Sklep z częściami komputerowymi

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MężczyznaPostNapisane przez Przemo93 » 9 sie 2013, 12:11 Sklep z częściami komputerowymi

Witajcie

Od jakiegoś czasu szukam sklepu z częściami stricte komputerowymi. Do tej pory znalazłem jedynie
- overclockers.co.uk
- scan.co.uk

Dwa to trochę mało na porównywanie cen a inne po prostu miały zbyt wąski asortyment. Skoro już przy porównywaniu jesteśmy - kompatatory cenowe które udało mi się znaleźć, albo nie indeksują sklepów komputerowych, albo mają trudności ze znalezieniem tego, czego szukam. Gdzie wy kupowaliście swoje, czy polecacie jakieś konkretne sklepy bądź przestrzegacie przed innymi?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Przemo93
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 30
Dołączył: 13 lip 2013, 08:16
Lokalizacja: Witton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 9 sie 2013, 13:12 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Ja zazwyczaj kupuje na amazon .Tylko nie z marketu ale od amazon,
Jak dla mnie najlepszy sklep do wszystkiego. Mam prime wiec nie płace za przesyłki, jak mi coś jest nie tak to za darmo odsyłam. Jak mi raz po prawie roku padła grafika i zgłosiłem to na drugi dzień przysłali mi nową, a starą musiałem odesłać w ciągu 30 dni.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 9 sie 2013, 14:02 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 9 sie 2013, 21:49 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Jak szukałem częsci na swojego blaszaka, to (o dziwo) zdecydowana większość była najtańsza na... amazonie...
Kilka kupiłem w dabs.
Overclockers byl jednym z droższych
I jeszcze było oyyy czy jakos tak

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez mizartius » 9 sie 2013, 22:14 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Ja dorzucę jeszcze: ebuyer.com oraz dabs.com

mizartius
Raczkujący
 
 
Posty: 52
Dołączył: 19 sty 2012, 23:14
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemo93 » 10 sie 2013, 01:09 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Dzięki wam za propozycje i linki. Zrobiłem z nimi to co zrobiłem z polskimi sklepami, a wam przedstawię wyniki, ot gdyby ktoś jeszcze kupował części do komputera bądź całe zestawy części :)

Obrazek

Zestawienie cen części z mojej listy zakupowej w wymienionych przez was sklepach. Wyraźnie widać potwierdzenie co do wysokich cen w Overclockers.co.uk (sklep ten utrzymuje społeczność podkręcaczy, stronę jak i jeszcze paru innych rzeczy, więc trudno im się dziwić), jak również co do niskich cen na Amazonie, z czego jestem również zaskoczony. Poza tym widać, że nie wszystkie sklepy posiadały wymagane przeze mnie części, co poniekąd świadczy o szerokości ich asortymentu. Oczywiście - zawsze są jakieś substytuty :)

Obrazek

A tutaj zrobiłem zestawienie cen wszystkich części w danych sklepach. Tam, gdzie były braki, to założyłem uśrednioną cenę z pozostałych sklepów. Dwie ostatnie strony pominąłem ze względu na zbyt dużo braków.

To tyle, mi się bardzo przydały wasze propozycje, mam nadzieję że komuś w przyszłości też przyda się to małe zestawienie :)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Przemo93
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 30
Dołączył: 13 lip 2013, 08:16
Lokalizacja: Witton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 10 sie 2013, 01:43 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Ceny w sklepach się często zmieniają więc za miesiąc zestawienie nie będzie aktualne.
Dodatkowo warto by było wziąć pod uwagę koszty i szybkość przesyłki.

Co do zestawienia to luknąłem wybiorczo kila elementów i u mnie ceny są całkiem inne.
np w scan.co.uk x2 MSI GTX 760 kosztuje 436.22 + 4.16 przesyłka a nie tak jak podałeś 390.62
Podaj linka gdzie jest taka cena jaką podałeś.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemo93 » 10 sie 2013, 02:45 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Ceny same w sobie się zmieniają, jednakże z moich obserwacji polskich sklepów stosunki między tymi tańszymi a droższymi się nie zmieniają. Może angielskie są inne - trudno mi teraz oceniać.

MSI produkuje dwie wersje GTX760 - referencyjną oraz niereferencyjną, z autorską płytką PCB oraz chłodzeniem. Referencyjna jest tańsza (i lepsza do SLI gdyż turbina przedmuchuje kartę i ciepłe powietrze wyrzuca za obudowę, w przeciwieństwie do autorskich wiatraków TwinFrozr IV), autorska nieco wydajniejsza i cichsza, dlatego droższa.

Fakt, zapomniałem dodać że na scan.co.uk nie znalazłem referencyjnej wersji MSI GTX760, jednakowoż referencyjne układy od różnych producentów (KFA, Gigabyte, Zotac etc.) różnią się tylko i wyłacznie nalepką, marką i ewentualnym serwisem, dlatego też zamiast od MSI ze scan.co.uk wziąłem kartę od EVGA:

EVGA: http://www.scan.co.uk/products/2gb-evga ... ie-30-(x16)-6008mhz-gddr5-gpu-980mhz-boost-1033mhz-cores-1152-dp-dvi-hdmi
MSI GTX 760 Twin Frozr IV: http://www.scan.co.uk/products/2gb-msi- ... ie-30-(x16)-6008mhz-gddr5-gpu-1085mhz-boost-1150mhz-cores-1152

Rzeczywiście różnica między nimi jest taka, jaką wypunktowałeś, ale to są dwie różne karty. Przy czym referencyjna karta od MSI niczym się by nie różniła od EVGA, stąd swobodne zamienienie. Przepraszam za to niedomówienie :)
Avatar użytkownika
Przemo93
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 30
Dołączył: 13 lip 2013, 08:16
Lokalizacja: Witton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 10 sie 2013, 08:19 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Przemo93 napisał(a):dlatego też zamiast od MSI ze scan.co.uk wziąłem kartę od EVGA:

Acha teraz rozumiem skąd ta różnica.
Tylko sprawdzam EVGA w innych sklepach to jest o wiele tańsza niż ceny które podałeś w tabelce.
Rozumiem że do porównania cen wszędzie wziąłeś tą od EVGA i porównujesz dokładnie ten sam produkt?

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemo93 » 10 sie 2013, 15:37 Re: Sklep z częściami komputerowymi

firma-arek napisał(a):
Przemo93 napisał(a):dlatego też zamiast od MSI ze scan.co.uk wziąłem kartę od EVGA:

Acha teraz rozumiem skąd ta różnica.


Nie, nie. Róznica wzięła się od tego, że ty wziąłeś inną kartę od MSI niż ja do zestawienia. Ja wziąłem referenta z turbiną przewiewową, która wygląda tak:
http://hexus.net/tech/reviews/graphics/ ... 60/?page=2
Karta referencyjna jest produkowana przez większość producentów - MSI, Palit, Gigabyte, KFA etc i jest ona dokładnie taka sama, dlatego też nei miałem oporów, by w scan.co.uk zastąpić producenta innym, ponieważ nie ma to większego znaczenia w przypadku karty _Referencyjnej_. W kazdym innym sklepie brałem tę od MSI, czyli tak jak w tabelce.

Natomiast karta autorska to karta zmodyfikowana przez producentów, począwszy od niewidocznych gołym okiem zmian na płytce drukowanej, przez, najbardziej widoczne, autorskie chłodzenie. I taką wziąłeś ty:
http://hexus.net/tech/reviews/graphics/ ... ng-series/
Ta wersja GTX760 jest autorską wersją MSI i nie znajdziesz jej u żadnego innego producenta. Gigabyte ma swoje Windforce 3X, Asus ma DirectCUII, EVGA serie ACX, Superclocked i Classified itd. itd.

firma-arek napisał(a):Tylko sprawdzam EVGA w innych sklepach to jest o wiele tańsza niż ceny które podałeś w tabelce.
Rozumiem że do porównania cen wszędzie wziąłeś tą od EVGA i porównujesz dokładnie ten sam produkt?

Gdybym wszędzie wziął EVGA - napisałbym EVGA. Jednakże wziąłem MSI, a tylko w scan.co.uk z racji braku karty MSI wybrałem EVGA. Choć równie dobrze mogłaby to być dowolna inna referencyjna karta GTX760.

Zauważ jeszcze, że samych GTX760 od EVGA jest przynajmniej sześć wersji (na oko, nie liczyłem :D) - zależnie od dostępnej pamęci VRAM (2/4GB), chłodzenia (referencyjne/autorskie), podkręcenia (ACX/Superclocked/Classified).
Avatar użytkownika
Przemo93
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 30
Dołączył: 13 lip 2013, 08:16
Lokalizacja: Witton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 10 sie 2013, 16:51 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Przemo93 napisał(a):Gdybym wszędzie wziął EVGA - napisałbym EVGA. Jednakże wziąłem MSI, a tylko w scan.co.uk z racji braku karty MSI wybrałem EVGA. Choć równie dobrze mogłaby to być dowolna inna referencyjna karta GTX760.

Takie porównanie cen gdzie wstawiasz różne produkty jest bez sensu.
Zauważ jeszcze, że samych GTX760 od EVGA jest przynajmniej sześć wersji (na oko, nie liczyłem :D) - zależnie od dostępnej pamęci VRAM (2/4GB), chłodzenia (referencyjne/autorskie), podkręcenia (ACX/Superclocked/Classified).

Wiem że są różne ale, w sklepach są podane numery , które zawsze są takie same dla danego produktu i na postawie tych numerów patrzyłem.

Mniejsza o to, zrobiłeś zestawienie to super, ale po prostu może ono ludzi wprowadzać w błąd. Wykres, w którym w najtańszy sklep wyszedł dlatego że najdroższy podzespół komputera zamieniłeś tańszym zamiennikiem, a dwa wyliczyłeś na podstawie średniej, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Taka jest moja opinia.
Pozdrawiam

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemo93 » 10 sie 2013, 18:53 Re: Sklep z częściami komputerowymi

firma-arek napisał(a):
Przemo93 napisał(a):Gdybym wszędzie wziął EVGA - napisałbym EVGA. Jednakże wziąłem MSI, a tylko w scan.co.uk z racji braku karty MSI wybrałem EVGA. Choć równie dobrze mogłaby to być dowolna inna referencyjna karta GTX760.

Takie porównanie cen gdzie wstawiasz różne produkty jest bez sensu.

Jeszcze raz powtarzam - produkt jest ten sam, tylko nalepka producenta inna. Różnica w cenie między referencyjnymi kartami na scan.co.uk sięgała 2-3 funtów na sztuce, bo one po prostu się niczym nie różnią.


firma-arek napisał(a):
Zauważ jeszcze, że samych GTX760 od EVGA jest przynajmniej sześć wersji (na oko, nie liczyłem :D) - zależnie od dostępnej pamęci VRAM (2/4GB), chłodzenia (referencyjne/autorskie), podkręcenia (ACX/Superclocked/Classified).

Wiem, że są różne, ale w sklepach są podane numery, które zawsze są takie same dla danego produktu i na postawie tych numerów patrzyłem.

Żeby porównać numer produktu, musiałbyś najpierw mieć numer produktu z mojej listy, a go nie miałeś. Stąd wyszedł ci taki bubel przy porównaniu kart MSI GTX760 oraz MSI GTX760 TwinFrozr IV OC Edition.

firma-arek napisał(a):Mniejsza o to, zrobiłeś zestawienie to super, ale po prostu może ono ludzi wprowadzać w błąd. Wykres, w którym w najtańszy sklep wyszedł dlatego że najdroższy podzespół komputera zamieniłeś tańszym zamiennikiem, a dwa wyliczyłeś na podstawie średniej, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Taka jest moja opinia.
Pozdrawiam

Ktoś tu nie czyta ze zrozumieniem. Albo dalej nie rozumie różnic między kartami referencyjnymi a autorskimi, choć próbowałem to wyjaśnić ze dwa razy. Ty znalazłeś sobie droższą (autorską) wersję karty MSI, ja w liście zakupów mam tańszą (referencyjną). W jednym sklepie zamieniłem producenta tańszej karty, bo po prostu nie było tej MSI. Sama karta jest taka sama (referencyjna, bez modyfikacji), a różnica w cenie była marginalna. Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

Nikt o zdrowych zmysłach nie brałby takiego porównania jako wyroczni, bo straciło ono na aktualności dzień po wykonaniu. Nie w tym celu też tworzyłem to porównanie, a dla zorientowania się, tylko i wyłącznie, gdzie najlepiej szukać na początku, a które sklepy na początku omijać z powodu wąskiego asortymentu. Ja wyciągnąłem swoje wnioski - Amazon jest tani i ma szeroki wybór produktów i tak zacząłbym kompletowanie części. Inne sklepy, poza ostatnią dwójką, też są warte uwagi.
Napisałem, że zrobiłem takie porównanie również dla polskich sklepów - w przypadku moich zakupów po dziś dzień się sprawdza, że najtańszy jest m.in. saturion.pl, techplanet.pl, net-s.pl, a z daleka trzeba omijać Komputronik i morele.net. I już praktycznie z innych sklepów nie korzystam. Chciałem się rozeznać wśród angielskich sklepów w ten sam sposób. Nie liczyć co do funta różnic między niuansami kart EVGA, bo to nie o to tu chodziło.
W Polsce parę osób mi podziękowało za takie zestawienie, też im się sprawdzało. Teraz podzieliłem się z Wami takim zestawieniem, możecie z niego skorzystać albo i nie - wasza sprawa :) Opcja "Kasuj temat" dla moderatorów również jest dostępna, jeśli wyda się Wam to wysoce niemerytorycznym porównaniem.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Przemo93
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 30
Dołączył: 13 lip 2013, 08:16
Lokalizacja: Witton
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez firma-arek » 10 sie 2013, 19:33 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Przemo93 napisał(a):Jeszcze raz powtarzam - produkt jest ten sam, tylko nalepka producenta inna. Różnica w cenie między referencyjnymi kartami na scan.co.uk sięgała 2-3 funtów na sztuce, bo one po prostu się niczym nie różnią.

Skoro jest inna nalepka to karty nie powinny być w tym samym zestawieniu bo to nie jest ten sam produkt mimo ze ma te same parametry.
Przemo93 napisał(a):Żeby porównać numer produktu, musiałbyś najpierw mieć numer produktu z mojej listy, a go nie miałeś. Stąd wyszedł ci taki bubel przy porównaniu kart MSI GTX760 oraz MSI GTX760 TwinFrozr IV OC Edition.

Podałeś link we wsześniejszym poście to mi wystarczyło żeby stwierdzić
firma-arek napisał(a):Tylko sprawdzam EVGA w innych sklepach to jest o wiele tańsza niż ceny które podałeś w tabelce.

dla przykładu cena za identyczną karte jaką podałeś w linku:
amazon - 409gbp - cena w tabelce 426..
ebuer - 389.98 -cena w tabelce 401...

Przemo93 napisał(a):
Przemo93 napisał(a):W jednym sklepie zamieniłem producenta tańszej karty, bo po prostu nie było tej MSI. Sama karta jest taka sama (referencyjna, bez modyfikacji), a różnica w cenie była marginalna. Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

Faktycznie 11-17 funtów różnicy to marginalna różnica w cenie, śmiechu warte.
Jeśli chcesz zrobić przydatne zestawienie to wstaw do niego dokładnie takie same podzespoły jednego producenta a nie sobie zmieniasz producenta . Inaczej takie zestawienie jest nic nie warte.
Z reszto rób jak uważasz, ja już nie będę się wtrącał.
Miłego weekendu.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 14 gru 2012, 23:59
Reputacja: 12
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 10 sie 2013, 19:43 Re: Sklep z częściami komputerowymi

Przemo93 napisał(a):Ty znalazłeś sobie droższą (autorską) wersję karty MSI, ja w liście zakupów mam tańszą (referencyjną). W jednym sklepie zamieniłem producenta tańszej karty, bo po prostu nie było tej MSI.

Po co komu takie porównanie jak w jednym sklepie bierzesz droższego producenta w w drugim tańszego. zgadzam sie a firma-arek

Tak na marginesie to takie same karty ja Twoje można mieć za 350. I popraw linki bo trzeba sie nakombinować zeby działaly.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Przemo93 » 10 sie 2013, 20:34 Re: Sklep z częściami komputerowymi

jarocin napisał(a):
Przemo93 napisał(a):Ty znalazłeś sobie droższą (autorską) wersję karty MSI, ja w liście zakupów mam tańszą (referencyjną). W jednym sklepie zamieniłem producenta tańszej karty, bo po prostu nie było tej MSI.

Po co komu takie porównanie jak w jednym sklepie bierzesz droższego producenta w w drugim tańszego. zgadzam sie a firma-arek

Po raz kolejny - różnica w cenie między referentami wynosi 2-3 funty na stronie scan.co.uk. I tylko w ich obrębie się poruszałem. To @firma_arek znalazł sobie droższą wersję, przez co wniósł sporo zamieszania.

Myślę, że te dwa obrazki z Amazona ukazujące kartę MSI i EVGA rozwiążą sprawę:
Obrazek
Obrazek

Cena 211 i 204, przy czym karta EVGA po promocji, stąd nieco większa różnica.

jarocin napisał(a):Tak na marginesie to takie same karty ja Twoje można mieć za 350. I popraw linki bo trzeba sie nakombinować zeby działaly.

Pokaż, gdzie dwie sztuki GTX760 kupię za 350 funtów. Wezmę od razu. Linków nie poprawię, bo nie mam mocy edytowania wcześniejszych postów.

W sumie ten post to powtórzenie tego co pisałem już parę razy. Trochę chęci opadają, gdy trzeba to samo w kółko pisać.
Avatar użytkownika
Przemo93
Początkujący
 
 
Posty: 11
Wiek: 30
Dołączył: 13 lip 2013, 08:16
Lokalizacja: Witton
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA