re: Skaza Białkowa

jedno mi weszło teraz drugie
Załączniki
313.JPG
na pleckach ale mało widoczne
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez pawelanisia » 21 maja 2010, 20:21 Re: Skaza Białkowa

Hej.Polecam Balneum-dużo lepsze od Oilatum.Emulsja do kapania i przede wszystkim dużo,dużo nawilżania-nawet kilka razy dziennie.No i lekarz obowiązkowy-niestety.Pozdrawiam i trzymam kciuki.Aha dobrze jest wyeliminować na jakieś czas płyny do płukania i ostre proszki do prania.Zastąpić płatkami mydlanymi.Kąpać w rumianku i innych sposobach domowych

pawelanisia
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 4 paź 2007, 11:21
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 21 maja 2010, 21:13 Re: Skaza Białkowa

pawelanisia napisał(a):Kąpać w rumianku i innych sposobach domowych

byle nie w ruminku ani innych "ziolach" :!: nie przy alergii :!:
najlepszej w takiej sytuacji sa emolienty.
na szybko dwa linki
http://www.patient.co.uk/health/Emollie ... Eczema.htm
http://www.nhs.uk/conditions/emollients ... ction.aspx
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 maja 2010, 22:12 Re: Skaza Białkowa

Juz Stańczyk stwierdził, że w narodzie najwięcej jest lekarzy...

malaroksi, Ty się nie zastanawiaj, tylko bukuj wizytę u lekarza. Tutaj, albo jak im nie ufasz - w Polsce. To jest Twoje dziecko, które kochasz nad życie. Chcesz na nim eksperymentować? Up to you, jak mawiają starzy górale. Ale tutaj - ile wypowiedzi tyle zdań.

Na Twoim miejscu zaufałbym lekarzowi (-om jeśli nie ufasz jednemu).

Pozdrawiam i nie polecam żadnych kosmetyków/leków/kąpieli

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 21 maja 2010, 23:26 Re: Skaza Białkowa

Malaroksi,moj Marcelus mial podobne krostki jak Twoj Grzesiu ma.A te pod kolankiem wyglada jakby na pokrzywke,ale to tez moze byc na skaze bialkowa,bo ona miedzy innymi pojawia sie na zgieciach wlasnie a i sprawdz czy nie ma za uszkami. Co do krostek to pewnie pamietasz jak ja pisalam,ze u nas malemu caly czas nie schodza itd.no i nikt mi na to nic nie poradzil,wiec sama postanowilam wyeliminowac mleko krowie i jego przetwory i Marcelek juz nie ma ani jednej krostki.Teraz jak mu sloiczki podaje to tez wszystko co nie zawiera krowiego mleka.No i przez jakis czas kapalam go w wodzie bez zadnych dodatkow,nic do cialka nie uzywalam podczas kapieli i nic do wloskow.Tak wiec,sprobuj wyeliminowac mleko krowie i jego przetwory,na soje tez uwazaj(ja probowalam malego dokarmiac tym mlekiem sojowym modyfikowanym i tez po nim mial krostki),z tego co slyszalam to najlepsze kozie mleko.Mozesz je w Asdzie kupic(akurat tam widzialam,w innych sklepach tez powinno byc).No i na jakis czas odstaw wszelkie kosmetyki do kapieli.Mozesz sprobowac zrobic krochmal.A w ogole drapie sie malutki??Po odstawieniu tych produktow z mleka to dopiero po okolo tygodniu zobaczyc bedziesz mogla czy jest jakas roznica,jezeli nie to idz do lekarza.Mam nadzieje,ze Twoj lekarz Ci poradzi cos.A i czy nie wprowadzilas jakichs zmian w praniu ciuszkow??Mam na mysli proszek,plyn czy tez pranie doroslych ciuchow z ubrankami dzieciecymi.
bogini8,po porodzie to chyba wszystkie dzieci maja sucha skore,luszczaca sie,wiec to jest normalne.
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 22 maja 2010, 06:59 Re: Skaza Białkowa

kindzulinaa napisał(a):Mozesz sprobowac zrobic krochmal.

krochmal wysusza skore, wiec w tym wypadku jak najbardziej NIE stosowac :wink:

AdamBoltryk napisał(a):Juz Stańczyk stwierdził, że w narodzie najwięcej jest lekarzy...

szczegolnie wsrod matek-polek :-D

AdamBoltryk napisał(a):i nie polecam żadnych kosmetyków/leków/kąpieli

no i dobrze skoro nie wiesz co moze pomoc :-D
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 maja 2010, 13:10 Re: Skaza Białkowa

agg napisał(a):
AdamBoltryk napisał(a):i nie polecam żadnych kosmetyków/leków/kąpieli

no i dobrze skoro nie wiesz co moze pomoc :-D

słowo-klucz... Rozumiem, że dla Was eksperymenty w tylu "MOŻE to pomoże" są normalne. OK
Mój młodszy też miał skazę - dłuuuuuugo. I też stosowaliśmy różne specyfiki, włącznie z maściami sterydowymi. I mógłbym tutaj wymienić kilka z nich. Ale wszystko było zaaplikowane przez lekarza.
Powodzenia w eksperymentowaniu i dojściu za daleko (czego nie życzę). "Gdyby Pani przyszła wcześniej..."

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 22 maja 2010, 19:06 Re: Skaza Białkowa

adam, chyba nie czytasz moich postow uwaznie :?: :roll:
bo gdyby bylo inaczej to wiedzialbys, ze juz na poczatku radzilam, zeby malaroksi poszla do lekarza :!: tu na forum, przynajmniej od mojej osoby sa tzw "luzne rady", jesli wiem co moze pomoc - radze, jesli nie - siedze cicho. i nie jest to zadne eksperymentowanie. chociaz chyba wiem o co ci chodzi... bo jak czytam inne fora to wiekszosc postow zaczyna sie "sprobuj to, moze pomoze, moje dziecko to mialo i bylo lepiej..." itp. ja na szczescie nigdy nie musialam szukac porad na forum, ale wiekszosc mlodych mam to robi i stosuje sie do nich...
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 22 maja 2010, 20:43 Re: Skaza Białkowa

Hej no nie ma co sie wykłócać bo każdy kto cokolwiek odpiasał ma coś racji. Ja sie nie uchylam od pojscia lekarza tylko chciałam zapytać orientacyjnie bo jeżeli koleżanka na pierwszy rzut oka powiedziała ze to skaza to chciałam sie upewnić czy faktycznie to może być to. Miałam wyeliminować mleko itd ale kurcze do kawy rozpuszczalnej nie dam rady inaczej jej nie wypije no i dziś z 3 lody pochłonęłam bo tak goraco bylo. W poniedziałek jade do GB niech spojrzy i coś powie wtedy dopiero zaczne eliminować bialko lub robić inne rzeczy. Ps bede tak naprawde pierwszy raz z dzieckiem u GP nie wiem czy jak w poniedzialek pójdę to mnie zapisza na jakiś termin czy w tym samym dniu mnie przyjmą , no i jeżeli GP spojrzy i powie its NORMAL to jak jest skaza białkowa po angielsku żeby się zapytać czy to nie to przypadkiem. Dziś mały ma juz chrostki na brzuszku i sie strasznie drapie. A i jeszcze jedno jak poprosze o recepte na jakieś emoliety to czy GP mi może odmowić czy musi mi wypisać ?
ALE SIĘ STRZASKAŁAM DZIŚ NA SŁONCU JESTEM CZERWONA JAK RAK OJ BEDE PŁAKAŁA W NOCY :)
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 22 maja 2010, 21:07 Re: Skaza Białkowa

malaroksito czy Was przyjma zalezy tylko i wylacznie od zasad panujacych w Twojej przychodni :wink:
GP moze przepisac emolienty, po prostu mu to zasugeruj ;) nie wiem jaki jest Wasz lekarz, czy sam wychodzi z propozycja i jest "otwarty", czy trzeba sie o wszystko prosic :roll: argumentuj tym, ze synek w zwiazku z wysypka ma sucha skore i czym by Ci radzil go smarowac, on Ci odpowie, a Ty spytaj sie czy moze Ci dac recepte :wink: (ale instruktarz, co?)
a zapomnialam jeszcze, czy Maly ma jeszcze inne "dolegliwosci"?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 22 maja 2010, 21:17 Re: Skaza Białkowa

malaroksi Nie powinnaś mieć problemów z receptą na emolienty i inne maści, leki, wiec spoko :wink: Jeśli zaczęło swędzieć to, jak najszybciej idź do lekarza! Mój mały ma egzeme (nie wiadomo na co :roll: ) bardzo wszystko się pogorszyło jak zaczął się drapać! Proś o szybką reakcję, żeby nie doszło do zakarzenia, jak w naszym przypadku :roll: :sad: Mój GP naszczęście w momencie, kiedy zrozumiał, że nie da rady sobie sam, dał skierowanie do pediatry a ten do dermatologa. Niestety wszystkie procedury za długo trwały i synio się namęczył przez to. To było ponad rok temu, teraz mamy juz tylko sporadyczne problemy ze skórą. Powodzenia!!!
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 22 maja 2010, 21:29 Re: Skaza Białkowa

Jesli chcesz sie zapytac o to czy to moze byc od mleka czy produktow mlecznych to mozesz powiedziec milk inrolerance badz tez dairy product intolerance.
Upal,upal i jeszcze raz upal.Mnie dzisiaj caly dzien glowa boli :( Pozdrawiam i zycze milej niedzieli :)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez pawelanisia » 23 maja 2010, 16:37 Re: Skaza Białkowa

agg napisał(a):krochmal wysusza skore, wiec w tym wypadku jak najbardziej NIE stosowac
Kobiteo od kiedy krochmal wysusza skóre???Chyba,ze w proszku!!!! Krochmal to jeden z najlepszych sposobow na sucha skore!!!!Pod warunkiem,ze nie ma sie alergii na skrobie

pawelanisia
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączyła: 4 paź 2007, 11:21
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO