CB Radio

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 27 kwi 2009, 12:03 CB Radio

Jak w temacie szukam kolegów o podobnym zainteresowaniu.Chodzi mi o pomoc i wspolne pogawedki.Ja obecnie pracuje na stacji bazowej, rozmawiam z wszystkimi kierowcy z polski lokalne stacjie angileski polskie stacjie w angli i w polsce oraz wiele krajów.Moja stacja to antena bazowa 5/8 fali radio lincoln mikrofon bazowy galaxy echo plus wzmocnienie dopałka 100w am fm 200w ssb. Moje wywołanie to 26 BD437.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez cobra0112 » 27 kwi 2009, 18:39 Re: CB Radio

czesc... od razu mi przypomniales jak to jeszcze w polsce sie siedzialo na cb i rozmawialo na ogolnym tzn 19 :)
cb swietna sprawa... :)
Gdy zakładam kask, inaczej patrze na świat!

cobra0112
Raczkujący
 
 
Posty: 92
Dołączyła: 12 lut 2009, 19:48
Lokalizacja: Chojnice - Tamworth
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Benio » 1 maja 2009, 17:40 Re: CB Radio

Witam!Darwas w końcu ktoś z braci CB radiowej się ujawnił. Mam kilka pytań do ciebie w niedalekiej przyszłości chce wrzucić sobie CB do auta wyjazd do polski i w ogóle i mam pytanie na jakim kanale nadają polscy kierowcy w UK bo jakoś nigdy nie wpadłem na to na żadnym forum. I gdzie ewentualnie tutaj w UK można kupić jakąś magnesówke bo radio mam już na oku tylko antena będzie mi potrzebna. Do radia mam sentyment jeździło się w PL i D z pomocą radia.Radio cały czas jest w aucie ale niestety stoi sobie w garażu w PL bo trochę za wiekowe na ten kraj. pozdrawiam bajo

Benio
Raczkujący
 
 
Posty: 53
Wiek: 40
Dołączył: 25 lis 2007, 14:11
Lokalizacja: Stafford/PL-DLE
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 8 maja 2009, 08:32 Re: CB Radio

Jeżeli chodzi o polskich kierowców można spotkać ich na wielu częstotliwościach np.26.425 lub27.555 ale to juz radia z wyszej półki proste radia kierowcy rozmawiają na 28 kanale.Co do antenki to jest tego dużo używaną za grosze kupisz na ebay.uk.Szerokości 73 a tu możesz posłuchać polskiej 19 okolice Świebodzic Dolno ślaskie http://www.cbcaraudio.pl/f/pl/cbonline.html
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez daniel3800 » 2 cze 2009, 17:47 licencja na CB radio

siema!!!!!!
właśnie zamierzam się do odpalenia stacji CB w Birmingham. sprzęt i inne rzeczy związane z tym kupiłem bezproblemowo. A pytanie moje brzmi: jak jest tutaj z licencją, gdzie i za ile można ją zdobyć. Z góry dziękuję za informację. :smile:

daniel3800
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączył: 6 sty 2008, 19:56
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 18 lut 2012, 14:13 Re: CB Radio

Widzę temat martwy to odgrzebie może się ktoś jeszcze znajdzie z kolegów ze stacją bazową.Z kolegą Danielem miałem już wiele razy pogadać przez radio.Na obecną chwile stacja moja została przebudowana na duży + wymieniłem radio i antenki i trochę osprzętu.Bardzo często nawiązuje łączności z kolegami z Polski i miło porozmawiać z rodakiem jak i dla nich tez radość bo odległość spora.Tak że do usłyszenia na falach 73
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez bongorno » 18 lut 2012, 19:53 Re: CB Radio

Radyjko w sumie mam w aucie ale za krótkie trasy robię na pogawędki. :))))) Stacja bazowa może kiedyś :)))))))

bongorno
Rozeznany
 
 
Posty: 266
Dołączył: 11 sie 2010, 01:08
Reputacja: 30
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez sq7tk » 29 kwi 2012, 18:02 Re: CB Radio

Witam!
Mam na imie Zbyszek
od 3 tyg w UK
Interesuje sie CB i krotkofalarstwem
Planuje uruchomic stacje ale narazie z roznych powodow jest to niemozliwe
Pozdrawiam wszystkich entuzjastow ham radio :)
Vy 73!

sq7tk
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 12 kwi 2012, 14:41
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA