Jaki wózek wybrać?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 9 lut 2011, 20:13 Re: Jaki wózek wybrać?

bogini8,ja pisze jakie jest moje zdanie na ten temat.
Nie widzialam osobiscie takiej spacerowki,zeby calkiem plasko dziecko lezalo tak jak w gondolce,a jak sa takie spacerowki to spoko.
Moj pierwszy syn sie urodzil w same lato i lezal w gondolce.
Nie raz widzialam jak kobieta prowadzi spacerowke a w niej takie malenstwo na wpol
lezace mi sie ten widok nie podobal.Moze dlatego,ze w Polsce widzilam dzieci w gondolkach od malego.
A tez rzadko sie tu zdarza zeby wozki mialy przekladana raczke i nie wyobrazam sobie zebym takiego malestwa nie widziala jak prowadze wozek.
Kazdy kupuje to co mu odpowiada i co sie podoba ;-)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 lut 2011, 20:34 Re: Jaki wózek wybrać?

Ja bym sie bala ze takie malenstwo ze spacerowki mi sie wyslizgnie i wypadnie :roll: Moja mala sie urodzila pod koniec wrzesnia wiec dopiero jakos pozna wiosna kupilam jej spacerowke. Natomiast najwiekszym bezsensem dla mnie sa wozki z nakladanymi fotelikami na wierzch i to o czym juz kiedys pisalam, angielki w autobusach z dzieciaczkami powsadzanymi w te foteliki kiedy mogloby to dziecko spokojnie lezec w gondolce albo chociazby w tej spacerowce :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 9 lut 2011, 20:44 Re: Jaki wózek wybrać?

Każda spacerówka ma pasy bezpieczeństwa, nie ma możliwości wyślizgnięcia , Ja również miałam graco travel system i spacerówka była rozkładana do samego końca że dziecko mogło spokojnie leżeć na płasko, należy tylko zwracać uwagę przy wyborze czy jest od urodzenia czy od 3 miesięcy itd Każdy wózek który jest w sprzedaży jest atestowany i dopuszczony do sprzedaży więc w żadnym krzywda się dziecku nie stanie jeżeli będzie się użytkować tak jak należy, każdy musi sobie sam wybrać co mu się podoba wizualnie, cenowo, wagowo, gabarytowo itd
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 9 lut 2011, 22:19 Re: Jaki wózek wybrać?

ewela119 napisał(a):Natomiast najwiekszym bezsensem dla mnie sa wozki z nakladanymi fotelikami na wierzch

no nie taki znowu bezsens :wink:
tez nie podobaja mi sie niemowlaczki wcisniete w fotelik na spacerze... :roll:
ale z drugiej strony co w tym zlego... wszyscy bylismy wozeni w wozkach glebokich, na plasko, nie bylo chodzikow i innych wynalazkow a ile z nas miala/ma plaskosotopie czy skrzywienie kregoslupa :wink:
kindzulinaa napisał(a):Nie widzialam osobiscie takiej spacerowki,zeby calkiem plasko dziecko lezalo tak jak w gondolce,a jak sa takie spacerowki to spoko.

wszystkie wozki mojej corci oprocz ostatniego (zappa) rozkladaly sie na plasko. baaaa, nawet podnozek sie podnosilo, zeby nozki nie zwiasly :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 lut 2011, 22:44 Re: Jaki wózek wybrać?

agg napisał(a):ale z drugiej strony co w tym zlego... wszyscy bylismy wozeni w wozkach glebokich, na plasko, nie bylo chodzikow i innych wynalazkow a ile z nas miala/ma plaskosotopie czy skrzywienie kregoslupa


Nawet nie to mialam na mysli, chodzilo mi bardziej o wygode dziecka, przeciez ono takie wcisniete i pozapinane w pasy napewno nie czuje sie komfortowo a przeciez o to chyba przede wszystkim chodzi. Co do chodzikow to ja jestem przeciwniczka, moja corka nie miala i kolejne dziecko tez napewno nie bedzie mialo, ale jak kto woli...
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 9 lut 2011, 23:17 Re: Jaki wózek wybrać?

malaroksi napisał(a):spacerówka była rozkładana do samego końca że dziecko mogło spokojnie leżeć na płasko, należy tylko zwracać uwagę przy wyborze czy jest od urodzenia czy od 3 miesięcy
otoz to:)
ewela119 napisał(a):Nawet nie to mialam na mysli, chodzilo mi bardziej o wygode dziecka, przeciez ono takie wcisniete i pozapinane w pasy napewno nie czuje sie komfortowo a przeciez o to chyba przede wszystkim chodzi.

moj syn nigdy nie byl wcisniety w pasy zaczelam go zapinac dopiero teraz jak jezdzi na siedzaco, wczesniej mial zapiety tylko taki pas miedzy nogami i nigdy nie zdarzylo mi sie zeby nawet prawie sie wyslizgnal. w zime jezdzil ez pasow a w dopinanym do spacerowki spiworze i tez nie mial prawa wyleciec....
co do chodzikow ja tez jestem przeciw moj synio nie ma chodzika , ma tylko taki wozek zaawke do pchania first steps walker czy jakos tak. i sobie pcha tak po domu albo po tarasie jak mu sie zachce:))
po chodzikach dzieci czesto np na palcach pozniej chodza co niestety nie jest dobre dla kregoslupa.
kindzulinaa napisał(a):Moze dlatego,ze w Polsce widzilam dzieci w gondolkach od malego.
no wlasnie o od malego nam wpajano ze gondolka jest tylko dobra , albo ze trzeba czapke nosic non stop i rajtuzki pod spodniami...:D nawet jak lekki wiaterek wieje itd itp. po to kazdy ma swoje zasady, instynkt i kazdy robi po swojemu :))
ewela119 napisał(a):Natomiast najwiekszym bezsensem dla mnie sa wozki z nakladanymi fotelikami na wierzch
czemu? na spacerach uzywalam normalnie wozka fotelik mialam nakladany na wozek jak jechalam gdzies i szlam do sklepu np. czy mosialam gdzies szyko wyskoczyc . czasami sie przydaje a foteliki tak sa wyprofilowane ze dziecku krzywdy nie robia...przez 9 mcy dziecko w brzuchu jest zwiniete w klebek , pozniej tez lubi byc np z mama w chuscie, bujawce , kolysce,koszyku czy wlasnie foteliku bo czuje sie bezpiecznie:) wszystko z umiarem i wszystko jest dla ludzi.

[ Dodano: |9 Lut 2011|, o 23:20 ]
kindzulinaa napisał(a):A tez rzadko sie tu zdarza zeby wozki mialy przekladana raczke i nie wyobrazam sobie zebym takiego malestwa nie widziala jak prowadze wozek.
ja niewidzialam i krzywda mu sie nie dziala, jak bylo trzeba zajrzalam do neigo...a od pol roku i tak by jezdzil do mnie tylem bo lubi ogladac swiat i jest ciekawski:)
a wozkow z przekladana raczka widzialam sporo w roznych sklpekach i roznych marek do wyboru. nie powiem do koloru bo z tym akurat tu licho albo czarne albo szare:D duza kolorystyka to chyba tylko z marki bugaboo;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 lut 2011, 10:05 Re: Jaki wózek wybrać?

Moja mlodsza siostra (ktora jest tylko rok starsza od mojej corki) uzywala chodzika i nauczyla sie w nim chodzic bokiem bo tak jej bylo latwiej i pozniej wyjeta z niego przerwacala sie bo tez probowala chodzic bokiem i bardzo dlugo nie potrafila utrzymac rownowagi. Moja corka miala stycznosc z chodzikiem tylko raz jak moja mama ja wlozyla do tego po mojej siostrze ale ona zdecydowanie wolala raczkowac, pobawila sie troche zabawkami ale o tym zeby sie w nim przemieszczala nie bylo mowy.

bogini8, te wozki z fotelikami nakladanymi na spacerowke moze i sa ok na krotkie zakupy chociaz jak dla mnie wydaja sie za duze wole takie z fotelikiem wpinanym na rame wozka, ale chodzilo mi o to ze bardzo czesto widuje kobiety np w autobusach czy na spacerze w parku z takim wlasnie fotelikiem nalozonym na spacerowke, dziecko w foteliku i jeszcze pod folia co jak dla mnie jest bez sensu, oczywiscie nikt sie nie musi ze mna zgadzac ;)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agniecha » 10 lut 2011, 10:54 Re: Jaki wózek wybrać?

A ja do tej pory mialam zwykla spacerówke Hauck czy cos takiego ale mi sie rozkraczyla.Kólka wypadaly i pod ciezarem qdziecka wygiol sie po prostu.Na juz potrzebowalam wózka zeby na spacery chodzic. I tak zaczelam szukac w necie sklepów z wózkami u mnie w miescie ale jak na zlosc ani jednego takiego.No to zostala asda,argos i tesco.W argosie nie mieli na stanie takiego jaki mi sie podobal,w tesco trzeba bylo czekac 3 dni na dostawe.Dotarlam do asdy.Byly jakies tam spacerówki ale jakies tam male.I byl czerwony trzylokowy.Red Kite.Mój sie uparl zeby go brac bo juz nie bedzie jezdzil za wózkami.No i wzielam chociaz nie podobal mi sie zbytnio.I wiecie co...Taki zwylky wózek a jest swietny.Tak leciutko sie prowadzi(choc wózek nie jest za lekki),Kosz jest duzy.kola duze,z przodu skretne(jedno podwójne).Nawet rozklada sie basrdzo plasko.i ma podnózek co czasem przypomina gondolke.Kosztowal £80 a przy kasie okazalo sie ze kosztuje £50.Takze polecam go.Male dziecko spokojnie moze sobie w takim wózku spac.Podnózek mozna podniesc tak wysoko ze dzidzia napewno nie wypadnie.Do kompletu byl spiworek i folia przeciwdeszczowa.Pozdrawiam
Avatar użytkownika
agniecha
Rozeznany
 
 
Posty: 144
Wiek: 33
Dołączyła: 20 wrz 2009, 11:55
Lokalizacja: wigan
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malpa3000 » 10 lut 2011, 19:24 Re: Jaki wózek wybrać?

Dziękuje Wam bardzo za rady. Jednak zdecyduję sie na 3in1 travel system, lepiej mieć gondole nawet jak rzadko będe z niej korzystać niż nie mieć i narzekać, że by się przydała.

pozdrawiam

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posty: 122
Dołączyła: 1 sty 2010, 21:10
Reputacja: 17
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO