Nvidis Geforce GT 720M

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

PostNapisane przez Guest » 22 wrz 2013, 07:01 Nvidis Geforce GT 720M

Witam,
Mam pytanie co sadzicie o karcie tej ? Ja osobiscie jestem niezadowolony pomimo tego ze ma pamieci 1G.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Grab4 » 22 wrz 2013, 09:42 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Witaj
Masz prawo być niezadowolony, to jest strasznie słaba karta.
Porównując ja naprzyklad z 512MBtowym radeonem 4870 będzie on prawie 3 razy bardziej wydajny.
Po pierwsze Radeon urzywa pamięci DDR5 a nie DDR3 jak twój GF
Po drogie GF jest to karta 64 bitowa gdzie Radeon jest 256 bitowy
Ilośc pamięci nie zawsze idzie w parze z prędkością (wydajnością)
Pozdrawiam

Grab4
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 21 mar 2009, 20:37
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 22 wrz 2013, 18:17 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Jak chcesz dobrą karte to nie 720 a 760, 770 lub 660 670 680. Pamięć nie jest wyznacznikiem szybkości karty.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez ChrisVanT » 22 wrz 2013, 20:00 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Ja mam GT 730m 4GB i daje rade. Bardzo dobra do gier !!! Głownie o to mi chodzilo ...
Avatar użytkownika
ChrisVanT
Początkujący
 
 
Posty: 20
Wiek: 37
Dołączył: 13 paź 2011, 17:11
Lokalizacja: Walsall
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Grab4 » 22 wrz 2013, 20:42 Re: Nvidis Geforce GT 720M

ChrisVanT napisał(a):Ja mam GT 730m 4GB i daje rade. Bardzo dobra do gier !!! Głownie o to mi chodzilo ...

Wszystko zależy od tego w jakie gry i w jakich detalach/rozdrdzielczosci sie gra. Dobrze ze karta ta spełnia Twoje oczekiwania.
Te 4GB to chyba pamięć dzielona a nie własna karty.

Grab4
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 21 mar 2009, 20:37
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 22 wrz 2013, 23:56 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Grab4
Porównujesz kartę laptopową (GF) z kartą desktopową (AMD)?
Graty... Spróbuj zamontować tego Twojego AMD w laptopie Adama...

Tu masz test porównywalnych kart i GF wcale nie wypada tak słabo.
http://www.game-debate.com/gpu/index.ph ... n-hd-7650m

A że komuś ta karta nie odpowiada - ma prawo.

adam806 To, że Ci się nie podoba to co masz, to nic nie znaczy. Zadając takie pytanie na forum odzyskasz multum odpowiedzi potwierdzających i bardzo możliwe, że multum odpowiedzi zaprzeczających.
Prawda jest taka, że masz to za co zapłaciłeś - przenośny komputer ze średniej klasy kartą.
Nie oczekuj od niej cudów.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Grab4 » 23 wrz 2013, 12:36 Re: Nvidis Geforce GT 720M

AdamBoltryk napisał(a):Grab4
Porównujesz kartę laptopową (GF) z kartą desktopową (AMD)?

Coś taki czepliwy?
Adam806 jest zdziwiony ze jego karta nie daje zadowalajacych rezultatów mimo ze posiada 1gb ram. Podałem dla przykładu inna kartę "mojego AMD " z połowa pamięci ram a durzo lepsza wydajnością aby zobrazowac, ze nie wszystko zależy od ilości ram.

Graty... Spróbuj zamontować tego Twojego AMD w laptopie Adama...[/quote]
Uwielbiasz być złośliwy wobec innych. Sprawia ci to przyjemność ?

Grab4
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 21 mar 2009, 20:37
Reputacja: 5
Neutralny
Góra
-3

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 23 wrz 2013, 17:30 Re: Nvidis Geforce GT 720M

panowie, spokojnie , bez nerwów.

przy kartach graficznych oprócz samej jej pamięci warto zwrócić uwagę na jej typ, taktowanie oraz na jakiej magistrali dana karta dziala.

i oczywiscie nie porownujmy kart z komputerów desktopowych do kart w laptopach.

kolejna sprawa, czy gry tna sie właśnie ze względu na kartę graficzna ?
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 23 wrz 2013, 19:59 Re: Nvidis Geforce GT 720M

sprawa wyglada tak kupilem laptopa z ta karta, bylem zszokowany jaka jest ona kiepska bym powiedzial do du...y. Wiec zabralem lapka do currysa i oddalem. teraz mam sony z karta zintegrowana i widze ze jest o niebo lepszy. choc tu mam tylko zintegrowana. nie kupujcie lenovo to badziewie fajny bo duzy i dobra bateria ale karta to porazka. slaba to malo powiedziana.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 23 wrz 2013, 20:53 Re: Nvidis Geforce GT 720M

to dziwne bo Lenovo to jedna z lepszych marek.
obstawiam Sterowniki albo inne podzespoly które sprawiały problemy a nie kartę graficzna
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez pabloski » 23 wrz 2013, 21:48 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Kazdy producent stara sie sprzedac gowno w dobrej cenie, wiec uwydatnia jakies tam walory danego elementu w laptaku czy tez pececie, a zaciemnia to co wpakowal zeby zeszlo z polki. W prawdzie dobre parametry tych podzespolow maja jakies znaczenie, ale tak naprawde to te najslabsze elementy np.prehistorczyna plyta glowna z powolna pamieca ram beda wyznacznikiem jego mozliwosci. Ja polecam zlozyc sobie kompa samemu i nie bawic sie w laptopy i inne zestawy slawnych firm (bo wiecej placimy za logo niz za sprzet)! Z doswiadczenia wiem, ze koszt dobrego PC to lekko ponad 1000 funi bez monitora i peryferii. Zaznaczam, ze dobrego bo ****** to 3000 i wiecej. Co jeszcze wazne, to dowiedziec sie jak najwiecej o cyferkach i literkach jakie towarzysza przy opisie danego elementu, zeby nie wpakowac samemu jakiejsc glupoty.

pabloski
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączył: 21 cze 2011, 14:39
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 wrz 2013, 22:33 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Grab4 napisał(a):Coś taki czepliwy?(...)

Czepliwy? skąd. Tylko powiedziałem to, co każdy siedziący w temacie wie:

edmun napisał(a):(...)
i oczywiscie nie porownujmy kart z komputerów desktopowych do kart w laptopach.
(...)


adam806 Nadal siejesz popłach i niedoinformowanie. Oddałem Lenovo kupiłem Sony. Ogarnij się człowieku - modeli Lenovo jak i Sony są dziesiątki. Właśnie powiedziałeś nam coś w stylu:
- oddałem Fiata 2,0 a wziąłem Forda 1,6...
Ani modelu, ani wyposażenia czy innych szczegółów technicznych.

A Lenovo jest według mnie jedną z lepszych marek na rynku.
I osobiście nigdy nie zamieniłbym Lenovo na Sony.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 24 wrz 2013, 07:31 Re: Nvidis Geforce GT 720M

Zgadza się. Problem nie tkwi w producencie lecz w braku wiedzy. Jak przeczytałeś na ulotce np. "good for gamers" i to jest twój wyznacznik no to pretensje do siebie. Jak mam wydac kupe kasy to robie porządny research i upewniam się, raz - że cena jest adekwantna do produktu a dwa, że spełni moje oczekiwania. I w taki o to sposób zaoszczedzam sobie rozczarowanie.:o

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 24 wrz 2013, 09:14 Re: Nvidis Geforce GT 720M

to tak jak te naklejki na monitorach:

Obrazek

oczywiście jak się na półce miało jakiś zabytkowy monitor z kiepskim kontrastem i zabojcza cena to się wciskalo klientowi bzdury ze ten monitor jest specjalnie do windows7
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 24 wrz 2013, 20:17 Re: Nvidis Geforce GT 720M

AdamBoltryk napisał(a):
Grab4 napisał(a):Coś taki czepliwy?(...)

Czepliwy? skąd. Tylko powiedziałem to, co każdy siedziący w temacie wie:

edmun napisał(a):(...)
i oczywiscie nie porownujmy kart z komputerów desktopowych do kart w laptopach.
(...)


adam806 Nadal siejesz popłach i niedoinformowanie. Oddałem Lenovo kupiłem Sony. Ogarnij się człowieku - modeli Lenovo jak i Sony są dziesiątki. Właśnie powiedziałeś nam coś w stylu:
- oddałem Fiata 2,0 a wziąłem Forda 1,6...
Ani modelu, ani wyposażenia czy innych szczegółów technicznych.

A Lenovo jest według mnie jedną z lepszych marek na rynku.
I osobiście nigdy nie zamieniłbym Lenovo na Sony.

Pozdrawiam



No prosze jak sie czlowiek wymadrza haha o czym czlowieku piszesz ja zucilem pytanie na temat karty a Ty "AdamBoltryk" piszesz o samochodach. czlowieku widzisz roznice miedzy samochodem a laptopem ? Tez myslalem ze lenovo to gorna polka a tu dupa. Ciekawe czy bys trzymal cos w domu co nie spelnia oczekiwan, widze ze chyba tak. Blagam ludzie czytajcie ze zrozumieniem ja zapytalem sie o karte graficzna a nie ktorzy wyskakuje ze kupujesz do gier pozniej marudzisz, bo zamieniles fiata na grata itd. AdamieB tez sugerowalem sie tym ze Lenovo to od IBM jest to bedzie git laptop ale wsadzili gowienka ktore dopiero w domu zobaczylem. Min. matryca slaba, karta grafiki niby ok ale nie do konca, microfon podczas gatki na skypie porazka itd. jedyne co dobre to bateria jupi jupi.

Dodano: -- 24 wrz 2013, o 20:24 --

Fok@ napisał(a):Zgadza się. Problem nie tkwi w producencie lecz w braku wiedzy. Jak przeczytałeś na ulotce np. "good for gamers" i to jest twój wyznacznik no to pretensje do siebie. Jak mam wydac kupe kasy to robie porządny research i upewniam się, raz - że cena jest adekwantna do produktu a dwa, że spełni moje oczekiwania. I w taki o to sposób zaoszczedzam sobie rozczarowanie.:o

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2



Kolego o jakiej wiedzy ty piszesz??? bo nie kumam. nie pamietam zebym pisal wczesniej cos o grach ??? czytales temat oj oj chyba nie. To nie pisz mi o pierdolach i jakis grach, jakbym chcial pograc to bym sobie kupil playstation lub xbox !!! Oj informatykiem kolego to nie bedziesz. Przeczytaj temat postu. A pozniej sobie komentuj.
Sorki za krytyke ale szlak mnie trafia jak ludzie komentuja na nie temat.

Guest
 
 

Następna strona

Powrót do KOMPUTERY I ELEKTRONIKA