najlepsze mleko

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez Martyna20 » 6 sty 2010, 09:07 Re: najlepsze mleko

w takim razie jak moja corcia ma 1,5 miesiaca to moge bez problemu podac jej aptamil 1 ? ( karmie piersia ale wydaje mi sie ze ona sie tym nie najada) - mleko leci jak chce jeden dzien leci ladnie a nastepnego dnia wogole go nie ma .. wiec musze miec cos awaryjnego ..
Avatar użytkownika
Martyna20
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 35
Dołączyła: 18 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 6 sty 2010, 09:46 Re: najlepsze mleko

Martyna20, najada sie najada nie mieszaj dziecku. poczytaj sobie ten artykuł a zrozumiesz. http://www.biomedical.pl/dziecko/proble ... y-232.html
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Martyna20 » 6 sty 2010, 11:53 Re: najlepsze mleko

ale nie zrozumialas mnie. Mowie ze potrzebuje cos awaryjnego bo nie mam mleka co 2 dzien ! chcialam najpierw tu jakas porade bo nie ufam angielskim lekarzom Na kzade pytanie jakie im zadam dostaje odpowiedz, TO NORMALNE... !! a mi sie zdaje ze to nie normalne ze nie mam mleka co 2 dzien ! artykul poczytam, dziekuje :twisted:
Kyara - moj Świat !
Avatar użytkownika
Martyna20
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 35
Dołączyła: 18 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 6 sty 2010, 12:19 Re: najlepsze mleko

Moze sprobuj jak najczesciej przystawiac dziecko do piersi, nawet wtedy gdy nie masz mleka, ssanie powoduje "wzrost produkcji" albo jakos inaczej stymulowac laktacje bo jak dasz dziecku butelke moze juz nie zechciec piersi, tak bylo z moja mala. Mialam stan zapalny i moje mleko zrobilo sie jak kisiel wtedy dalam butelke bo nie bylo innego wyjscia, mala juz pozniej pomimo rozpaczliwych prob piersi nie wziela :(

Jesli jednak Ci sie nie uda spokojnie mozesz podac Aptamil 1, o ile dziecko nie wykazuje zadnych objawow algergii na bialko
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Martyna20 » 6 sty 2010, 14:11 Re: najlepsze mleko

staram sie karmic mala maxymalnie co 3h (chcę żeby oreintowala sie w czasie - porach karmienia) naprawde robie wszystko by tak było. Nie wiem, byc moze robie źle. Fajnie poczytac porady innych karmiacych piersią mam. ewela119 Ja odciagam mleko jak czuje i widze jego nadmiar i karmię mala mlekiem moim z butelki na przemian piersią. Chcialabym to kontynuowac bo mala nie stawia zadnego oporu. Odpowiada jej piers i lubi butelkę co mnie cieszy ogromnie. Nie wykazuje zadnych objawów alergiczny, zdrowa i pieknie sie chowa ! :) w takim razie zaczerpne tego Aptamilu :-)
dziekuje :-P
Kyara - moj Świat !
Avatar użytkownika
Martyna20
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 35
Dołączyła: 18 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 6 sty 2010, 19:02 Re: najlepsze mleko

Martyna20 napisał(a):chcialam najpierw tu jakas porade bo nie ufam angielskim lekarzom

to jest tylko (albo i az) forum... nie rozumiem dlaczego nie ufasz lekarzom?? tak bardzo przeraza cie ich "prostota" w dzialaniu?? :wink:
ja z kolei mam dystans do lekarzy w Polsce :roll:

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 19:04 ]
Martyna20 napisał(a):Na kzade pytanie jakie im zadam dostaje odpowiedz, TO NORMALNE... !!

bo w wiekszosci przypadkow tak wlasnie jest :!: :smile:

[ Dodano: Sro Sty 06, 2010 19:10 ]
Martyna20 napisał(a):a mi sie zdaje ze to nie normalne ze nie mam mleka co 2 dzien ! artykul poczytam, dziekuje

co pare tygodni laktacja moze sie zmieniac, spowodowane jest to najczesciej tym, ze co jakis czas dziecko sie przestawia w ilosciach i porach karmienia, a wiec powoduje to "zaburzenia" w laktacji. co nie znaczy wcale, ze sie nie najada. ja mialam cos takiego jak Mala miala 3 m-ce i bylam wtedy w POlsce... myslalam, ze to juz koniec, a "pociagnelam" do 14 m-cy :!:
ale jam masz jakies obawy to mozesz np wprowadzic jedna butle dziennie i nadal karmic piersia. tylko przystawiaj czesto, nawet jak Ci sie wydaje, ze dziecko nie je.
sa tez inne czynniki, ktore moga powodowac takie zachwiania, jak stres, przemeczenie... picie duzej ilosci wody bardzo pomaga :-)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Martyna20 » 14 sty 2010, 21:31 Re: najlepsze mleko

agg napisał(a):nie rozumiem dlaczego nie ufasz lekarzom?? tak bardzo przeraza cie ich "prostota" w dzialaniu?? :wink:

Nie raz sie juz na nich zawiodłam, a jak wczesniej wspominał na kazde zadane pytanie w zwiazku z córeczki zdrowiem odpowiedz otrzymywał: Dont worry, this is normal. lol wiecej sie dowiedzialam z internetu niz od nich haha
agg napisał(a):to jest tylko (albo i az) forum...

ale sa na nim doswiadczone mamy, dlatego pytam.
agg napisał(a):bo w wiekszosci przypadkow tak wlasnie jest :!: :smile:

Nie zdaje mi sie, wszystkie dziedziaczki są inne, każde dziecko przechodzi wszystko inaczej.
Ogolnie dziekuje za porade o to mi wlasnie chodziło ! :)
pozdrawiam
Kyara - moj Świat !
Avatar użytkownika
Martyna20
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 35
Dołączyła: 18 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 14 sty 2010, 21:39 Re: najlepsze mleko

Martyna20 skoro zdecydowalas sie na dokarmianie dziecka, twoj wybor, pamietaj jednak o tym ze dziecko objajow nietolerancji badz alergii moze dostac nawet po miesiacu picia owego sztucznego mleka, objawy te to szosrtka sucha a nawet blyszczaca skora na policzkach pleckach brzuszku i w zgieciach lokci i kolan lub wysypka. przy karmieniu mieszanym trudno ci bedzie zidentyfikowac czy dziecku zaszkodzilo sztuczne mleko czy cos co ty zjadlas. staraj sie przystawiac dziecko do piersi nawet wtedy gdy nie masz pokarmu, a zwlaszcza wtedy... no i zycze zdrowka i powodzenia


a co do lekarzy w uk to ja jestem zadowolona o tyle o ile mialam z nimi stycznosc...
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Martyna20 » 20 sty 2010, 12:26 Re: najlepsze mleko

ewela119, dzieki, tak i tez robie przystawiam ja co chwilę nie co 3 h jak to staralam sie robic caly czas i widze znaczna poprawę ! :)
Kyara - moj Świat !
Avatar użytkownika
Martyna20
Początkujący
 
 
Posty: 38
Wiek: 35
Dołączyła: 18 lip 2008, 11:02
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 20 sty 2010, 13:03 Re: najlepsze mleko

Martyna20 bardzo sie ciesze ze moglam pomoc, sama zrezygnowalam z karmienia i zaluje strasznie, poddalam sie za szybko i teraz wiem ze to byl blad, ale jesli bede miala nastepne dziecko wiem ze sie nie poddam :)
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO