Child Trust Fund

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

PostNapisane przez Guest » 4 lis 2008, 16:32 Child Trust Fund

WITAM WSZYSTKICH. MAM PYTANIA ODNOŚNIE KONTA . CZY KTOS Z WAS ZAKŁADAŁ TO KONTO DLA SWOJEGO DZIECIACZKA? CZY JEST TO DOBRE ROZWIĄZANIE, ABY ZAOSZCZEDZIC JAKĄŚ SUMKE? MAM DYLEMAT CO DO WYBORU ODPOWIEDNIEJ OPCJI I BANKU (FIRMY) DO OTWORZENIA KONTA. I CO JEŚLI WYJEDZIEMY Z ANGLLI PRZED UKOŃCZENIEM PRZEZ DZIECKO 18-GO ROKU ŻYCIA? CZY PIENIĄŻKI ZBIERANE NA KONCIE PRZEPADNĄ? JEŚLI KTOŚ Z WAS POSIADA JAKIEKOLWIEK INFORMACJE NA TEN TEMAT PROSZĘ O POMOC. POZDRAWIAM

Guest
 
 

PostNapisane przez KA i PE » 4 lis 2008, 18:35 Re: Child Trust Fund

my dostalismy info o tym ze otrzymamy taki bon na chyba 250F, ktory bedziemy mogli wplacic na jakis wlasnie fundusz dla dziecka. bon dosc dlugo nie przychodzil, potem kupowalismy chate i temat sie rozmyl. po okolo roku przyslali nam informacje, ze te wymienione pieniadze wplacili na losowo wybrany fundusz, i jesli chcemy to mozemy sie skontaktowac z nimi i samemu dodatkowo wplacac jakas kase. oni do tego jeszcze z tego co pamietam zasilaja wplatami kiedy dziecko konczy chyba dziesiec i potem nascie lat. zadzwonilem do tego wybranego przez nich funduszu, ustalilem DD i teraz sciagaja sobie co miesiac 2 dychy. wiem ze to niewiele, ale po kilkunastu latach, wraz z jakims zyskiem to juz bedzie jakas drobna sumka. mysle ze to warto. czy przepada jesli sie wyjedzie przed ukonczeniem przez dziecko 18 lat? nie mam pojecia, ale nie sadze. aksa jest kasa. na pewno mozna zadzwonic i zapytac

pozdr

pe

KA i PE
 
 

PostNapisane przez Guest » 4 lis 2008, 19:56 Re: Child Trust Fund

Ja już dostałam ten bon i jeżeli do lutego nie zdecyduje się to wybiorą losowo. Rozumiem, że została wybrana ta pierwsza opcja czyli Savings Account?! Mi najbardziej zależy na dobrym wyborze banku, zastanawiam się nad Natwest?! Dzięki bardzo za odpowiedz.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez majka20 » 5 lis 2008, 14:01 Re: Child Trust Fund

witam.
mój syn urodzil sie a anglii prawie 3 lata temu. od tamtej pory wplacamy pieniazki na jego konto oszczednosciowe. my wybralismy konto w Post Office. trzy lata temu byla to najlepsza opcja.
Dostalismy bon na Ł250.00 i co roku rzad angielski wplaca na jego konto Ł250.00 ekstra.
mysle ze sie oplaca. wplacamy dziecku Ł30 miesięcznie i po ukonczeniu 18 lat bedzie on mial okolo Ł16000 , mysle ze to niezle na poczatek.
jezeli zdecydujesz sie wrocic do polski pieniazki dziecku nie przepadna, mozesz nawet kontynuowac wplaty miesieczne.
powodzenia z wyborem funduszu. naprawde warto. pozdrawiam

majka20
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 17 wrz 2007, 14:15
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 lis 2008, 14:19 Re: Child Trust Fund

Dziękuję bardzo za informacje. Pozdrawiam

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez babulki » 6 lis 2008, 23:09 Re: Child Trust Fund

Moris my tez mielismy dylemat w wyborze odpowiedniego providera. ostatecznie po wyczytaniu roznych opinii na necie wybralismy family investments. tutaj masz pelna liste i info http://www.childtrustfund.gov.uk/templa ... spx#family
aplikowalam on line

wyczytalam ze po uplywie waznosci vouchera zakladaja konto stakeholder u losowow wybranego providera
wg mnie ten tyo konta jest najbardziej przekonujacy

saving za kilkanascie lat moze znaczyc niewiele
dzis 16 000 f to sporo
a czy za 18 lat bedzie znaczylo tyle samo??

jesli wyjedziecie do PL przed ukonczeniem 18roku zycia to przeciez kasa nie przepanie
tylko dziecko bedzie tu musialo albo po nia wrocic
albo zwyczajnie wyslac przelew

pozdrawiam
LELEK NASZE MALENKIE WIELKIE SZCZESCIE!!!
Avatar użytkownika
babulki
Rozeznany
 
 
Posty: 274
Wiek: 44
Dołączyła: 17 paź 2007, 17:39
Lokalizacja: jaroslaw/birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO

cron