praca a dziecko

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

KobietaPostNapisane przez carapinha » 10 mar 2009, 13:41 praca a dziecko

hej mamy!mam 2letniego synka.dotej pory siedzialam z nim w domu.teraz chcialabym znalezc sobie jakas prace.dobrze zrobi to i malemu i tacie :) maz pracuje na zmiany wiec ja tez musze znalezc cosik na zmiany i na nie wiecej niz4 godziny dziennie.czy ktos wie gdzie szukac takiej pracy?ciezko jest.a moze ktos wie cos na temat jakiegos uczciwego chalupnictwa?pozdrawiam

carapinha
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 9 mar 2009, 12:41
Lokalizacja: wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kalini812 » 10 mar 2009, 17:47 Re: praca a dziecko

ojjj to ja sie dolacze do pytania,tez mam synka(no prawie 2latka) tylko ze jestesmy z Tamworth i interesuje nas to samo co carapinha-praca na zmiany po pare godzin,bo moj maz pracuje znowu od 14-00(pon.-czw.),wiec rano,lub piatek,badz weekend byloby super.
rowniez dziekuje za wszelkie informacje.
Avatar użytkownika
kalini812
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 42
Dołączyła: 23 kwi 2008, 18:28
Lokalizacja: Tamworth---Wrocław
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 10 mar 2009, 19:05 Re: praca a dziecko

a dlaczego koniecznie chcecie dostosowywac swoja prace do godzin meza? znajdzcie sobie prace, a potem w poblizu przedszkole albo opiekunke. po zgloszeniu tego faktu do tax credits dostaniecie prawie calkowita refundacje kosztow.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez agg » 11 mar 2009, 18:22 Re: praca a dziecko

KA i PE to ile i czy wogole dostana dofinansowanie, zalezy od ich dochodu. jesli nie otrzymuja working tax credit to nie dostana child care element. :neutral:
dlatego tak wiele matek siedzi z dziecmi w domu, bo zlobki sa strasznie drogie. to co ta druga osoba jest w stanie zarobic, bedzie w sam raz na oplate zlobka. no chyba, ze zarobi Ł15 na godz. :wink:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kalini812 » 11 mar 2009, 23:37 Re: praca a dziecko

ahh,dziekuje ci agg,no wlasnie ja nie dostaje Working Tax Credit,jak rowniez moj maz,bo przekroczyl 16tys.funtow :neutral:

[ Dodano: Sro Mar 11, 2009 23:39 ]
a co do zlobkow to masz swieta racje....ojjj drogie
Avatar użytkownika
kalini812
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 42
Dołączyła: 23 kwi 2008, 18:28
Lokalizacja: Tamworth---Wrocław
Reputacja: 2
Neutralny

PostNapisane przez KA i PE » 12 mar 2009, 07:07 Re: praca a dziecko

agg napisał(a):jesli nie otrzymuja working tax credit to nie dostana child care element


nie prawda. wystarczy byc zarejestrowanym w systemie tax credits, nawet jesli dostaje sie sladowe ilosci child tax credit naliczaja zwrot kosztow przedszkola. zaden problem zadzwonic (nawet po polsku) i podac teoretyczna kwote zarobkow i kwote oplat za przedszkole. symulacja trwa kilka minut i zaraz podaja ile nalezy sie dofinansowania. wiele matek siedzi w domu z dziecmi nie dlatego ze przedszkola sa drogie, tylko dlatego ze nie wiedza jak sie za to zabrac. dla niektorych moze byc problemem to ze trzeba najpierw wplacic kase + depozyt, a dofinansowanie dostaje sie pozniej. ale proponuje dogadywac sie indywidualnie z przedszkolem, albo znalezc w okolicy zarejestrowana opiekunke

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 12 mar 2009, 07:57 Re: praca a dziecko

No tak ale nie kazdy bierze Working tax credits nawet w śladowych ilosciach,zwłaszcza na pare, zazwyczaj dochody się nie kwalifikują.
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 12 mar 2009, 15:16 Re: praca a dziecko

malaroksi napisał(a):No tak ale nie kazdy bierze Working tax credits


nie working tylko child tax credit, i nie musisz brac, wystarczy ze osoba/rodzina jest zarejestrowana, nawet jesli wyliczyli ze nalezy sie doplata bezposrednia (tax credit) w kwocie 'zero', to na opieke nad dzieckiem prawdopodobnie przyznaja jakas kwote doplaty. jesli rodzina z 1 dzieckiem ma przychod w okolicach 18 - 20 tys brutto (1 osoba pracujaca), to raczej juz dostaje child tax credit prawda? wiec jesli 2 osoba pojdzie do pracy za te nawet 200F brutto tygodniowo (okolo 10tys brutto rocznie) to nie dosc ze nadal beda dostawali child tax credit, to na stowe dostana okolo 70% zwrotu kosztow opiekunki czy przedszkola. przedszkole w ilosci 5 dni x 8 godzin to okolo 120F tygodniowo, z czego oddadza okolo 95F. to kalkulacja wylaczie szcunkowa, ale przeslanie jest wyrazne: nie ma wytlumaczenia ze ktos nie pracuje bo przedszkole jest drogie, panstwo woli zebyscie pracowaly, i zrobi wszystko zeby wam to ulatwic. zadzwoncie sobie do tax credits (po polsku) i podajcie teoretyczne zarobki i koszty, a oni podadza wam teoretyczna kwote zwrotu.

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez agg » 12 mar 2009, 23:11 Re: praca a dziecko

nie ma sie co sprzeczac :roll: jak w kazdej sytuacji jest to sprawa indywidualna, na ktora sklada sie wiele czynnikow. jedni dostana, drudzy nie.
ja pisze na wlasnym przykladzie. w sytuacji kiedy bylam z mezem i skonczyl mi sie macierzynski, nie kwalifikowalismy sie na zwrot kosztow bo mielismy dosc spory dochod za zeszly rok :roll: a nawet gdyby dofinansowali 20 % to jest to co wydalabym na transport do pracy, a to co zarobilabym to doplacalabym do zlobka. wiec rozwiazaniem dla nas bylo, ze ja pracowalam w weekendy a Mala zostawala z Tata i wszyscy byli zadowoleni :smile: w tym momencie chodzi do zlobka na part time, ale sytuacja sie zmienila.

u mnie zlobek full time 153/tydzien.
part time 115/tydzien

i to chyba nie jest tak, ze ktos nie wie jak sie za to zabrac. anglicy swietnie wiedza gdzie mozna uzyskac wszelka pomoc, a mimo wszystko niektorym po prostu sie to nie oplaca.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

PostNapisane przez KA i PE » 13 mar 2009, 07:00 Re: praca a dziecko

agg napisał(a):nie kwalifikowalismy sie na zwrot kosztow bo mielismy dosc spory dochod za zeszly rok


jesli twoje dochody zmniejszyly sie znacznie w stosunku do zeszlego roku, mozesz zadzwonic i zazadac rozliczenia w oparciu o biezace zarobki z uwzglednieniem szacunkowego zarobku calorocznego. wtedy dostajesz tax credits, a w tym i dofinansowanie. a z ciekawosci, jaka kwota zarobkow rocznie byla na tyle duza zeby zmniejszyc dofinansowanie do 20%?

agg napisał(a):nie ma sie co sprzeczac


nikt sie nie sprzecza, po prostu dementuje pogloske jako by trzeba dostawac WTC zeby kwalifikowac sie do doplaty na opieke nad dzieckiem

pozdr

pe

KA i PE
 
 

KobietaPostNapisane przez agg » 13 mar 2009, 19:34 Re: praca a dziecko

KA i PE spoko, ja o swoje sprawy umiem zadbac :wink:
teraz jestem sama, wiec dochody znacznie spadly. to moj maz duzo zarabial, nie napisze ile bo to niczyja sprawa :-P

swoja droga carapinha powinna zadzonic na infolinie i sie spytac, oni Jej wylicza. my na forum mozemy pisac na swoim przykladzie, ale to niewiele Jej pomoze.
A zreszta jak dziewczyna woli cos dorywczego i zeby maz zajal sie dzieckiem, to czemu nie?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 13 mar 2009, 20:54 Re: praca a dziecko

http://www.entitledto.co.uk/entitlementcalculator.aspx
prosze wypelnic i wyjdzie. mi sie zgadza co do pensa. oczywiscie, jak ktos poprawnei wypelni.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do RODZINA I DZIECKO