płatne za zwolnienie w ciąży

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 12 lip 2008, 16:53 płatne za zwolnienie w ciąży

hej mam pytanie otoż moja siostra jest w 5 miesiacu ciazy i chcialaby isc na zwolnienie lekarsjie czy ktos orientuje sie ile kobieta w ciazy ma platne za zwolnienie(pracodawca jest poinformowany o ciąży) dziekuje za konkretnw odpowiedzi pozdrawiam pa

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 lip 2008, 21:53 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

hej postaram ci sie troche pomoc, otoz ja tez bylam w ciazy tutaj i pracowalam , kiedy zasugerowalam poloznej ze juz mi ciezko itd i ze poszlabym na zwolnienie lekarskie polozna powiedziala ze mojej ciazy nic nie zagraza a ciaza nie jest traktowana jako choroba i nie wystawiaja zwolnien lekarskich. Jezeli sie chce mozna isc na urlop macierzynski juz 11tygodni przed rozwiazaniem ale wtedy ma sie go mniej po porodzie wiec nie zbyt jest to oplacalne. Co do kwoty chorobowego nie jestem ci w stanie pomoc poniewaz kazda firma ma swoj regulami i ustalona indywidualnie kwote ale zazwyczaj wedlug HM Revenue jest to cos kolo 74f ...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez olivka » 14 lip 2008, 05:36 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

julcia najlepiej sie dowiedziec wczesniej czy dadza jej takie zwolnienie bo jak podobnie jak malaroksi uslyszalam ze ciaza to nie choroba i pracowalam do konca wsumie.
ale czylam sie swietnie wiec spoko..
ale jezeli siostra ma powod zeby isc na zwolnienie to powinni jej takowe dac.
czy jest platne i ile to niewiem :roll:
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 14 lip 2008, 06:30 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

dzieki dziewczyny,ja tam tez pracowalam do konca.Ale w 6 miesiacu jechalam do polski i dostalam 4 tygodnie zwolnienia mIALAM DOBREGO LEKARZA MURZYNA KTORY W POLSCE MIAL PRAKTYKI moze dlatego mi dal.Bo powiedzialam ze bola mnie plecy i jest mi ciezko hihihi i dostalam 4 tygodnie.No ale ok najpierw zobaczymy czy jej dadza jeszcze raz dzieki :grin:

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 14 lip 2008, 08:00 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

julka030308 napisał(a): mIALAM DOBREGO LEKARZA
wlasnie chyba o to chodzi najbardziej...
moja doktor nawet jak mialam 39,5 stopni goraczki w ciazy i ogromy bol brzucha nie stwierzdila w tym nic niepokojocego..to normalne w ciazy i zwolnienie nie pomoze mi ani zadne proszki bo i tak nie mozna nic brac w ciazy ....
ale i tak nie poszlam w tym stanie do pracy.
zadzwonilam i powiedzalam prawde, ze niemam sily ruszyc glowa,mam dreszcze goraczke bylam u lekarza a pani dr mnie "wysmiala" ze przychozde tam z bolem glowy... :roll:
najsmieszniejsze bylo jak zadzwonilam po dwuch dniach do gp ze goraczka sie powiekszyla po paracetamolu do 40 stopni i si emartwie bo to moja 1 ciaza i niewiem skad takie zle samopoczucie a pani dr na to ze czy do mnei dociera ze ona nie moze mi pomoc? :roll:
no zatkalo mnie wtedy.
odlozylam sluchawke i to byl dzien kiedy zarejestrowalam sie w innej przychodni.
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 14 lip 2008, 16:53 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

olivka napisał(a): pani dr na to ze czy do mnei dociera ze ona nie moze mi pomoc?
no to jest niedopomyslenia!!!!!!!!!!!!!Ciekawe co by powiedziala jakby cos sie stalo!!!!Wredne babsko

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 15 lip 2008, 05:53 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

ale wy dziewczyny macie dobrze... w ciazy i jeszcze za to placa! a my?! nikt nam nie zaplaci za ciaze, a przeciez tyle pracy w to wkladamy! bez nas sobie nie poradzicie!

a wiecie ile mezczyzna z ciaza ma platne? (pracodawca rowniez wie o ciazy w tym wypadku) jak sie trafi na dobrego lekarza to tez da zwolnienie? nie chce nic mowic ale nas to wtedy glowa boli...
dzieki za konkretne odpowiedzi hihi

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 15 lip 2008, 07:07 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

vanwaestel napisał(a):ale wy dziewczyny macie dobrze... w ciazy i jeszcze za to placa! a my?! nikt nam nie zaplaci za ciaze, a przeciez tyle pracy w to wkladamy! bez nas sobie nie poradzicie!
My dobrze,a porod,a wstawanie w nocy i wiele wiele innych obowpazkow A wy tylko praca i zabawa a reszta nalezy do nas :grin: Co do twojego pytania to niestety ja niemoge pomoc pozdrawiam

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 15 lip 2008, 09:04 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

vanwaestel, zastanawiam sie czy wiek ktory masz pod imieniem (14 latek) jest zartem czy seerio masz tyle latek....bo chyba tak malo jak na ojcostwo :roll:
pewnie wystraczy lat do zrobienia dziecka ale troche malo zeby byc na tyle mezczyzna by je wychowac ..

a apropo pytania twojego, facet na macierynskie tzn ojcowskie moze isc chyba na 2 tyg i ma platne tak jak my za maciezynskie (chyba) z tego co pamietam..czyli jakas +/- stowka tygodniowo..ale to nie musi byc zwolnienie tylko w pracy musisz wypelnic jakis formularzyk ;)
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez iwona38 » 15 lip 2008, 09:20 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

Olivko ja przy przeziebieniu w ciaz z Aleksem i to ogromniastym dostalam od miojego gp antybiotyk,nie bylo to odrazu zaczelismy od paracetamolu i syrpu ale kiedy nie bylo poprawy to dostalam atybiotyk

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 15 lip 2008, 09:31 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

hej i znowu ja troche moze moge pomóc :grin: z tego co pamietam z mojego przypadku to mezczyzna spodziewający się potomstwa powinien zgłosic ten fakt juz 11tyg przed rozwiazaniem i przedstawic druk od poloznej z przewidywana data porodu. Ustalic kiedy sie chce wziasc 2tygodnie wolnego (przed porodem, czy po)wypelnic wniosek i to wszystko. Płatne tak jak za macierzynskie ok 120 f na tydzien, jezeli nie przedstawi sie odpowiednio wczesniej zapatrywan na urlop , pozniej pracodawca nie musi sie zgodzic na tak owy :roll: a do tego moze zaplacic jak za chorobowe czyli z 50f mniej :mad:
Hej a tak apropo moj męzczyzna bardzo załuje ze nie moze byc w ciązy chciałby doswiadczyc tego błogiego uczucia, zazdroscił mi cała ciąze mojego szczęscia cały wolny czas spędzał przy nasłuchiwaniu bicia serduszka, sprawdzaniu czy kopie itd. A przy porodzie zachowywał sie jak 100% męzczyzna a teraz jest odpowiedzialnym ojcem opiekujący sie swoją najdrozszą córunią i wcale nie opiera sie jego rola w zyciu rodziny tylko do pracy i zabawy. :smile: Gratulacjie dla wszystkich przyszłych i obecnych ojców. Zycze wytrwałosci i miłosci. :grin:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez olivka » 15 lip 2008, 10:26 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

MALAROKSI tylko pogratulowac wybranka na ojca twojej corci!!!!! :mrgreen:
SUPER MEZCZYZNA CI SIE TRAFIL ;)

:arrow: Iwonka, no widzisz, zupelnie inaczej cie potraktowali..ja umieralam w domu od tej temperatury, balam sie ze to zaszkodzi dziecku,niemialam sily jesc ani pic a teksty pani dr mnie dobily... no ale naszczescie juz tam nie wwroce do niej.
a skarge na pismie zlozylam bo na znieczulice i rasizm pani dr nie bylo innej rady.
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez vanwaestel » 15 lip 2008, 13:32 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

niestesty prawa natury nigdy nie pozwola na rozstrzygniecie jak to jest w tej ciazy... dlatego celowo napisalem "z" a nie "w" :) myle ze kazdy facet chcialby spedzic chociaz chwile czasu z malenstwem. zastanawialem sie tylko na jak dlugo tutejsze panstwo zezwala na to i juz wiem. dziekuje :) a co do ojcostwa to jeszcze mi troszke daleko. trzeba kupic dom i pozwolic dziewczynie zeby sie nim zajela, a do pracy chodzila z przyjemnosci. wtedy problem ciazy sie rozwiazuje- bierze dluzsze wakacje, tyle ze bezplatne. taka pomoc choc troszke wynagradza trudy dziewieciu miesiecy... i 18stu pozniejzych lat :D calkiem ok, no nie?

vanwaestel
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Wiek: 29
Dołączył: 15 gru 2006, 20:12
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez olivka » 16 lip 2008, 07:07 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

vanwaestel napisał(a): no nie?

a no troche tak :mrgreen: a nawet bardziej niz troche ;)
pozdro ;)
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
Avatar użytkownika
olivka
Zadomowiony
 
 
Posty: 804
Wiek: 114
Dołączyła: 25 lip 2007, 09:08
Lokalizacja: z Ksiezyca...
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 16 lip 2008, 10:49 Re: płatne za zwolnienie w ciąży

vanwaestel napisał(a): trudy dziewieciu miesiecy... i 18stu pozniejzych lat calkiem ok, no nie?

hej ale dlaczego odrazu trudy? Ja np.uwazam ze jest to najpiękniejszy okres w moim zyciu 10lat imprezowałam bawiłam sie użyłam sobie ile wlezie wtedy mozna było powiedzieć ze sie miało TRUDY ze wstawaniem, z trafieniem do ubikacji itd :-D , Teraz wszystko co sie dzieje w naszym zyciu jest piękne obserujemy coś pięknego usmiech i radość dziecka. I nie wazne czy mieszka sie w zwykłym flacie czy w pięknym domu myslę że dziecko musi być upragnione chciane i kochane a wtedy cała rodzina jest szczęsliwa i piękny dom tworzy się sam.... :wink:
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO

cron